1. Pitoń TV: W poszukiwaniu mistrza budowy państwa; 2. Pancerni Poznań: Dr Bodnar w Polsacie o zbrodni covidowej rządu PIS; 3. wR24.pl: Dr Hałat – W supermarketach nie ma wirusa? Rządzi nami polityczna hunta!; 3. WM: Setki zatrzymanych podczas protestów na Białorusi

W poszukiwaniu mistrza budowy państwa

1. Pitoń TV: W poszukiwaniu mistrza budowy państwa

https://www.youtube.com/watch?v=WbEmLVVQWUQ

2. Pancerni Poznań: Dr Bodnar w Polsacie o zbrodni covidowej rządu PIS

https://www.youtube.com/watch?v=Y06k0DFEbEs

W związku z usunięciem materiału Pancernych z You Tuba podaję link do ocenzurowanej przez Polsat rozmowy skróconej z ponad 16 minut do 3,37 oraz link do całości na stronie Polsatu oraz do wywiadu czytanego w całości na wR24.pl:

 

Polsat ocenzurowany, skrócony do 3,37:

https://www.youtube.com/watch?v=jhhOCG9xXEM

 

Polsat całość 16 min. 04 sek. na stronie Polsatu:

https://www.polsatnews.pl/wideo/dr-wlodzimierz-bodnar-minister-zdrowia-eksperymentuje-na-ludziach_6787474/

wR24.pl: Dr Bodnar OSTRO: „Niedzielski eksperymentuje na ludziach”! PiS ma dość Horbana! Przegląd Mediów wRealu24!

https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/4231253383553786

Pancerni Poznań – usunięte z YouTube

3. wR24.pl: Dr Hałat – W supermarketach nie ma wirusa? Rządzi nami polityczna hunta!

https://www.facebook.com/TelewizjawRealu24/videos/1185764631843772

https://www.youtube.com/watch?v=fz_fahTnsd0

4. WM: Setki zatrzymanych podczas protestów na Białorusi

Centrum Praw Człowieka „Wiosna”, które nie zostało zarejestrowane przez białoruskie władze, posiada informacje o 245 zatrzymanych w sobotę w kraje, głównie podczas przeprowadzenia przez opozycję nielegalnych protestów w Mińsku.

Białoruska opozycja zapowiedziała na sobotę masowe, nieautoryzowane protesty w różnych miastach, w tym w Mińsku. Jednak, jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi, nie odnotowano nielegalnych imprez masowych, aktywność protestacyjna w zasadzie sprowadza się do zera. Funkcjonariusze przeprowadzili punktowe aresztowania, które – jak wyjaśniło Sputnikowi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – wiązały się z naruszeniami przepisów administracyjnych, w tym dotyczących pikiet.

Na stronie „Wiosny” pojawiła się wiadomość, że zatrzymano 245 osób. Oprócz Mińska, do zatrzymań doszło w Brześciu, Nowogródku, Soligorsku, Nowopołocku, Baranowiczach i Mohylewie.

Tymczasem białoruski Komitet Śledczy zainicjował uznanie redakcji kanałów NEXTA na „Telegramie” za zagraniczną organizację ekstremistyczną i zakazania jej na terytorium kraju. Mowa jest o tym w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu. „Na podstawie wszystkich zebranych obiektywnych danych, śledczy w ich (opozycjonistów – red.) działalności dopatrzyli się oznak zagranicznej organizacji ekstremistycznej. Obecnie Komitet Śledczy m. Mińsk zainicjował uznanie redakcji, faktycznie utworzonej przez Stepana Putilo i inne osoby, za zagraniczną organizację ekstremistyczną i zakaz jej działalności na terytorium Republiki Białorusi” – podano w oświadczeniu.

Resort poinformował, że materiały zostały przygotowane i zostały już przekazane właściwym władzom do podjęcia decyzji. „W toku analizowania informacji zamieszczonych w zasobach internetowych redakcji utworzonej przez Putilo śledztwo odnotowało „powtarzające się incydenty wezwań do protestów, blokowania dróg, strajków, koordynowania nielegalnych wydarzeń masowych ze wskazaniem konkretnych miejsc i tras ruchu” – donoszą śledczy.

Według Komitetu Śledczego Putilo i inne osoby pełnią funkcje właścicieli i redaktorów kanałów w Telegramie, uznanych na terytorium Białorusi za ekstremistyczne. Ponadto potwierdzono, że działania powyższych osób zostały już połączone w organizację, której siedziba mieści się w Warszawie. „Oprócz opisanego, ich działalność była finansowana z reklam zamieszczanych w zasobach ekstremistycznych” – poinformował Komitet Śledczy Białorusi.

Sąd Najwyższy Białorusi 20 października 2020 roku poinformował, że kanał NEXTA na „Telegramie” i jego logo zostały uznane w kraju za materiały ekstremistyczne, a jego założyciel Stepan Putilo i były redaktor naczelny Roman Protasewicz zostali oskarżeni o organizowanie masowych zamieszek i grupowych akcji związanych z niepodporządkowaniem się uzasadnionym żądaniom urzędników państwowych, a także podżeganiem do społecznej wrogości i niezgody.

W lutym białoruski Komitet Śledczy przekazał Polsce dokumenty w sprawie ekstradycji przebywających w Polsce założycieli opozycyjnego kanału NEXTA w Telegramie Stepana Putilo i Romana Protasewicza. Białoruskie KGB wciągnęło ich również na listę osób związanych z terroryzmem. W 2015 roku Protasewicz i Putilo stworzyli kanał NEXTA na YouTube, a w 2017 roku zaczęli prowadzić kanał w Telegramie. Po 9 sierpnia 2020 roku, kiedy na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie, ich kanał w Telegramie stał się jedną z głównych platform przeciwników prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości

https://wolnemedia.net/setki-zatrzymanych-podczas-protestow-na-bialorusi/

Podziel się!