1. Novak Djokovic triumfuje w sądzie. Serb zagra w Australian Open?; 2. Hanna Kazahari: Autonomia Ossowek + Powrót do zdrowia; 3. Kraków Jest Nasz: Ile polscy lekarze zarabiają na pandemii?; 4. WM: Zapalenie mięśnia sercowego u szwajcarskiej olimpijki.

Novak Djokovic triumfuje w sądzie

Bez sensu jest teraz oglądać Australian Open – moralny zwycięzca jest już znany. To Novak Djokovic! Wolność jest dla niego ważniejsza niż zwycięstwo. Mocny gest dla całego świata! Dziękujemy i BRAWO!

1. Novak Djokovic triumfuje w sądzie. Serb zagra w Australian Open?

RMF

Sąd zdecydował o losie Novaka Djokovica. Serb może opuścić hotel, do którego został odesłany na przymusową kwarantannę. Sąd jako bezpodstawną uznał decyzję służb granicznych o anulowaniu jego wizy wjazdowej. To oznacza, że 34-letni tenisista najprawdopodobniej będzie mógł wystąpić w pierwszym w tym sezonie turnieju wielkoszlemowym, który rozpocznie się 17 stycznia. Ostateczna decyzja należy jednak do ministra ds. migracji.

Novak Djokovic opuszcza ośrodek detencyjny, do którego został skierowany na obowiązkowa kwarantannę. Taka jest decyzja sądu.

Jak pisze BBC, minister do spraw migracji może jeszcze raz anulować wizę Djokovica. Jeśli podejmie taką decyzję, będzie to jednoznaczne z tym, że Serb może dostać trzyletni zakaz wjazdu do Australii. Nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się decyzji ministra, a tym samym udział 34-letniego sportowca w Australian Open pozostaje pod znakiem zapytania.

Australian Open rozpoczyna się 17 stycznia. Djokovic triumfował dziewięciokrotnie w Australian Open. Jeśli zwycięży w najbliższej edycji turnieju w Melbourne, będzie to jego 21. wielkoszlemowy tytuł i pobije rekord, który obecnie dzieli ze Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Zamieszanie z transmisją sądową ws. Novaka Djokovica

Rozprawa sądowa w sprawie wizy Novaka Djokovica miała być transmitowana on-line. Ogłoszenie decyzji sądu opóźniło się, bo jak piszą media, zainteresowanie na całym świecie było tak duże, iż transmisja internetowa zawiesiła się.

Niektóre media twierdzą, że przyczyna była zgoła inna – link miał zostać zhakowany – tam, gdzie miała być transmisja z sali sądowej, pojawiły się treści pornograficzne. 

34-letni lider światowego rankingu dotarł na Antypody w nocy ze środy na czwartek. Na lotnisku podważono ważność jego dokumentów uprawniających do zwolnienia z kwarantanny i cofnięto wizę. Został umieszczony w hotelu na przedmieściach w Melbourne, gdzie są zakwaterowane także osoby ubiegające się o azyl w Australii.

Prawnicy serbskiego tenisisty w dokumentach złożonych w sądzie poinformowali, że w połowie grudnia Djokovic był zakażony Covid-19 i na tej podstawie – jako ozdrowieniec – został zwolniony z obowiązku szczepienia przed przylotem do Australii.

Sprawa gracza z Bałkanów – który od dłuższego czasu odmawiał ujawnienia informacji, czy jest zaszczepiony, a w przeszłości nie krył niechęci wobec takiego rozwiązania – wzbudza sporo kontrowersji zarówno w środowisku tenisowym, jak i wśród mieszkańców Australii.

