Grodzisko Słowiańskie w Stradowie

Grodzisko Słowiańskie w Stradowie

08.12.2006 CHYBY LAS ( WOJ SWIETOKRZYSKIE) KAMIEN PIASKOWIEC Z RYTAMI PRAWDOPODOBNIE Z OKRESU NEOLITU DZIS ZOSTAL PRZEWIEZIONY POD URZAD GMINY W POBLISKIM MNIOWIE . BYLO TO KONIECZNE Z UWAGI NA TO, ZE PO ODKRYCIU RYSUNKOW TURYSCI ZACZELI GO NISZCZYC. W MIEJSCE ORYGINALU STANIE REPLIKA. A GLAZ STANIE PRZED URZEDEM W SPECJALNYM SZKLANYM POJEMNIKU . RYTY NA GLAZIE SA HOMOLOGIOCZNE Z RYTAMI INDIAN HOPI I SWIADCZA O KULCIE SZAMANIZMU . WEDGLUG SZACUNKOW ARCHEOLOGOW MOGA MIEC OKOLO 18 TYSIECY LAT.
FOT. JAROSLAW KUBALSKI / AGENCJA GAZETA


Grodzisko Słowiańskie w Stradowie

 

https://www.youtube.com/watch?v=eOtw2j-h5_w

Podziel się!

4 komentarze do “Grodzisko Słowiańskie w Stradowie

    • „Bliskie sąsiedztwo związanych z nią osad i cmentarzysk pozwala przypuszczać, że społeczność kultury trzcinieckiej penetrowała te obszary. Niestety, nie można jednak jednoznacznie wskazać, czym było to spowodowane.”

      Może…bliskie sąsiedztwo…???

  1. Ryczyn – grodzisko, gdzie występują pochówki szkieletowe, ciałopalne i kurhany oraz łodzie ułożone symbolicznie w rowach przykurhanowym. W filmie dr Magdalena Przysiężna- Pizarska mówi: „pan dr Kramarek wziął mnie na stronę i powiedział ‚ale uważaj na to miejsce, bo to miejsce jest ogromnie ciekawe, ale nie pozwolą ci tego ujawnić’ „.

    https://www.youtube.com/watch?v=maXu9y6ib-8

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.