Pomagam.pl: Tomasz Kosiński – Bohaterowie Słowian e-book

Tomasz Kosiński – Bohaterowie Słowian e-book

Pomagam.pl: Bohaterowie Słowian

 

Planuję wydać książkę pt. „Bohaterowie dawnych Słowian” z dość szczegółowym opisem poszczególnych postaci, takich jak Krak, Lech, Mojmir, Radagajs, Wizymir, itd., ale też takich, którzy oficjalnie uznawani są za Germanów, czyli w dzisiejszym rozumieniu Niemców, choć takimi niekoniecznie byli, jak np. Odoaker, Ariowist, Marbod, czy Arminiusz. Zamieszkiwali oni co prawda Germanię, ale była to kraina geograficzna, jak Bałkany czy Unia Europejska. Nie powinno się zatem traktować tego terminu jako nazwę etniczną, bo musielibyśmy nazywać Germanami także Słowian, Celtów, czy Sarmatów, którzy zamieszkiwali w starożytności i wczesnym średniowieczu na zachód od Wisły.

Temat ten poruszyłem wstępnie w niedawno wydanej publikacji „Bogowie Słowian. Bóstwa, biesy i junacy”, ale omówiłem tam tylko po krótce najważniejsze postacie, których słowiańskość nie budzi raczej wątpliwości. Uważam jednak, że temat wymaga szerszego potraktowania, a mając na uwadze zastój także w działalności wydawniczej, co stawia pod znakiem zapytania możliwość wydania drukiem takiej książki bez sponsoringu czy publicznego wsparcia, postanowiłem zwrócić się do moich Czytelników, którzy mogliby wspomóc wydanie najpierw e-booka, którego przygotowanie jest dużo tańsze niż drukowanej wersji książkowej.

Książka w wersji elektronicznej powinna się ukazać do końca sierpnia 2020 roku. Jej planowana objętość to ok. 300-350 stron. Każda osoba, która wesprze tę inicjatywę mającą na celu popularyzację Słowiańszczyzny i odkrywanie prawdy o naszych dziejach, otrzyma e-booka ze specjalną, spersonalizowaną dedykacją umieszczoną po stronie tytułowej w książce (przykład na załączonym zdjęciu). Dlatego po wpłacie minimum 20 zł należy przesłać do mnie dane do wysyłki (e-mail lub profil na FB / Messenger). Postaram się zająć wysyłką już we wrześniu.

Zobowiązuję się do informowania darczyńców o postępach w pracy nad książką. Jej jeden rozdział o Kraku (37 stron) udostępniłem ostatnio jako świąteczny prezent właśnie w postaci darmowego e-booka w PDF do samodzielnego czytania podczas długich dni kwarantanny.

Mogę napisać też dowolną dedykację, inną niż standardowa, na zamówienie, przed wygenerowaniem spersonalizowanego pliku PDF z treścią książki. Wydaje mi się, że taki e-book z dedykacją autorską może być ciekawą pamiątką i prezentem dla niejednej osoby zainteresowanej dziejami Słowian.

Mam nadzieję, że mój pomysł zyska Wasze uznanie i niebawem ukaże się kolejna publikacja o naszych, często zapomnianych lub wykpiwanych bohaterach.

SŁAWA

Podziel się!