W kraju tym wprowadzono szereg surowych restrykcji i najdłuższy jak na razie łącznie lockdown, a dominujący obecnie wariant Omikron w ostatnich dniach przyczynił się do rekordowej liczby przypadków zakażenia koronawirusem na Antypodach.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-tenis-na-rmf24/najnowszefakty/news-novak-djokovic-triumfuje-w-sadzie-serb-zagra-w-australian-op,nId,5759939#crp_state=1

Zmiany na Ziemi / Wolne Media

Djokovića zwolniono z aresztu, ale może do niego wrócić

Novak Djoković, zwabiony i uwięziony w Australii przez miejscowych faszystów sanitarnych doczekał się chwilowej wolności i sprawiedliwości. Nie oznacza to jednak paradoksalnie, że sadystyczny australijski rząd pozwoli najlepszemu tenisiście świata na uczestnictwo w zawodach Wielkiego Szlema Australian Open.

 

https://youtu.be/nZpVT7OfKV4

W zeszły piątek cały świat zdumiało aresztowanie Novaka Djokovica. Najlepszy tenisista świata został najpierw zwabiony do Australii specjalnym zezwoleniem uprawniającym go do przylotu bez szczepienia przeciw COVID-19, gwarantującego prawa człowieka w Australii, a potem zatrzymano go i osadzono w areszcie w jednym z hoteli, gdzie czekał do dzisiejszej rozprawy.

Okazało się, że w Australii, gdzie rząd zmusił do zaszczepienia 97% populacji i gdzie codziennie notuje się nowe rekordy zarażonych, największym zagrożeniem okazał się niezaszczepiony Djoković. Na dodatek Serb przedstawił negatywny wynik testu PCR i na przeciwciała. Zabawne jest to, że premier Australii, Scott Morrison, stwierdził, że Djoković nie powinien być lepiej traktowany. Mówi to ktoś, kto zrobił lockdown w stolicy Australii bez możliwości jej opuszczania, po czym sam prywatnym samolotem poleciał do domu świętować dzień ojca.

Trudno się dziwić, że Novak Djoković nie poddał się dyktatowi deportacji, tylko poszedł na batalię prawną. Gdyby został deportowany, otrzymałby automatycznie zakaz wjazdu do Australii przez następne 3 lata. Można odnieść wrażenie graniczące z pewnością, że całą tę sytuację wyreżyserowano jako przestrogę dla innych. Skoro mogą zrobić to jemu, to co zrobią tobie?

Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się, że sędzia stanął po stronie Djokovica i nakazała natychmiastowe wypuszczenie go na wolność. Mimo korzystnego dla serbskiego tenisisty rozstrzygnięcia, wyrok sądu miał prawo zatwierdzić bądź anulować minister ds. imigracji Alex Hawke. Decyzja ma zapaść do godziny 12:00 czasu polskiego.

W kontekście tej międzynarodowej awantury covidowej warto wspomnieć fakt niezbyt oczywisty dla niektórych jej obserwatorów. W tym roku odbędą się wybory federalne w Australii. W tym kontekście gwiazda tenisa stała się pionkiem na politycznej szachownicy. Premier Australii prześladując Djokovića daje znak, że próbuje ochronić swój zaszczepiony naród przed nielegalnymi poglądami i po to, aby mógł wygrać kolejne wybory.

Swoją droga zaskakujące jest, że w Australii zwykły minister ma prawo anulować orzeczenie sądu. Czy można upaść niżej jako kraj? Oczywiście. Budowa nowego lepszego totalitaryzmu sanitarnego dopiero trwa, a Australia wyznacza nowe standardy upadku i jest przestrogą dla nas wszystkich, ponieważ pokazuje niebezpieczny kierunek rozwoju tego globalnego bałaganu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Aktualizacja „Wolnych Mediów”

Dziennikarka Ksenija Pavlović McAteer, zaprzyjaźniona z rodziną Djokovićów poinformowała, że sportowiec został zatrzymany przez policję federalną w biurze swoich prawników w Melbourne. Władze Australii twierdzą, że nie aresztowano go – budynek w którym przebywa, został otoczony przez funkcjonariuszy, którzy czekają na decyzję pani minister ws. podważenia lub nie wyroku sądu. Transmisja na żywo:

https://youtu.be/5y5AO-Rc_84

https://wolnemedia.net/djokovica-zwolniono-z-aresztu-ale-moze-do-niego-powrocic/

Onet: Demonstracje w Melbourne w obronie Djokovica

https://www.onet.pl/sport/onetsport/australian-open-szalenstwo-i-zamieszki-w-australii-wszystko-przez-novaka-djokovicia/4txygth,d87b6cc4

