HYMN SŁAWIAN Anna Barbara Czuraj – Struzik, muz. Vedamir

HYMN SŁAWIAN Anna Barbara Czuraj – Struzik, muz. Vedamir

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0oE6Q5vvG-8&feature=share&fbclid=IwAR3uYAuG3VIMc18EFuwiX2LD79jOM6rbilsKKDW5BOR8olsqObC8rXuWHfo

 

Na Tym kanale Cezarego Stawskiego – Vedamira umieszczane będą obok piosenek czytane przeze mnie ich słowa, oraz krótkie monologi, przesłania, wezwania, wiersze i inne prezentacje inspirowane tematyką SŁAWIAŃSKĄ.
Dziękuję wszystkim za oglądanie, słuchanie i wyrażanie swoich opinii.
SŁAWA SŁAWIANOM MĄDROŚCI PANOM !
Vedamir.
Zapraszam do subskrypcji …
WESPRZYJ I OTRZYMAJ PŁYTĘ https://zrzutka.pl/4v2rfu
Prosimy o wsparcie nowej płyty wszystkich tych dla których sławiańska kultura i muzyka jest ważna, którzy kochają Lęhicką Ziemię i budzą się wielowiekowego snu. Jaruha i Vedamir Cezary Stawski; pseudonim artystyczny „VedaMir”; urodzony w Bydgoszczy; autor, aranżer i wykonawca piosenek tworzący je od wielu lat przy akompaniamencie gitary i instrumentów klawiszowych. Pierwsze próby pisania wierszy i układania do nich muzyki zaczęły się już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w jednym z bydgoskich liceów a w późniejszym okresie były kontynuowane w Poznaniu gdzie studiował, oraz w Warszawie gdzie przez wiele lat mieszkał.
Cezary Stawski napisał ponad 5000 utworów literackich ( wierszy i opowiadań ), w tym ponad 4000 piosenek do słów własnych i około tysiąca do wierszy poetów polskich i zagranicznych. Pierwszą płytę pod tytułem „Ogród Żywego Słowa” nagrał w 2002 roku we Wrocławiu.
W 2008 została ona umieszczona na amerykańskim internetowym portalu muzycznym http://www.soundclick.com.
W kolejnych latach, do 2012 roku powstało ponad 30 płyt z których kilkanaście zostało umieszczonych na portalu muzycznym http://asztanea.pl.
POPRZEZ KTÓRY ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ ICH ZAKUPIENIA.
Cezary Stawski w okresie od 1990 do 2019 roku koncertował w wielu miejscach w Polsce i Europie.
Najwięcej spotkań muzycznych odbyło się w Warszawie w latach 1990 – 2009 oraz w Województwie Świętokrzyskim gdzie od 2010 do 2012 roku mieszkał.
Od siedmiu lat związany z Gdańskiem i Województwem Pomorskim.
Koncertuje sporadycznie, przede wszystkim dla przyjaciół.
Od września 2018 jako Vedamir razem z Jaruhą śpiewa poezję inspirowaną sławiańszczyzną.
Prezentuje również swoją twórczość w postaci krótkich wideoklipów na popularnym portalu … www.youtube.com.

Godło Sławian/Słowian

Godło Słowian – Jerzy Przybył
Podziel się!