Ukraina wybrała III Drogę, a więc Wielką Zmianę. I gdzie są ci „ulubieni” kremlowscy Banderowcy?!

Ukraina wybrała III Drogę, a więc Wielką Zmianę. I gdzie są ci „ulubieni” kremlowscy Banderowcy?!

Wiele się nasłuchaliśmy przez te wszystkie lata od 2013 roku, o nacjonalizmie Ukraińskim i powszechnym Banderyzmie całego narodu. Tymczasem kompletna klęska skrajnych nacjonalistów i bardzo kiepskie wyniki partii Tymoszenko i Poroszenki pokazują zupełnie coś innego – III Drogę i kompletną klęskę Moskiewskiej Narracji o Faszystach Z Ukrainy!

Wielu naszych  oponentów politycznych o orientacji Prokremlowskiej przez 6 lat Rosyjskiej Wojny w Donbasie i na Krymie, z przekąsem pytało i podkpiwało sobie z Majdanu Kijowskiego, pytając gdzie się podziała Wielka Zmiana, którą zastąpił skrajny nacjonalizm?! 

No to już wiecie gdzie ona była – W SERCACH UKRAIŃCÓW. A teraz stała się ciałem.

CO LEPSZE POWIEM WAM, ŻE NA UKRAINIE (ODWROTNIE NIŻ W POLSCE) OBOWIĄZUJE JUŻ DUŻO BARDZIEJ PROSPOŁECZNA I SPRZYJAJĄCA SUWERENNOŚCI NARODU ORDYNACJA WYBORCZA – MIESZANA (okręgi jednomandatowe + listy partyjne).

My Wolnościowcy w Polsce dopiero o to walczymy, a Ruch Kukiza jedyny, który ten cel ma na sztandarach oscyluje dalej na progu 8%.

WIELKA ZMIANA NA ZIEMI PO PROSTU POSTĘPUJE – CZY TEGO CHCECIE SCEPTYCY, CZY NIE!!!

Polska może niestety zostać w tyle za Ukrainą, tak jak została w tyle za wszystkimi krajami będącymi pod Moskiewską Okupacją po II Wojnie Światowej, gdzie już dawno uporano się i odseparowano od możliwości sprawowania władzy prominentów „komunistycznych” partii i aparatu czerwonego terroru rządzących w latach 1945-1991.

Niezalezna.pl:

To pierwszy taki przypadek w historii Ukrainy. Partia Zełenskiego będzie rządzić samodzielnie?

Wołodymyr Zełenski / Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

 

W wyborach do Rady Najwyższej partia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego prowadzi w głosowaniu na listy partyjne i zwycięża w okręgach jednomandatowych. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii tego kraju może utworzyć jednopartyjną większość parlamentarną. Po przeliczeniu protokołów, które CKW otrzymała w formie elektronicznej, pierwsze miejsce w głosowaniu na listy partyjne utrzymuje Sługa Narodu, którą poparło 42,3 procent wyborców.

„Według stanu z godziny 9 w poniedziałek (godz. 8 w Polsce) przedstawiciele Sługi Narodu mogą liczyć na zwycięstwo w 115-120 okręgach jednomandatowych. Według wstępnych obliczeń z list partyjnych partia ta otrzyma 121 mandatów, co pozwoli na utworzenie frakcji składającej się z ponad 226 deputowanych”

– podała agencja Interfax-Ukraina.

W parlamencie w Kijowie formalnie zasiada 450 posłów, jednak wyborów nie przeprowadzono na zaanektowanym przez Rosję Krymie oraz w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu na wschodzie kraju.

W niedzielnych wyborach Ukraińcy wyłaniali 225 deputowanych z list partyjnych (ordynacja proporcjonalna), a 199 – w okręgach jednomandatowych (ordynacja większościowa).

Wcześniej w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy podliczyła ponad 43 proc. głosów, oddanych w wyborach, potwierdzając, że do Rady Najwyższej wchodzi pięć ugrupowań politycznych.

Po przeliczeniu protokołów, które CKW otrzymała w formie elektronicznej, pierwsze miejsce w głosowaniu na listy partyjne utrzymuje Sługa Narodu, którą poparło 42,3 procent wyborców.

Prorosyjska Opozycyjna Platforma–Za Życie zdobyła 12,7 procent głosów, Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko – niewiele ponad 8 procent, Europejska Solidarność byłego prezydenta Petra Poroszenki – 8,7 procent oraz Głos muzyka rockowego Swiatosława Wakarczuka – 6,3 procent.

Inne partie, które startowały w wyborach, nie pokonały obowiązującego na Ukrainie 5-procentowego progu wyborczego.

źródło: https://niezalezna.pl/280896-to-pierwszy-taki-przypadek-w-historii-ukrainy-partia-zelenskiego-bedzie-rzadzic-samodzielnie

Podziel się!

    © Czesław Białczyński