Niezalena

https://niezalezna.pl/425533-novak-djokovic-jest-wolny-i-chce-wystapic-w-australian-open-policja-fanow-tenisisty-potraktowala-gazem

2. Hanna Kazahari: Autonomia Ossowek + Powrót do zdrowia

Autonomia Ossowek

https://www.youtube.com/watch?v=oEQ7znec1Vs&t=70s

Powrót do zdrowia

https://www.youtube.com/watch?v=9P9wqGsmwig

3a. Kraków Jest Nasz: Ile polscy lekarze zarabiają na pandemii?

Ostatnie, niecałe  2 lata tzw. pandemii sporo namieszały w życiu zwykłych ludzi, wielu ludzi straciło pracę w pierwszym półroczu 2020 roku.  Wielu małych przedsiębiorców na wskutek nielegalnych rozporządzeń rządu musiało zamknąć swoje restauracje lub hotele.  Część z nich zbankrutowała, część restauratorów popełniła samobójstwo najpewniej wskutek beznadziei, w którą wpędził ich rząd.

Mass media i władze donosiły, że szpitale są przepełnione, pełne chorych na covid. W tym roku okazuje się, że mocno mijali się z faktami, z prawdą, na co wskazują informacje dochodzące z wielu źródeł.

1. Zgony w Polsce 2019-2020

1. Zgony w Polsce 2019-2020

Zgony Polaków 2020-2021

2. Zgony w 2021r. wg wieku

Okazuje się, że w 2020 roku szpitale w Polsce były mniej obciążone niż 2019 roku. Jak widać w powyższej tabeli (1) – liczba zgonów pozaszpitalnych wzrosła w 2020r. o 176% w porównaniu do 2019r..  Pacjenci umierali w swoich mieszkaniach, ponieważ nie mogli dostać się do lekarza, z reguły byli leczeni zdalnie. Dlatego zaczęła się pojawiać ogromna liczba nadmiarowych zgonów w stosunku do poprzednich lat.

W 2021r.  zgony związane z covid dotyczyły głównie ludzi starszych, powyżej 70-tego roku życia. Liczba zmarłych z powodu covid była niewielka,  lwią część zgonów stanowiły zgony nie z powodu covida, co również wynikało ze zdalnego leczenia, z braku fizycznego dostępu do lekarzy.

Jak się zmieniły zarobki lekarzy w trakcie pandemii?

O zarobki lekarzy zapytał poseł Józef Brynkas, w odpowiedzi dostał poniższe informacje.

więcej u źródła: https://krakowjestnasz.pl/malopolska/finanse/ile-polscy-lekarze-zarabiaja-na-pandemii/?fbclid=IwAR12G5i3AI1g4jTqqmxZXtDHTNVWalYyc6bqxHw5SaCABQx422Q0NgVtEaE

3b. Pressmania:Wynagrodzenie lekarzy i pielęgniarek w szpitalach w Suchej Beskidzkiej i w Wadowicach w okresie pandemii

Kilka tygodni temu zwróciłem się – w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej z pytaniami do organów prowadzących szpitale: w Wadowicach i w Suchej Beskidzkiej o wysokość pensji lekarzy i pielęgniarek pracujących w tych instytucjach.

Ze względu na ważność problemu, ale też precyzję pozwolę sobie tutaj przedstawić zarówno pytania jak też odpowiedzi, aby Internauci mieli jasność co do problemu.

