Resharmonica: 1. Sprawdzian człowieczeństwa: czyli nie ma wolności bez odpowiedzialności. TURBO SŁOWIANIE?; 2. Wojna polsko-polska, prognoza na epokę koviadiańską, czyli co z nami dalej?

SPRAWDZIAN Z CZŁOWIECZEŃSTWA: CZYLI NIE MA WOLNOŚCI BEZ ODPOWIEDZIALNOŚCI. TURBO SŁOWIANIE?

Każde pokolenie musi poprzez własne doświadczenie i analizę dotrzeć do wiedy, to musi być jego własna wieda. Dlatego cieszy mnie pojawianie się młodych osób dzielących się swoim doświadczeniem i wiedzą. Braki wiedzy i wiedy uzupełnia się powoli z biegiem czasu. Młode pokolenie wskazuje na ważny aspekt wpływu wolności wewnętrznej i świadomości osobistej na Rzeczywistość realizującą się fizycznie.

W pierwszym materiale widać pewne braki wiedzy historycznej i utożsamienie siły finansowo-technologicznej z faktyczną siłą kulturalno-cywilizacyjną. Jest to błędem, ale czy w najistotniejszym aspekcie tej wypowiedzi faktycznie prowadzi do błędnych wniosków? NIE!

Historia pokazuje, że Słowiańszczyzna nigdy nie została podbita przez Rzym ani przez szeroko rozumiany Zachód. Do końca XVIII wieku Polska (Rzeczpospolita Obojga Narodów) była największym i najbogatszym krajem Europy obejmującym Trzy Morza. Potem zaczęła się Epoka Kolonialna, która wzbogaciła Zachód. Bogactwo Niemiec pochodzi z rabunku Polski i Europy Środkowej po rozbiorach Polski. W XIX i XX wieku Polskę zastąpiła jednak na arenie Europejskiej Rosja, chyba nie ma wątpliwości, że nie została podbita przez zachód. Ale nie te uchybienia są najważniejsze w  wywodach Resharmoniki – najważniejszy jest wniosek, który mówi, że Wolność to jednocześnie Odpowiedzialność.

Polska szlachta i magnateria będąc jedyną naprawdę wolną klasą w tamtych czasach w Europie zachowywała się nieodpowiedzialnie.

Okazuje się, że nie dysponując w pełni wiedzą np. historyczną można jednak wskazać – tak jak to robi Resharmonika – najistotniejszą przyczynę klęski Polski.

Klęska Polski nie jest i nie była klęską całej Słowiańszczyzny, ale to ona pokazuje wzorcowo co się dzieje, gdy Wolności używa się Nieodpowiedzialnie. Nie było czegoś takiego jak upadek Słowiańszczyzny w znanej historii, ale był Upadek Polski, a z nim upadek Europy Środkowej.

Troska o ojczyznę i patriotyzm autorki rzuca się w oczy. Aspekt duchowej przemiany – co podkreślają tutaj nieustannie niemalże wszyscy publikujący autorzy – jest podstawowym warunkiem dla Wielkiej Zmiany. Bez tego nie ma żadnej zmiany. Cenne jest, że odkrywają to młodzi ludzie. Jest to kilka dużych kroków do przodu w stosunku do stanu świadomości społecznej  i osobistej, jaki pamiętam z czasów własnej młodości. Cieszę się z energii młodego pokolenia i ze stanu jego świadomości. Z takimi ludźmi Zwyciężymy – jestem tego pewien – pod jednym warunkiem: że wyjdziemy z tą Naszą Wysoką Świadomością z wirtualu do realu!

 

 

1. Sprawdzian człowieczeństwa: czyli nie ma wolności bez odpowiedzialności. TURBO SŁOWIANIE?

https://www.youtube.com/watch?v=aom085EGWqw

 

2. WOJNA POLSKO – POLSKA, PROGNOZA NA EPOKĘ KOWIDIAŃSKĄ CZYLI CO Z NAMI DALEJ?

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=7G_f7-PHV-s&app=desktop

Podziel się!