1. Konfederacja ws. nowych przepisów znoszących odpowiedzialność urzędników w walce z COVID-19; 2. Białoruś: W kopalniach koncernu potasowego wstrzymano wydobycie. Trwa strajk; 3. Szumowski uciekł. „Pies” Terlecki kręci: trzęsienie ziemi w PiS – Tomasz Sommer NCzasTV; 4. Hanna Kazahari: Wyzwolenie za 6 tygodni?

Konfederacja ws. nowych przepisów znoszących odpowiedzialność urzędników w walce z COVID-19

 

1. Konfederacja ws. nowych przepisów znoszących odpowiedzialność urzędników w walce z COVID-19

https://www.youtube.com/watch?v=G0HhZ8oxruw

2. Białoruś: W kopalniach koncernu potasowego wstrzymano wydobycie. Trwa strajk

W kopalniach białoruskiego koncernu potasowego Biełaruskalij, w których trwają strajki w związku z sytuacją po wyborach prezydenckich w tym kraju, wstrzymano wydobycie – podał dzisiaj niezależny białoruski portal Tut.by, powołując się na relacje górników.

– Robotnikom grożą zwolnieniami, dochodzi do nacisków psychologicznych. Ale nie zamierzamy się poddawać. Przygotowaliśmy postulaty – powiedział serwisowi jeden z pracowników kopalni. Jak dodał, zostaną one przekazane na ręce generalnego dyrektora koncernu.

O godzinie 15 (14 w Polsce) strajkujący górnicy mają zebrać się na głównym placu w Soligorsku, a następnie udadzą się do dyrektora – napisał Tut.by.

Maksim Pozniakow, kierujący Białoruskim Niezależnym Związkiem Zawodowym, powiedział rosyjskiej agencji TASS, że wydobycie już wstrzymano.

– Komitety strajkowe założono we wszystkich kopalniach, kopalnie stoją, ludzie nie poszli do kopalń, ruda nie jest wydobywana – podkreślił.

Z kolei Juryj Zacharow, szef górniczego związku zawodowego, powiedział agencji Reutera, że trwają ostatnie prace w zakresie wstrzymywania wydobycia, a zakłady całkowicie przestaną działać za co najmniej 24 godzin.

Tut.by przypomina, że w piątek pracownicy koncernu Biełaruskalij zagrozili, że w przypadku niespełnienia ich postulatów w poniedziałek rano wstrzymają pracę. Górnicy apelują o nowe wybory, uwolnienie wszystkich więźniów politycznych i dymisję tych, którzy dopuścili do przemocy w kraju. Według serwisu w poniedziałek robotnicy ogłosili, że wstrzymują produkcję.

źródło: https://niezalezna.pl/346895-bialorus-strajk-w-kopalniach

3. Szumowski uciekł. „Pies” Terlecki kręci: trzęsienie ziemi w PiS – Tomasz Sommer NCzasTV

https://www.youtube.com/watch?v=sMUHSdsJzDA

4. Hanna Kazahari: Wyzwolenie za 6 tygodni?

https://www.youtube.com/watch?v=fgK4b8uSiNg

Podziel się!

    © Czesław Białczyński