Do szpitala w Suchej Beskidzkiej, bo starostwo suskie uznało, że nie jest odpowiednią instytucją do udzielania odpowiedzi skierowałem następujące pytania:

1/ Jaką pensję (w sumie) otrzymał dyrektor szpitala w Suchej Beskidzkiej w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada tegoż roku – proszę podać jej wysokość ze wszystkimi składnikami wynagrodzenia – w tym wynagrodzenie dyrektorskie, dodatki funkcyjne, ewentualna płaca za wykonywanie czynności medycznych w suskim szpitalu – gdyby był taki przypadek, że dyrektor suskiego szpitala pracuje także w jego makowskim oddziale – to także ten składnik wynagrodzenia proszę podać, nagrody, dodatek covidowy i dodatek stażowy;
2/ Jaka była najwyższa pensja lekarza zatrudnionego w suskim szpitalu – od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada tegoż roku – ze wszystkimi jej składnikami, w tym dodatkiem covidowym, wynagrodzeniem za świadczenia medyczne – umowa o pracę i wynagrodzenie za dyżury, gdyby ten lekarz świadczył również usługi medyczne w makowskim oddziale suskiego szpitala – to proszę ten składnik wliczyć do sumy wynagrodzenia tegoż lekarza;
3/ Jaka była najwyższa pensja pielęgniarki zatrudnionej w suskim szpitalu – od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada tegoż roku – ze wszystkimi jej składnikami, w tym dodatkiem covidowym, wynagrodzeniem za świadczenia medyczne – umowa o pracę i wynagrodzenie za dyżury, dodatek stażowy, gdyby ta pielęgniarka świadczyła również usługi medyczne w makowskim oddziale suskiego szpitala – to proszę ten składnik wliczyć do sumy wynagrodzenia tejże pielęgniarki;

– jednocześnie wnoszę o przedstawienie też następującej informacji;

– jaki jest w przekazanych informacjach o wysokości zarobków: lekarza, który otrzymał najwyższą kwotę i pielęgniarki, która otrzymała najwyższe wynagrodzenie – dodatek covidovy – za okres od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada 2021 roku
– wnoszę również o udzielenie informacji dotyczącej tego – jaką kwotę w suskim szpitalu podlegającym starostwu powiatowemu w Suchej Beskidzkiej przeznaczono na wszystkie dodatki covidowe i jaka była suma wszystkich wydatków szpitala w tym okresie – tj. od 1 stycznia 2021 roku do 30 listopada tegoż roku.

I OTRZMAŁEM TAKĄ ODPOWIEDŹ:

1) Wynagrodzenie Dyrektora Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, wypłacone w okresie 01. 01 – 30. 11. 2021 r. wynikające z zawartego kontraktu menadżerskiego to kwota 251 336, 42 zł brutto (bez kosztów ZUS pracodawcy). Podana kwota obejmuje również wypłaconą nagrodę roczną za 2020 r. w wysokości jednokrotnego wynagrodzenia;

2) Najwyższa pensja lekarza zatrudnionego na umowie o prace w okresie 01. 01. – 30. 11. 2021 r. ze wszystkimi składnikami (w tym za dyżury medyczne) wyniosła 35 251, 25 zł brutto miesięcznie (bez kosztów ZUS pracodawcy), w tym 15 000, 00 zł brutto dodatek covidowy. Wynagrodzenie lekarza zatrudnionego na umowie o prace w tutejszym Zespole, bez względu na miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych, jest wypłacane w takiej samej wysokości z uwagi na obowiązujący Regulamin Wynagradzania;

3) Najwyższa pensja pielęgniarki na umowę o pracę w okresie 01. 01. – 30. 11. 2021 ze wszystkimi składnikami (bez dyżurów medycznych) wyniosła: 16 224, 73 zł brutto miesięcznie (bez kosztów ZUS pracodawcy), w tym 7 785, 00 zł brutto dodatek covidovy. Wynagrodzenie pielęgniarki zatrudnionej na umowie o pracę w tutejszym Zespole, bez względu na miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych, jest wypłacane w takiej samej wysokości z uwagi na obowiązujący Regulamin Wynagradzania;

