Bill Clinton o Polsce dzisiaj: Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca.

Bill Clinton o Polsce dzisiaj: Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca.

Bill Clinton uczestniczył w konferencji ABSL Summit w Warszawie. Były amerykański prezydent komplementował nasz kraj. – Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być jak Polska – stwierdził.

W Warszawie odbywa się 10. kongres ABSL Summit, który skupia ważne osobistości świata polityki, biznesu i ekonomistów. Głównym tematem spotkania jest przyszłość sektora usług biznesowych. X edycja została zainaugurowana pod hasłem „The New Next”. Jednym z głównych gości warszawskiego kongresu był Bill Clinton.

– Cały świat was podziwia, potrzebujemy was znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. (…) Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od momentu wyzwolenia się spod dominacji Związku Radzieckiego. Polska oparła się kryzysowi gospodarczemu, dzięki korzyści bycia częścią UE. Jest gospodarką, która plasuje się na 6. miejscu w Unii. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być takimi jak Polska – przemawiał były amerykański przywódca.

Jak podkreślił Clinton, Polacy potrafili po czasach komunizmu zbudować taką gospodarkę, która zaspokaja potrzeby społeczeństwa i prowadzi do dobrobytu. – W dłuższym czasie gospodarka rynkowa działa lepiej, gdy funkcjonuje równo i ma sumienie – zauważył gość kongresu ABSL Summit.

– Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca – prognozował Clinton.

 

źródło Salon24.pl: https://www.salon24.pl/newsroom/963410,clinton-o-polsce-swiat-was-podziwia-mozecie-byc-przywodca-europy

Podziel się!