Niezgoda rujnuje, czyli absolutna klęska Wolnościowców w Eurowyborach!

Niezgoda rujnuje, czyli absolutna klęska Wolnościowców w Eurowyborach!

Eurowybory za nami. Jakie wnioski?!

Szanowni Czytelnicy przeczytacie poniżej artykuł, który powstał w dniu wczorajszym po ogłoszeniu wyników wyborów na podstawie sondażu Exit Polls. Rzeczywistość jest jednak dużo gorsza niż wyniki sondażowe. Ruch Wolnościowo-Antysystemowy w Polsce poniósł całkowitą klęskę wyborczą i nie będzie miał ani jednego przedstawiciela w Euro-Parlamencie. Tak! Niezgoda naprawdę rujnuje!!! Moje gratulacje dla paru osób w tekście poniżej, były więc przedwczesne i nieuzasadnione, natomiast diagnozy ogólne pozostają w całkowitej mocy.

Exit Polls: PIS 42%, KE 39%, Wiosna 6,6%, Konfederacja 6,2%, Kukiz 4,1%

Faktyczne wyniki z 96% Komisji Wyborczych: PIS 46%, KE 37,9%, Wiosna 6%, Konfederacja 4,6%, Kukiz 3,7%. (https://www.tvn24.pl/wybory-do-europarlamentu-2019/wyniki-wyborow-do-europarlamentu-2019-dane-pkw-czesciowe-wyniki,939086.html)

Wyniki z 99,3% Komisji Wyborczych; PIS 46% (+7%  do 2014), KE 38% ( -11% w tym PSL i SLD kompletna klapa!) , Wiosna 6%, Konfederacja 4,6% (-2,5% – przypominam że Korwin dostał w 2014 – 7,2% wyłącznie w wyniku Akcji Ruchu Wolnych Ludzi, bo nie istniał jeszcze wtedy Ruch Kukiza!), Kukiz 3,8% – godz. 10.00

Wolnościowcy zdobyli o 1,2% poparcia więcej niż w 2014 roku, ale ani jednego mandatu w wyniku działania ROZŁAMOWEGO!)

Jeżeli wynik 4,1% Ruchu Kukiza potwierdzi się to wnioski są następujące:

1. Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje!

Rozłam Ruchu Wolnościowo-Antysystemowego na RK’15 i Konfederację, wymarzony i wymodlony przez Betoniarzy z POPISu, stał się faktem i doprowadził Wolnościowców do klęski wyborczej. Widzę tutaj niestety niemały udział przedstawicieli Ruchu Wolnych Ludzi, ale na szczęście są to tylko Eurowybory, a szanse na to żeby w Euro-Parlamencie Polski Ruch Wolnościowy stał się „języczkiem u wagi” były i tak minimalne.

2. Paweł Kukiz-Szczuciński, totalny Wróg Wolności Szczepień, obsadzony jako Numer Jeden w Okręgu Małopolsko-Świętokrzyskim skreślił Ruch Kukiza z Europarlamentu.Wolnościowcy w tym okręgu nie mając innego wyboru zagłosowali na Konfederata Konrada Berkowicza [jak pisze w swojej biografii: „Działa politycznie od 2005 roku – od zawsze w formacji Janusza Korwin-Mikkego…. Został powołany na członka Zarządu, a następnie wiceprezesa partii KORWiN (obecnie: WOLNOŚĆ), a na Kongresie partii otrzymał absolutorium.”]. Jest to prawdziwy sukces tego bardzo zdolnego człowieka i polityka – Gratuluję! (Uzupełnienie z 27 05 2019: Konfederacja także skreśliła się skutecznie z  Europarlamentu, więc nie ma czego i komu gratulować)

Niestety nie mogę pogratulować głupoty Pawłowi Kukizowi – tutaj był klucz do przekroczenia progu 5% i dziwi mnie niezmiernie, że żaden doradca nie poradził panu Pawłowi żeby sam stanął, albo desygnował co najmniej Agnieszkę Ścigaj w okręgu Małopolsko-Świętokrzyskim do walki naprzeciw tak zdolnego, i  od dawna popieranego w Małopolsce kandydata Konfederacji.

3. Z ramienia Konfederacji do Europarlamentu wszedł 1 (słownie i dosłownie JEDEN!!!) Wolnościowiec – Jacek Wilk – były wiceprezes KNP i Kukizowiec, który zresztą obecnie też należy do partii Korwina Mikke. Reszta to po prostu Antyeuropejczycy znani od lat. De facto w wyborach do PE z ramienia KONFEDERACJI przeszli wyłącznie kandydaci Partii Wolność Korwina Mikke. Ciekawe jakie to dla tego konglomeratu, jakim ta grupa była, będzie miało skutki w wyborach do Sejmu. (Uzupełnienie z 27 05 2019: Konfederacja także skreśliła się skutecznie z  Europarlamentu więc nie ma czego i komu gratulować, ale faktem jest, że gdyby przeszli próg wyborczy to ten punkt byłby całkowicie aktualny)

