Przebudzona Wyobraźnia: Neville Goddard – Potęga Świadomości

Neville Goddard – Potęga Świadomości

Neville Goddard – The Power of Awareness (1953) PL

Nevilla Goddarda możemy opisać wieloma słowami: przewodnik duchowy, filozof, prorok, mistyk, religioznawca, pisarz i wykładowca), przede wszystkim był jednak nauczycielem, bo nauczał ludzi jak mentalnie dzięki używaniu wyobraźni (w towarzystwie uczuć i wiary,) tworzyć i kształtować swoją fizyczną rzeczywistość.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IGjzvtw-FAw

Główną myślą, którą starał się przekazywać ludziom było to że to wyobraźnia jest tym Bogiem, o którym możemy przeczytać w Biblii. Samą Biblię zaś interpretował jako plan i schemat nieuniknionego rozwoju człowieka.

Postacie z Nowego i Starego Testamentu zdaniem Nevilla Goddarda nie były ludźmi tylko stanami psychicznymi, w których znajduje lub może znajdować się człowiek w zależności od stopnia swojego duchowego wglądu. Neville Goddard mistrz prawa przyciągania (które nazywał Prawem Boga) pokazywał swoim uczniom w teorii i w praktyce jak dzieki samemu zakładaniu istnienia danego stanu, rzeczy czy też wydarzenia, manifestować je następnie w świecie fizycznym. Po okresie 1959-1961 jego nauczanie stało się już bardziej kompletne o czym wielokrotnie mówił w wykładach które publikuję a zwielokrotnioną moc i wartość osiągnęło po jego trzecim Wielkim Objawieniu czyli po 07.04.1960 roku. Potem jego nauka wciąż umacniała się aż do 01.01.1963 gdzie miało miejsce czwarte wydarzenie i wówczas jego posłannictwo ukazało się w pełni 🙂 Po 1963-1964 roku ludzie zaczęli odsuwać się od Nevilla co było zgodne z treścią Biblii. Tylko najwierniejsi uczniowie mu zaufali i poszli dalej, reszta została jego „wrogami” co sam symbolicznie podkreślał współczując im i wybaczając. Celem jego nauczania nie było powierzenie ludziom na tym świecie wiedzy na takie popularne tematy jak: „być nieśmiertelnym i wiecznie młodym” czy „zmieniać ołów w złoto”, ale wiedzę na temat scalenia się z Bogiem i przebudzenia się jako On sam, do czego też gorliwie namawiał swych czytelników i słuchaczy. Zdawał sobie sprawę jednak z tego że ludzie bardziej chcieli słyszeć go jak mówi o tym jak mogą zdobyć pewne rzeczy, niż to jak mają zmienić siebie by stać się godnymi i gotowymi na spełnienie w nich Obietnicy Boga. Jednakże nie miało to dla niego znaczenia bowiem był pewny że dla każdego: „przyjdzie taki dzień, że nastąpi głód którego nic z tego świata nie będzie mogło zaspokoić a jedynie doświadczanie Boga”…

film w tle został użyty zgodnie z zasadami kanału z którego pochodzi czyli: MathsTown

Podziel się!