Prometej Wyzwolony: 1. Krok ku Przeznaczeniu; 2. Rzeczywistość a Realność – O życiu w Iluzji; 3. Lustrzana Rzeczywistość – Kosmiczne ctrl C – ctrl V

Krok ku przeznaczeniu 

TAROT

TAROT czy TAROK ?

Funkcjonują dwie nazwy.

Przyjrzyjmy się obu.

 

 

SŁOWA KLUCZE, które ułatwią nam analizę wyrazów:

TAR-cza, AR-chetyp, AR-RO-mat, g-ROT, ROK ( rok w naszym języku oznacza „przeznaczenie” )

Tak więc:

TAR – jak TAR-cza – coś skoncentrowanego, TAR-cza przypomina KAR-te – i nic dziwnego, jest to podobne „zjawisko”. Tarcza może być nie tylko częścią ekwipunku rycerza ale również emblematem, herbem – a stąd już blisko do K-AR-ty. TAR – jak koncentracja czegoś ( patrz TAR-an, TAR-g albo w drugą stronę, np ka-TAR, awa-TAR ), czego konkretnie ? W tym wypadku ( w uproszczeniu ): „mocy” AR-chetypu.

AR – torować, prowadzić, kierunkować energię ( skoncentrowana, ukierunkowana energia ), nadawać jej znaczenie ( patrz AR-chetyp, AR-tysta, AR-chitekt, AR-biter, AR-CY-dzieło i inne )

AR-RO – „ skoncentrowana, ukierunkowana energia” RO(z)chodzi się jak np. AR-RO-mat z podpalonego cyg-AR-RO (a) albo para z p-AR-RO-wozu

ROT – patrz GR-ROT [ GR – „koncentracja zagęszczenie energii” – GR-uby, GR-uczoł, GR(z)yb, GR-uda, GR-ad i inne ], RO-T [ RO – RO(z)chodzenie się, T – T-ransport ( znaczenie dodatkowe litery „T” ) ]. ROT to coś co umożliwia rozprzestrzenianie się ( w uproszczeniu ), patrz ROT-a jako tekst przysięgi

Powyżej rozłożyłem na składowe słowo TAROT, jednakże występuje ono również w wersji TAROK. Warto wiedzieć, że w naszym języku słowo „ROK” oznacza przeznaczenie.

Wszyscy wiemy, że mówi się za dwa lata, za pięć lat ale z nieznanych przyczyn mówiąc o okresie jednego cyklu mówimy „za ROK”. Spójrzcie na słowo K’ROK, które kryje w sobie informacje o praznaczeniu słowa ROK.

K’ROK oznacza Ruch KU przeznaczeniu – nieważne czy robimy K’ROK w tył czy w przód, idziemy KU naszemu przeznaczeniu

To jak to jest z tym TAROTEM ( TAROKIEM ) ?

Każdy kto choć trochę interesuje się tymi „magicznymi” kartami wie, że używa się ich na różne sposoby. Wspaniałą wiedzę naszych praprzodków wypaczono na różne sposoby. Z TAROTA                  ( TAROKA ) zrobiono jakieś „cygańskie czary mary”, które można sobie zrobić dla zabawy na festynie ( towarzyszą temu na ogół szklane kule, kurzajki i czarne koty ).

Podobnie wypaczono KABAŁE, to samo zrobiono z JĘZYKIEM ŹRÓDŁOWYM i ABECADŁEM na których miejsce wprowadzano ich karykatury. .Jeśli oglądasz moje filmy to wiesz, że przedstawiałem już siłę, która NIE TWORZY A KOPIUJE a to czego nie może zepsuć albo zabrać ludziom WYPACZA, PRZEINACZA i ODWRACA DO GÓRY NOGAMI ( ostatnio w odc. 173 ).

Wracając do TAROTA ( TAROKA ).

TAROK to narzędzie używane do zaglądania poza osnowę rzeczywistości ( w uproszczeniu ). Jak wszystko inne – można tej wiedzy używać w dobry albo zły sposób.

TAROT bazujący na pracy z archetypami to ogromna struktura symboliczna, która może być niezwykle pomocnym narzędziem myślowym służącym nam do pracy nad odkrywaniem własnego JA.

„Struktury tarota zawierają w sobie podstawowe założenia zachodniej symboliki i przedstawiają lustrzane rzeczywistości: ludzką i kosmiczną oraz psychiczną i fizyczną. Obie te rzeczywistości są nieskończenie małe a jednocześnie nieskończenie duże. […] struktury tarota dostarczają bardzo trafnego opisu istoty ludzkiej” ( luźno za Alejandro Jodorowskym ).

Pamiętajmy, że tzw. zachodnia symbolika – co może nie dla wszystkich jest oczywiste, wyrasta z naszej, której nie nazwę wschodnią gdyż w momencie gdy ta symbolika się kształtowała była ona zapewne CENTRALNĄ i jedyną. Odziedziczyliśmy ją my (tak jak Język Źródłowy ) aby później ją od nas „zapożyczono” po czym sprzedawano nam jako „zagraniczną” ( tak jak „alfabet łaciński” ).

Świat stoi nie tyle słowiańszczyzną, nie tyle Lechią, świat stoi prastarą cywilizacją której nazwa jeszcze „oficjalnie” nie wypłynęła. Pochodzimy od tej cywilizacji, pochodzili od niej Lechici, Słowianie, Sarmaci. Przeciwnicy tej nowej-starej wiedzy, która wychodzi na światło dzienne po TYSIĄCLECIACH NIEBYTU będą musieli ukuć coś lepszego niż „turbolechitów”.

W obliczu wszystkich nowych informacji, które wyrastają jak grzyby po deszczu, sile, która od wieków wypacza wiedzę i „odwraca kota ogonem” będzie coraz, coraz trudniej.

„Turbolechici” już nie wystarczą.

Ten krótki AR-tykuł to kolejny K’ROK ku przeznaczeniu.

 

źródło: https://prometej-wyzwolony.blogspot.com/2021/05/krok-ku-przeznaczeniu.html

171. RZECZYWISTOŚĆ A REALNOŚĆ – O ŻYCIU W ILUZJI

https://www.youtube.com/watch?v=pk2FlUm1S-I

 

172. LUSTRZANA RZECZYWISTOŚĆ – KOSMICZNE CTRL C – CTRL V

https://www.youtube.com/watch?v=bjVUa0ScsOo

Podziel się!