Zwiadowcahistorii.pl (Bartłomiej Stój): Sensacyjne znalezisko z epoki brązu na Podkarpaciu – archeolodzy są poruszeni!

Sensacyjne znalezisko z epoki brązu na Podkarpaciu

nadesłał Bartosz

Dokładnie w ten właśnie sposób należy postępować z dokonywanymi przez nas odkryciami. A jeśli Wojewódzki Konserwator Zabytków albo Archeolog nie chcą współpracować, wtedy nagłaśniajmy sprawę, choćby tutaj u mnie. CB

Wyjątkowe znalezisko prawdziwego detektorysty-pasjonata, poruszyło środowisko naukowe. Sztylet z epoki brązu, jakiego analogii na terenie naszego kraju dotychczas nigdy nie odnaleziono? Poznajcie historię odkrycia artefaktu.. na którego opracowanie czekamy z niecierpliwością!

 

Bohaterem całej sytuacji jest Krzysztof Opic – poszukiwacz o którego podobnych dokonaniach pisałem niespełna 3 miesiące temu. Poszukując śladów dawnych wojen i bytności człowieka, wykorzystując do tego wykrywacz metalu. Po raz kolejny odkrywa na Podkarpaciu zabytek sprzed tysięcy lat. Pasjonata działa legalnie zrzeszony w Stowarzyszeniu Eksploracyjno-Historycznym „Galicja”, na pozwoleniu od wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Detektorysta kilka dni temu na terenie powiatu przeworskiego natrafił na sztylet z epoki brązu, który po konsultacji z archeolog Małgorzatą Pałeczką z WKZ w Przemyślu został podjęty. Stało się to oczywiście po uprzednim zadokumentowaniu znaleziska. Następnie miejsce odkrycia zostało zabezpieczone i wszystko wskazuje że są tam kolejne zalegające głębiej obiekty, które spokojnie zaczekają na właściwe badania. Cała sprawa choć jest wciąż rozwojowa to pod względem wartości historycznej bezcenna i to nie tylko dla regionu.

wiecej u źródła: https://www.zwiadowcahistorii.pl/sensacyjne-znalezisko-z-epoki-brazu-na-podkarpaciu-archeolodzy-sa-poruszeni/?fbclid=IwAR0V1f-4H6yPvjKoYA20tMnG80m1aTlkRGFeEJosIljiIn8domDI_v6gc9w

Podziel się!