1. Stop segregacji Polaków! Mówimy ,,Nie” bezprawnej segregacji sanitarnej!; 2. Apel do rodziców! Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie; 3. Grzegorz Płaczek – Ktoś z Polaków robi wariatów? oraz Czy Polsat i WP podają wiarygodne wiadomości?; 4. WM: Świętokrzyski Park Narodowy straci ponad hektar powierzchni

Stop segregacji Polaków! Mówimy ,,Nie” bezprawnej segregacji sanitarnej

 

1. Stop segregacji Polaków! Mówimy ,,Nie” bezprawnej segregacji sanitarnej!

Podpisz PETYCJĘ

Oczywiście podpisałem.

2. Apel do rodziców! Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie

 

https://www.facebook.com/ewa.ewik.ewunia/videos/1277937196011289

 

Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie
Wynalazca technologii mRNA dr Robert Malone, apeluje do rodziców na całym świecie.
Proszę o udostępnienie. https://t.co/8RUVpKFml3

3a. Grzegorz Płaczek – Ktoś z Polaków robi wariatów? Kolejne absurdy i korespondencja z urzędami.

https://banbye.pl/watch/v_FKTASEd3pF1n

 

3b. Grzegorz Płączek – Czy Polsat i WP podają wiarygodne wiadomości? Noszenie maseczek ogranicza występowanie C-19 o 53%?!

https://banbye.pl/watch/v_YosZUT114WPV

4. Świętokrzyski Park Narodowy straci ponad hektar powierzchni

 

Ponad hektar terenów należących do Świętokrzyskiego Parku Narodowego został przekazany Kościołowi. Spór trwał od dawna i właśnie został rozstrzygnięty na korzyść braci Oblatów. Powiększanie majątku Kościoła ważniejsze niż ochrona przyrody?

 

https://youtu.be/y-YK5CpLshQ

 

„Łysiec (Łysa Góra) to serce Świętokrzyskiego Parku Narodowego. To miejsce, gdzie łączą się porządki: przyrodniczy, historyczny (słowiańskie zabytki archeologiczne) i religijny (klasztor i sanktuarium Święty Krzyż). Przez kilkadziesiąt lat od utworzenia Świętokrzyskiego Parku Narodowego wszystkie te porządki przeplatały się ze sobą w zgodzie z przypisanymi im wartościami i obowiązującym prawem” – pisze Pracownia Na Rzecz Wszystkich Istot, walcząca o ochronę przyrody w Polsce.

Od kilku lat Oblaci próbowali przejąć część terenów Parku Narodowego i dążyli, „do przywrócenia całości zabudowań klasztornych pierwotnego sakralnego charakteru”. Ministerstwo Kultury i Środowiska na mocy specjalnie wydanego rozporządzenia wyłączyło obszar 1.3 ha z terenu Świętokrzyskiego Parku Narodowego i przekazało je Oblatom. Obrońcy przyrody są oburzeni decyzją i uważają, że rozporządzenie godzi w integralność Parku Narodowego. Teren przejęty przez Kościół nie będzie musiał podlegać restrykcyjnym przepisom ochrony przyrody.

„Dostali 1,3 ha Świętokrzyskiego Parku Narodowego ze szczytu góry… Pierwszy raz po ’89 r. odebrano w Polsce tereny parkowi. Tylko po to, by Kościół mógł robić biznes. To skandal!” – skomentował sprawę prawnik Marek Szolc.

Oblaci nie mają sobie nic do zarzucenia.

„Świętokrzyski Park Narodowy jest dobrem całego narodu. Przybywają tutaj turyści, przyrodnicy, historycy i pielgrzymi. Dostęp do szczytu Łyśca nie zostanie zmieniony z uwagi na reintegrację klasztoru w jedną sakralną całość.

Według Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot prawo zostało naruszone. „(…) aby zmniejszyć granice Świętokrzyskiego Parku Narodowego, należy udowodnić równoczesne zajście trzech przesłanek: utrata wartości przyrodniczych, utrata wartości kulturowych oraz bezpowrotność utraty jednych i drugich”. Żadna z tych przesłanek w tym przypadku nie zachodzi.

„Kluczową cechą obszarów chronionych jest ich ciągłość. Wyłączenie obszaru ze środka parku narodowego oznacza zniesienie obowiązujących tam standardów ochrony oraz przyzwolenie na zwiększoną antropopresję w tym obszarze” – argumentuje dalej Pracownia.

Obrońcy przyrody zwracają uwagę na szereg działań Oblatów mających negatywny wpływ na przyrodę Parku Narodowego: utworzenie sztucznego nasypu i znajdującego się na nim ołtarza polowego, budowa kamiennej rampy, schodów i drogi wiodącej do klasztoru, nasadzenia gatunków roślin obcych i inwazyjnych, organizowanie i goszczenie w klasztorze szkodliwych dla przyrody parku wydarzeń masowych.

Oblaci w swoim oświadczeniu odrzucają oskarżenia. Faktycznie nasadzili jakieś rośliny, które były niepożądanym gatunkiem, ale już je usunęli. Co do imprez masowych, również nie mają z nimi nic wspólnego. Walczą tylko o to, co odebrali im komuniści i chociaż działają niezgodnie z prawem, to nadal są ponad prawem i tereny odzyskali.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Na podstawie: Pracownia.org.pl, Oblaci.pl
Źródło: Strajk.eu

źrodło: https://wolnemedia.net/swietokrzyski-park-narodowy-straci-ponad-hektar-powierzchni/

Podziel się!