4) Koszty wszystkich dodatków covidowych wypłacanych w okresie od stycznia do listopada br. wyniosły 8 216 205, 47 zł, natomiast koszty ogółem poniesione przez Zespół Opieki Zdrowotnej w okresie od stycznia do listopada 2021 r. wyniosły 151 043 501, 97 zł.

http://pressmania.pl/wynagrodzenie-lekarzy-i-pielegniarek-w-szpitalach-w-suchej-beskidzkiej-i-w-wadowicach-w-okresie-pandemii/

4. Zapalenie mięśnia sercowego u szwajcarskiej olimpijki

Fabienne Schlumpf, szwajcarska lekkoatletka specjalizująca się w biegach długich, umieściła przedwczoraj na „Instagramie” wpis o treści: „Zła wiadomość. Niestety, zapalenie mięśnia sercowego [myocarditis] powstrzymuje mnie. Zdecydowanie nie jest to łatwe dla mnie, ale nie rezygnuję. Mam nadzieję powrócić wkrótce, gonić moje marzenia… i konkurentów”.

https://youtu.be/Ky3n-h6l5OY

Trzykrotnie zaszczepiona genetycznymi preparatami, zwodniczo reklamowanymi jako „szczepionki przeciwko Covid-19”, 31-letnia biegaczka (12 miejsce w maratonie na Olimpiadzie w Tokio) oznajmiła, że czuje się zmęczona [fatigued] w codziennym życiu, a jej tętno znacznie podskoczyło. „Nikt nie wie, na jak długo będę musiała odłożyć swoją karierę” – napisała zrozpaczona olimpijka.

Życząc szybkiego powrotu do zdrowia, obawiamy się, że przypadek myocarditis nie jest przejściowy. Jak mówią wszyscy poważni kardiolodzy, nie istnieje coś takiego jak „lekkie” zapalenie mięśnia sercowego. Oczywiście w czasach „bezpiecznych i skutecznych” szczepionek – które właśnie specjalizują się w wywoływaniu zapalenia mięśnia sercowego – pojawiły się na różnych stronach tzw. „niezależnych weryfikatorów informacji” zaprzeczenia „udowadniające” że zapalenie mięśnia sercowego to tylko błahostka, sprawa przejściowa, że „serce samo zregeneruje się”, że poważne komplikacje poszczepienne to „niezwykle rzadkie” przypadki, i że w ogóle mówienie o jakimś niekorzystnym wpływie „szczepionek” na zdrowie to „teorie spiskowe”.

Niestety, zaklinanie rzeczywistości nie zmienia faktów. A te są brutalne dla „zaszczepionych”: szczególnie narażone na poszczepienne zapalenie mięśnia sercowego są osoby młode, najczęściej młodzi mężczyźni i nastolatkowie. Jednak dla „ekspertów” medialnych fakty nie mają żadnego znaczenia, bo liczy się jedynie „konieczność zaszczepienia”. Groźnymi preparatami. Przeciwko „chorobie” o śmiertelności poniżej sezonowej grypy i niemal zerowej śmiertelności wśród ludzi młodych, wysportowanych. Preparatami nie zabezpieczającymi przed niczym poza katarem i lekką gorączką chorobową (wg producenta, bo tylko takie objawy „badano”). Preparatami nie zabezpieczającymi przed ciężkim przebiegiem choroby (nigdy producent nie badał pod tym kątem). Preparatami niszczącymi organizm. Preparatami, których skutków nigdy i w żaden sposób nie można już naprawić. Preparatami o nieznanym do dnia dzisiejszego pełnym składzie. Preparatami nie chroniącymi przed transmisją „wirusa”. Preparatami bezużytecznymi – poza bardzo znaczącymi skutkami ubocznymi, które same w sobie mogą być użyteczne dla twórców programu aplikowania preparatów.

Na podstawie: Instagram.com
Źródło: Bibula.com

https://wolnemedia.net/zapalenie-miesnia-sercowego-u-szwajcarskiej-olimpijki/

Podziel się!

    © Czesław Białczyński