Marian Nosal – Wielka Lechia i dwa sposoby myślenia współczesnego Słowianina

Wielka Lechia i dwa sposoby myślenia współczesnego Słowianina

Istnieją dwa sposoby myślenia i wyrażania swoich myśli. Jeden linearny, jednowątkowy, oparty na logice klasycznej i koncentrujący się na określonym problemie. I drugi, wielowątkowy, przestrzenny, systemowy, obejmujący całość naszego istnienia. Stosuje się w nim logikę szeroką, która mówi, że wszystko jest związane że wszystkim, a przyczyna od skutku niczym się nie różnią, bo Świat jest Jednym.

 

Pierwszy sposób nazwałbym myśleniem wąskim, skupionym, a drugi myśleniem szerokim, całościowym. A na koniec w tym artykule będzie o tym, jak forma graficzna tekstu współczesnego wynika ze sposobu myślenia autora i wpływa na przekaz jego myśli do czytelnika. Także o Sokratesie, Platonie, Chrystusie, Zaratustrze, chińskich taoistach i o Przyrodzie. O tym, jak myśleli starożytni Słowianie. I oczywiście o tym, jak współczesny Słowianin ma się odnaleźć w świecie bankiersko-złodziejsko-korporacyjnym. Ogień płonący na mej piersi w tym filmie, to nie tylko efekt mojego zaangażowania w temat, ale też efekt niemożności sprawdzenia ostatecznego wyglądu filmu. Czy Wam to przeszkadza w odbiorze?

https://www.youtube.com/watch?v=-ZEMIOGjZVU

☼ Bardzo proszę o Wasze wsparcie dla portalu Słowianie i Ukryta Historia Polski oraz dla filmów w kanale Youtube: MarianNosalTV

☼ Szczegóły pod linkiem: http://slowianieiukrytahistoriapolski…

Podziel się!