NTV: Tajemnice Wielkiego Sfinksa i Starożytnego Egiptu – dr Robert Schoch w Polsce (część 1)

Tajemnice Wielkiego Sfinksa i Starożytnego Egiptu 1

 

Większość egiptologów datuje powstanie wielkiego Sfinksa na czasy egipskiego Starego Państwa, czyli na około 2500 lat p.n.e. Dr Robert Schoch, na powierzchni Sfinksa oraz na ścianach otaczającej go budowli natknął się na ślady erozji i wietrzenia. Mogły one powstać jedynie na skutek intensywnych opadów deszczu i dużych spływów wodnych trwających przez dłuższy okres czasu. Jednakże, Sfinks znajduje się na obrzeżu Pustyni Saharyjskiej, która przez ostatnie 5000 lat pozostawała obszarem skrajnie suchym.

https://www.youtube.com/watch?v=OE_95SjbV3g

Tajemnice Sfinksa i Starożytnego Egiptu – dr Robert Schoch w Polsce – 11 sierpnia 2019 we Wrocławiu

dr ROBERT SCHOCH to sławny amerykański geolog i geofizyk, profesor Boston University, autor wielu książek naukowych i popularno-naukowych takich jak Zapomniana Cywilizacja oraz Tajemnica Wielkiego Sfinksa wydawnictwa Amber. Dr Schoch był obszernie cytowany w mediach z uwagi na jego pionierskie badania, które przy pomocy analizy geologicznej zweryfikowały datę budowy wielkiego Sfinksa w Egipcie, a także ze względu na jego prace na temat starożytnych kultur i monumentów na różnych kontynentach. Dzięki analizom geologicznym wysnuł wiosek, który burzy nasze dotychczasowe wyobrażenia o cywilizacji egipskiej – technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid.

Temat wykładu: Większość egiptologów datuje powstanie wielkiego Sfinksa na czasy egipskiego Starego Państwa, czyli na około 2500 lat p.n.e. Dr Robert Schoch, na powierzchni Sfinksa oraz na ścianach otaczającej go budowli natknął się na ślady erozji i wietrzenia. Mogły one powstać jedynie na skutek intensywnych opadów deszczu i dużych spływów wodnych trwających przez dłuższy okres czasu. Jednakże, Sfinks znajduje się na obrzeżu Pustyni Saharyjskiej, która przez ostatnie 5000 lat pozostawała obszarem skrajnie suchym. Kiedy zatem został zbudowany ? Z przeprowadzonej przez siebie analizy geologicznej dr Schoch wyciągnął wniosek, który, jak sam przyznaje, jest kontrowersyjny: technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Wielki Sfinks w Gizie jest pozostałością po tej prehistorycznej kulturze.

Podziel się!