1. Gazeta Lubuska.pl: Śmierć po szczepionce pod Wrocławiem. „Źle się czuł, bolał go brzuch”; 2. Sommer: Sebastian Pitoń: Góralskie VETO zaprasza prezydenta Dudę! A Polska się OTWIERA!; 3. PL1 TV/Justyna Socha: Ostrzeż bliskich! Mają prawo do wolnej i świadomej zgody! Jak rozmawiać z dziadkami o szczepieniach; 4. wR24.pl: Naukowcy potwierdzają – AMANTADYNA działa! Lekarze sprzedali się koncernom? Dr Bodnar OSTRO

Śmierć po szczepionce pod Wrocławiem

1. Gazeta Lubuska.pl: Śmierć po szczepionce pod Wrocławiem. „Źle się czuł, bolał go brzuch”;

Czy to podanie szczepionki przeciw koronawirusowi było przyczyną śmierci 73-letniego mężczyzny spod Oleśnicy? Zbada to prokuratura. Mężczyzna dostał pierwszą dawkę szczepionki 19 stycznia o godzinie 11. Następnego dnia wieczorem już nie żył. Jego przypadek został zakwalifikowany jako „niepożądany odczyn poszczepienny” – najpoważniejszy spośród wszystkich odnotowanych dotąd w Polsce. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Doniesienie złożyła córka mężczyzny. Czy na pewno było to efektem złego działania szczepionki?

Mężczyzna miał 73 lata. Od 1981 roku mieszkał w domu pomocy społecznej w Ostrowinie koło Oleśnicy. To placówka dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Choć – jak się nieoficjalnie dowiadujemy – był to człowiek z wieloma innymi współistniejącymi chorobami.

– Po południu, tego dnia, w którym przyjął szczepionkę, miał podwyższoną temperaturę, były też zaburzenia ciśnienia. Wezwaliśmy pogotowie – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl dyrektor DPSw Ostrowinie Marek Czarnecki. – Dali mu leki i poczuł się lepiej. Następnego dnia zaczął się skarżyć, że źle się czuje i boli go brzuch. Około godziny 18 ponownie wezwano pogotowie. Znowu dali leki i odjechali. Około 20.30 mężczyzna zmarł. Kolejny przyjazd pogotowia była już tylko po to, by stwierdzić zgon – relacjonuje.

W Ostrowinie pierwszą dawkę szczepionki podano 269 osobom. To prawie wszyscy mieszkańcy. Tylko w tym jednym przypadku doszło do jakichkolwiek powikłań. Czy rzeczywiście był to wspomniany „niepożądany odczyn poszczepienny”? Czy to po prostu przypadek? Na te i inne pytania odpowiedzi szuka prokuratura.

Śledczy będą musieli odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna był właściwie przebadany przed szczepieniem. Drugie istotne pytanie dotyczy pomocy udzielanej przez pogotowie. Kolejny wątek to zbadanie, czy we właściwy sposób uzyskano zgodę na zaszczepienie pacjenta. Na razie ciało skierowano na sekcję zwłok.

Do tej pory zaszczepiono w całej Polsce przeszło 700 tysięcy osób. Powikłań zwanych „niepożądanymi odczynami poszczepiennymi” odnotowano 376. Jakie to były konkretnie powikłania? Przeważnie to:

  • zaczerwienienia i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia
  • wysoka gorączka,
  • wysypka,
  • zaburzenia widzenia.
Inne objawy po podaniu szczepionki: drętwienie, duszność i skurcz krtani

Na Dolnym Śląsku – razem ze śmiertelnym przypadkiem z Oleśnicy – odnotowano dwadzieścia przypadków. Wśród poważniejszych to przypadek kobiety z powiatu kłodzkiego, u której zdiagnozowano skurcz krtani, drętwienie lewej ręki, duszność, ból szyi i drętwienie języka.

https://gazetalubuska.pl/smierc-po-szczepionce-pod-wroclawiem-zle-sie-czul-bolal-go-brzuch/ar/c1-15407374

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,26719490,bedzie-sekcja-zwlok-pacjenta-z-olesnicy-ktory-zmarl-po-podaniu.html

2. Sommer: Sebastian Pitoń: Góralskie VETO zaprasza prezydenta Dudę! A Polska się OTWIERA!

https://www.youtube.com/watch?v=WTGMixX3z0A

 

3. PL1 TV/Justyna Socha: Ostrzeż bliskich! Mają prawo do wolnej i świadomej zgody

 

 

https://www.facebook.com/justsocha/videos/10225212716685308

 

[Justyna Socha demaskuje] – Jak rozmawiać z dziadkami o szczepieniach

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=3nn3guzLPZI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2zA7-AXpivU4sjj8o7cpOn8KllzJ2RQ0Hz7xk8zxIRw8vPDLxxvz7vNa0

Dzisiaj (25.01.2021) zgłoszono do nas kolejne pięć przypadków śmierci (łącznie siedem) tuż po szczepionce na COVID-19. Zgłoś do STOP NOP ➡️➡️➡️

 

4. wR24.pl: Naukowcy potwierdzają – AMANTADYNA działa! Lekarze sprzedali się koncernom? Dr Bodnar OSTRO

https://www.youtube.com/watch?v=PMityXIT7VA

 

 

Podziel się!