Zwiadowca Historii.pl: Poszukiwacz znalazł pod Duklą wyjątkową buławę „Inków” sprzed kilku tysięcy lat! Wywiad i galeria

Poszukiwacz znalazł pod Duklą wyjątkową buławę „Inków” sprzed kilku tysięcy lat! Wywiad i galeria

Pochodzący z Lipowicy na Podkarpaciu Krzysztof Wiśniewski który na co dzień pracuje jako zawodowy kierowca w kopalni odkrywkowej w trakcie prowadzonych legalnych poszukiwań z wykrywaczem metali znalazł unikatową buławę z epoki brązu. Podobne znane artefakty pochodzą z czasów prekolumbijskich!

 

 

Jak sam o sobie mówi jest jednym z wielu hobbystów historii którzy pomagają przybliżać nam zamierzchłe czasy i odkrywać historię dla naszego wspólnego dziedzictwa. Krzysiek od lat jest członkiem znanego w środowisku Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Galicja”, to właśnie na jednej z wspólnych wypraw tych pasjonatów dokonał tego niezwykłego odkrycia. Specjalnie dla Was udzielił nam krótkiego wywiadu, przeczytajcie więc co ma do powiedzenia o swoim znalezisku.

Powiedz nam jak długo poszukujesz z wykrywaczem?
– Moja pasja rozpoczęła się 15 lat temu około 2004 roku, miałem większe i mniejsze przerwy spowodowane służbą wojskową czy też wyjazdem za granicę. Duży wpływ na to miała też oczywiście zmiana przepisów dotyczących poszukiwań w naszym kraju, które nie były i wciąż nie są uregulowane. Odkąd zapisałem się do Galicji staram się na miarę możliwości częściej ruszać w teren.

Jaka była Twoja pierwsza myśl gdy zobaczyłeś ten niecodzienny przedmiot wystający z ziemi? Zdawałeś sobie już wtedy sprawę z czym masz do czynienia?
– W pierwszym momencie jak zobaczyłem ten przedmiot przez głowę przeszły mi dwie myśl; albo to będzie element świecznika, albo pokrętło z maszyny rolniczej. Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się stwierdziłem, że patyna która go pokrywa jest raczej wiekowa i może to być jednak coś bardziej ciekawego.

więcej u źródła: https://www.zwiadowcahistorii.pl/poszukiwacz-znalazl-pod-dukla-wyjatkowa-bulawe-inkow-sprzed-kilku-tysiecy-lat-wywiad-i-galeria/?fbclid=IwAR1Rj5jDiatsJfa3n3cI3hwkYGZBaz1QZEE1mhPkaq8_C_4Imh7fwLYUhls

Podziel się!