WP.pl: Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji w Jasionce

Wybory prezydenckie 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji w Jasionce

Warto obejrzeć i wysłuchać całego tego wystąpienia. Z punktu widzenia Ruchu Wolnych Ludzi, z punktu widzenia Suwerena, każdego Polaka, który pragnie WOLNEJ POLSKI i podmiotowego traktowania jako Obywatel Polski, najważniejsze jest zdecydowane potwierdzenie, iż 10 punktów dotyczących Demokracji Bezpośredniej – a sformułowanych w Programie Ruchu Kukiza – jest jednym z najważniejszych punktów programu Władysława Kosiniaka Kamysza jako kandydata na Prezydenta RP. W jego wystąpieniu pojawiło się też sformułowanie „Wielka Zmiana – Prawdziwa Zmiana”, w kontekście, że nie będzie łatwo ją wprowadzić ale musi być wprowadzona.

Całość wystąpienia zamieszczona na WP.pl to 168 minut, więc niecierpliwym polecam szczególnie fragment od 56’40” do 58’00” – mówi Paweł Kukiz oraz 75’40” do 90’40” – mówi Paulina Kosiniak Kamysz; 131’00” – 141’30” –  Władysław Kosiniak Kamysz i 10 punktów Ruchu Kukiza na rzecz Demokracji Bezpośredniej w Polsce oraz 153’00” do  156’30” – gdzie podziękowania między innymi dla Ruchu Kukiza za zaufanie i podanie PSL ręki w najcięższym momencie historycznym tej partii oraz w ostatnich 30″ o rozbudzonej dumie młodzieży z tradycji słowiańskiej. CB

Władysław Kosiniak-Kamysz zainaugurował kampanię przed wyborami prezydenckimi 2020. Kandydat PSL na konwencji w Jasionce zaprezentował wizję swojej prezydentury. Niespodziewanie na gwiazdę wydarzenia wyrosła żona polityka Paulina Kosiniak-Kamysz.

 

Z małym opóźnieniem ruszyła konwencja Władysława Kosiniaka-Kamysza w rzeszowskiej Jasionce. Na sali jest ponad 3 tysiące sympatyków lidera PSL. Ludowcy wspierani przez Pawła Kukiza i jego polityków zapowiedzieli sporo niespodzianek.

Wśród uczestników konwencji jest słynny hodowca papryki „Paprykarz” Stanisław Kowalczyk, który kilka lat temu pytał Donalda Tuska: „Jak żyć, panie premierze?” Zdaniem Kowalczyka, lider PSL jest najlepszym kandydatem na prezydenta. Kowalczyk stał się znany w lipcu 2011 roku, tuż przed wyborami, kiedy Tusk wizytował pod Radomiem tereny zniszczone przez nawałnicę. Na sali jest również krakowski aktor Jacek Wójcicki z „Piwnicy pod Baranami”. „Władek, nasza nadzieja dla Polski” – skandował Wójcicki.

Na początku konwencji nie zabrakło odniesień do obecnej prezydentury Andrzeja Dudy.

– Głównym kontrkandydatem Władysława Kosiniaka – Kamysza jest osoba, która pięć lat temu wygrała partyjny casting. Casting na marionetkę (..) Jest na każde wezwanie prezesa. Napuszcza ludzi na siebie, tak jak ostatnio napuścił górników na sędziów – mówił europoseł Jarosław Kalinowski, szef Rady Naczelnej PSL.

Niespodziewanie na konwencji zabrakło Pawła Kukiza. Okazało się, że miał wcześniej zaplanowany koncert charytatywny, z którego środki przeznaczone są dla chorego chłopca.

Władysław Kosiniak-Kamysz pojawił się na scenie w towarzystwie swojej małżonki Pauliny Kosiniak-Kamysz. Na konwencji obecni są również rodzice lidera PSL.

Jako pierwsza kandydaturę swojego męża przedstawiała żona Paulina.

– Jaki jest Władek w domu?. Jest taki jakim go znacie. Nie ma dwóch Władków. Jest zawsze prawdziwy, autentyczny i normalny. Potrafi powiedzieć nie, kiedy dzieje się krzywda. Potrafi powiedzieć stop, kiedy łamane jest prawo i konstytucja. On nie udaje, nie zmienia się zalżenie od pory dnia czy nocy. Jestem gotowa mu pomóc – mówiła Paulina Kosiniak-Kamysz.

więcej u źródła: https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-wladyslaw-kosiniak-kamysz-na-konwencji-w-jasionce-6483872907536001a

Podziel się!