Tadeusz Mroziński – Prawdziwe Siły Przyrody (Archiwum 2016- Tagen TV)

Tadeusz Mroziński – Prawdziwe Siły Przyrody

Powiem tylko że publikuję ten wykład z roku 2016 nie bez powodu. Będzie nam on pomocny do zrozumienia artykułu jaki ukaże się 24 grudnia. Zwróćcie uwagę co jest tutaj powiedziane o Oktawie – ośmiu dniach po święcie głównym, kiedy wciąż się w chrześcijaństwie takie święto świętuje procesjami – czyli pochodami. Zwróćcie też uwagę na Mit o Bellerofoncie i co jest tutaj powiedziane o Ładzie i Gwiazdozbiorze Łabędzia.

https://www.youtube.com/watch?v=cwhBaXFinFo

 

Ponieważ Tadeusz Mroziński w swoich analizach wychodzi od swojej doskonałej znajomości Biblii i Nowego Testamentu oraz wiedzy astronomicznej jaką posiada należy mu wybaczyć pewne niedociągnięcia interpretacyjne dotyczące Mitologii Słowian, ale to akurat ma w wypadku przełożenia tego Co Na Górze na (jeśli chodzi o Siły Kosmiczne ) na to Co Na Dole (siły Przyrody Ziemskie) nie ma dużego znaczenia.

Bogini Łada o której jest tutaj mowa to Wielka Łada- czyli Matka Bogiń – Białoboga, a imiona jakie Tadeusz Mroziński wymienia: Mokosza, Dziewanna, Marzanna, Żywia-Siwa, Przyroda (Rodżana), Pogoda itp, to jej Emanacje w Żywiołach i Mocach – a nie imiona tejże Wielkiej Łady, są to nazwania osobnych Mocy i Żywiołów w ich żeńskiej – białoboskiej odmianie. Między nimi zresztą znajduje się ta Łada, której całkowicie ziemskie wcielenia ludzkie porwał na Wyspę Kretę bóg pod postacią Byka i która została zamieniona następnie w Łabędzia na Niebie, a jest Panią Białego Lądu (Ląd i Ład), a jej rzeką jest Rzeka Biała – Alba – Łaba. Nie jest zatem błędem mówić że Białoboga-Wielka Łada skupia w sobie owe wszystkie żeńskie emanacje niższego rzędu Żywioły  i Moce Żeńskie.

Zrozumiałe jest w tym kontekście także dlaczego Gwiazdozbiór Łabędzia reprezentuje jednocześnie Białą Boginię Wielką Ładę (to Co Na Górze), jak i Ładę-Łagodę , Panią Mocy Uładzenia Świata, Układności Świata (To co na Niebieskim Dole) i co potem objawia się na Ziemi w odpowiedniej porze roku, w odpowiednim miesiącu i w odpowiednim święcie i obrzędach przyrodzonych. 

Podziel się!