Historia w 5 minut: Kawały Reagana. Kompilacja dowcipów o ZSRR. (Archiwum 2019)

Kawały Reagana. Kompilacja dowcipów o ZSRR.

Jeżeli nie wiesz dlaczego w Warszawie mamy Pomnik Ronalda Reagana, a Plac Centralny w Nowej Hucie został przechrzczony na Plac Centralny imienia Ronalda Reagana, to posłuchaj, a wtedy zrozumiesz.

https://www.youtube.com/watch?v=9A9ZxIrc9CE

Kompilacja żartów Ronalda Reagana, które przeszły do historii i zdefiniowały jego prezydenturę w serii „Historia na Luzie”.

O tym prezydencie USA można powiedzieć wiele. Można twierdzić, że unowocześnił ekonomię. Można powiedzieć, że obalił Związek Radziecki. Z wszystkim tym można dyskutować. Nie można mu odmówić jednak jednego. Potrafił pozyskać publikę. Właśnie za to został przez wielu ciepło zapamiętany.

Jest to materiał na licencji udzielonej „Historia w 5 minut”.

 

Nazwanie Placu Centralnego Miasta-Symbolu Komunizmu i Zniewolenia Polski przez ZSRR – Nowej Huty imieniem Ronalda Reagana to jest jednak prawdziwy humor polski – hicior, do którego nic się nie umywa.

Suplement 04 01 2020

Zaplanowałem ten wpis kilka tygodni temu. Dlaczego?

Ktoś powie: Kolejny zbieg okoliczności.

A ja mówię: W każdej chwili pamiętaj kim JESTEŚ i gdzie jesteś i skąd się tutaj wziąłeś. Nie pozwól, żeby kremlowska antyamerykańska propaganda i kremlowskie teorie spiskowe od których latami kipi Internet zaMĄDziły ci w głowie. Miej zawsze na uwadze kto jest twoim przyjacielem, kto cię wyprowadził z Domu Niewoli.

Tylko kiedy staniesz mocno na własnych nogach będziesz bezpieczny. STANIEMY NA WŁASNYCH NOGACH W MIĘDZYMORZU!

NIE LĘKAJCIE SIĘ!

CB

Podziel się!