1. wR24.pl/Konfederacja: Wraca LOCKDOWN! Media: „Rekord zakażeń!”; 2. NTV: Wypowiedź Marka Ciesielczyka, przewodniczącego Antypartii, na spotkaniu w Zakopanym; 3. WM: Nowe ognisko Covid-19 wśród zaszczepionych; 4. Polska Ponad Podziałami: Przedsiębiorcy publikują wizerunki oprawców z sanepidu i policji!

Wraca LOCKDOWN! Media: „Rekord zakażeń!

1. wR24.pl: Wraca LOCKDOWN! Media: „Rekord zakażeń!” Patryk Marjan

https://www.youtube.com/watch?v=SwIyZkUwJGQ

 

Konferencja Konfederacji – Wprowadzenie lockdownu to największy błąd rządu – 9 marca 2021 r.

https://www.youtube.com/watch?v=n71Sn6mbtSw

2. NTV: Wypowiedź Marka Ciesielczyka, przewodniczącego Antypartii, na spotkaniu w Zakopanym

https://niezaleznatelewizja.pl/index.php/2021/03/09/wypowiedz-marka-ciesielczyka-przewodniczacego-antypartii-na-spotkaniu-w-zakopanym/

 

3. WM: Nowe ognisko Covid-19 wśród zaszczepionych

 

Nowe ognisko epidemiczne COVID-19 zostało ogłoszone w Cottonwoods Care Center w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie personel i mieszkańcy otrzymali już szczepionki, poinformowała w poniedziałek dr Bonnie Henry główny lekarz prowincji.

Dr Henry powiedziała, że szczepienia nie oznaczają zatrzymania transmisji i że należy zachować środki ostrożności dla seniorów i domów opieki. „Możemy mieć do czynienia ze społeczną transmisją nawet wtedy, gdy ludzie są w pełni zaszczepieni” — tłumaczyła wskazując jednak, że „choroba wydaje się być łagodniejsza i nie przenosić tak bardzo, ma mniej gwałtowny przebieg”.

Dwóch pracowników i 10 rezydentów uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 w ośrodku opieki długoterminowej Cottonwoods w Kelowna. Henry poinformowała, że niektóre przypadki dotyczyły osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki. „To przypomina nam, że chociaż jesteśmy przekonani, iż szczepionka jest bardzo skuteczna i zapobiega ciężkim chorobom oraz śmierci, niekoniecznie oznacza to, że wszystkie zakażenia zostaną zatrzymane”.

Henry dodała, że do końca miesiąca prowincja wyda nowe zalecenia, które pozwolą na częstsze wizyty w ośrodkach opieki długoterminowej. Centra telefoniczne w Kolumbii Brytyjskiej od poniedziałku przyjmują rezerwacje terminów szczepień przeciwko COVID-19 dla najstarszych mieszkańców prowincji. Do tej pory w prowincji podano 333 327 dawek szczepionek COVID-19

Podczas konferencji prasowej Henry zasygnalizowała również złagodzenie niektórych ograniczeń prowincji, które mogą nastąpić w nadchodzących tygodniach, szczególnie w odniesieniu do przepisów dotyczących sportu i ceremonii religijnych. Dodała, że zdolność przenoszenia wirusa prawdopodobnie zniknie wraz z nadejściem wiosny i lata, ale środki ostrożności, takie jak dystansowanie się, spotkania na zewnątrz i noszenie masek, pozostaną w mocy, nawet jeśli inne ograniczenia będą stopniowo łagodzone.

Premier Justin Trudeau ogłosił tymczasem 11 marca „narodowym dniem obchodów” pandemii COVID-19. Dzień ten ma na celu upamiętnienie ponad 22 000 osób w Kanadzie, które zmarły z wirusem, oraz „uznanie wszystkich innych zmian, jakie zaszły w naszym życiu w ciągu ostatniego roku”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

https://wolnemedia.net/nowe-ognisko-covid-19-wsrod-zaszczepionych/

4. Polska Ponad Podziałami: Przedsiębiorcy publikują wizerunki oprawców z sanepidu i policji!

https://www.youtube.com/watch?v=FQZJ5cZAzHE&feature=youtu.be

Podziel się!