1. wR24.pl: Szwecja POKONAŁA COVID-19! Dlaczego rząd wprowadza Lockdown?; 2. dziadWszechwied: Czy kropla drąży skałę a TVP prawdę Ci powie?.. -błąd systemu? mały początek WIELKIEJ ZMIANY?; 3. Zdrojowa TV: Michał Łysek – W jedności siła, więc łączmy się My Wolni Ludzie ; 4. wR24.pl: Górnicy protestowali w Warszawie – Sierpień 80 – Rządzi nami PIS czy Greenpeace?!

 Szwecja POKONAŁA COVID-19! Dlaczego rząd wprowadza LOCKDOWN?

Odkąd pamiętam jeśli chodzi o kwestie społeczne Szwecja była zawsze 100 lat do przodu w stosunku do Polski, także za czasów PRLu. Teraz jest do przodu o 200!!! Materiał numer 3 – Michał Łysek TV Zdrojowa – Bardzo ważny!!! CB

1. wR24.pl: Szwecja POKONAŁA COVID-19! Dlaczego rząd wprowadza LOCKDOWN? M. MASNY

https://www.youtube.com/watch?v=unckuPwu2lU

2. dziadWszechwied: Czy kropla drąży skałę a TVP prawdę Ci powie?

https://www.youtube.com/watch?v=ECQtAgd8MOQ&feature=share&fbclid=IwAR338KJaKTiI7-YO_DYL9nMQTUWe3eBAaGjPlSBCeLQElJFWrmHJCGz4JYM

 

3. Zdrojowa TV: Michał Łysek  – W jedności siła, więc łączmy się My Wolni Ludzie

https://www.youtube.com/watch?v=ZFfXBOTknOI

 

4. wR24.pl: Górnicy protestowali w Warszawie – Sierpień 80 – Rządzi nami PIS czy Greenpeace?!

https://youtu.be/p0266ueuu8s

Podpisane w ubiegłym tygodniu porozumienie rządu z górnikami nie satysfakcjonuje wcale drugiej strony. Z tego powodu pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbył się protest przeciwko wygaszaniu wydobycia. Przeciwnicy likwidacji polskich kopalń zarzucają obecnej władzy, że oszukała swoich wyborców na Śląsku i dokonuje mordu na polskim przemyśle.

Poza górnikami do Warszawy przyjechali również hutnicy i pracownicy branży energetycznej. Wygaszanie wydobycia polskiego węgla uderzy bowiem nie tylko w samych pracowników kopalń, ale także w powiązane z górnictwem sektory gospodarki. Właśnie dlatego przedstawiciele związków zawodowych wezwali premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, do „bardziej mobilnego działania w zakresie polityki energetycznej Polski”.

Tym samym górnicze protesty mają potrwać do momentu, w którym pracownicy tej branży będą usatysfakcjonowani jej reformą. Zdaniem związkowców obecne władze nie powinny zgadzać się na plany Unii Europejskiej zwane „zielonym ładem”. Dotychczasowe zamykanie kopalń nie zatrzymało bowiem w żaden sposób zmian klimatycznych, choć własnie w tym kierunku ma zmierzać unijna „transformacja energetyczna”.

Ostre stanowisko w sprawie działań rządu PiS-u zajął Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”. Jego przewodniczący, Bogusław Ziętek, w liście do rządzących zarzucił im zdradę wyborców z województwa śląskiego. Zwrócił on uwagę na fakt, że politycy opcji rządzącej chętnie fotografowali się z górnikami podczas Barbórek, z kolei teraz „dokonują „seryjnego mordu polskiego przemysłu i rolnictwa”.

„Dziś unijne symbole wciągacie na sztandary, a symbole polskiego przemysłu i rolnictwa są szmacone i deptane. Społeczeństwa nie interesują przepychanki w rządzie, ale pytają: czy rządzi nami PiS czy Greenpece?! Czy na czele polskiego rządu stoi Greta Thunberg, Ursula von der Leyen czy Pan, jednocześnie poseł ze Śląska? Potraficie się spierać z UE o tolerancję i LGBT, ale brak Wam jakiejkolwiek determinacji do walki przeciwko dewastacji gospodarczej i społecznej Polski” – można przeczytać w liście „Sierpnia’80”.

„Trzeba zatrzymać to szaleństwo, bo Europa pod przywództwem jej komisarzy idzie na dno niczym Titanic, a my kurczowo trzymamy się burty tonącego statku, choć jeszcze niedawno politycy zaplecza Pańskiego rządu słusznie głosili i przysięgali, że nigdy nie pozwolą na narzucenie nam takiej polityki. Jeszcze niedawno pod hasłami sprzeciwu wobec tej niszczycielskiej polityki Unii Europejskiej szliście do władzy i prosiliście Polaków o głos, wygrywając wszystkie kolejne wybory” – kończą związkowcy.

Na podstawie: Dziennik.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl

Podziel się!