4. Ruch Wolnościowo-Antysystemowy mający, jak widać z wyników tych wyborów, poparcie na poziomie wymarzonych 10-11% poniósł ABSOLUTNĄ KLĘSKĘ i zamiast mieć w Parlamencie Europejskim sześciu ma tylko trzech przedstawicieli, w tym Janusza Korwina Mikke, który już tam był, a co zrobił przez 5 lat pobytu w PE wszyscy dobrze wiedzą, bo widzieli to na własne oczy. „Gratuluję” panu Januszowi Euro-synekury i drugiej już kadencji, czyli 10 lat zasiadania w tym podobno znienawidzonym przez niego Gremium. (Uzupełnienie z 27 05 2019: Ruch Wolnościowy nie uzyskał 10-11% poparcia, a jedynie 8,3% i to jest efekt ROZŁAMU lub sufit wyborczy dla Wolnościowców. Nie będzie żadnych Wolnościowców, ani Antyeuropejczyków z Polski w PE)

5. „Gratuluję” Polakom z województw Dolnośląskiego i Opolskiego, że zamiast doktora Huberta Czerniaka – orędownika ich zdrowia i zdrowia Wszystkich Polaków, wybrali Janusza Korwina Mikke orędownika od 30 lat w  III RP wyłącznie swojej własnej osoby i niczego więcej!   (Uzupełnienie z 27 05 2019: gratulacje dla pana Korwina Mikke, stały się na szczęście nieaktualne i do prawdziwego blamażu wyborców Wolnościowych ze Śląska Dolnego i Opolskiego nie doszło, chociaż de facto doszło)

 

Dalsze Wnioski:

6. Klęska Wiosny Roberta Biedronia, jest jego osobistym sukcesem, bo został wszak Euro-Parlamentarzystą.

7. Klęska Wiosny Roberta Biedronia była oczywista,  o czym – jestem przekonany – sam Robert Biedroń, jako człowiek inteligentny, od samego początku bardzo dobrze wiedział. Ten nowy niemiecki Balon czy też Sterowiec Neue LZ 129 Hindenburg skupił elektorat dawnej Nowoczesnej i jeszcze dawniejszego Ruchu Palikota, który i tak jest ostatecznie elektoratem  PO. Głosy tychże młodych radykalnych lewicowców w znacznej liczbie przepłynęły więc w Eurowyborach, bo  MUSIAŁY, do  PO – pod jej nową markę KE – Koalicji Europejskiej „nieskażonej” korupcją, kradzieżą i zdradą narodową. 

8. KE – Koalicja  Europejska, czyli nowa marka PO, z Przystawkami, poniosła w Eurowyborach klęskę nie mniejszą niż Wolnościowcy, ponieważ na pokładzie tego Titanica polskiej polityki znaleźli się już dosłownie wszyscy możliwi starzy  Betoniarze PRLu BIS, czyli „faworyci” polityczno-biznesowego Układu Warszawskiego, łącznie z kolejnym pokoleniem tego Układu w osobie Kamili Gasiuk-Pichowicz. „Gratulacje” dla młodzieży Post-PZPRowskiej w Parlamencie Europejskim. (Uzupełnienie z 27 05 2019: Gratulacje dla młodzieżówki PZPR czyli Pichowicz okazały się przedwczesne – weszły same stare pryki z SLD i PSLu)!)

9. Dla PIS jest to wielki sukces wyborczy – ponad 42% głosów Polaków i 5 mandatów więcej niż w 2014 roku (19 →24) . (Uzupełnienie z 27 05 2019: 46% i 26 mandatów, dużo okazalsze zwycięstwo!)

10. Totalna klęska Przystawek PO – SLD, PSL, Nowoczesnej i wszystkich innych.

Wnioski na wybory do Sejmu w Jesieni 2019

11. Wolnościowcy i Antysystemowcy, albo zjednoczą się pod jednym szyldem (na jasnych zasadach) do wyborów do Sejmu, albo zostaną zmiażdżeni przez dwa Bloki Betonu PO-PIS i nie staną się żadnym „języczkiem u wagi” także w Polskim Sejmie. Potencjał na 11-15% elektoratu jest – POTRZEBA TYLKO ZGODY „która buduje„.

12. PO wyczerpała całkowicie swój potencjał, jeśli chodzi o dalsze gromadzenie elektoratu, A ZASOBY INTELEKTUALNE TEJ FORMACJI SĄ MIAŁKIE – PATRZ PKT 8.

13. Przybudówkom PO – takim jak SLD i PSL grozi w wyborach do Sejmu, jeśli zdecydują się pozostać koalicjantem PO – wyłącznie unicestwienie.  Dla paru działaczy tych coraz bardziej zmarginalizowanych  partii może to oznaczać sukces wyborczy i sejmowe posady – dla ich  formacji, którym oni dzisiaj przewodzą byłaby to ostateczna klęska.

14. Wiosna Biedronia po wyborach do Sejmu, o ile w ogóle otrzyma 5% poparcia, stanie się kolejną przybudówką PO.

15. PIS ma tym większy potencjał elektoratu im więcej ludzi idzie do wyborów, a więc w jesieni 2019 pokona PO w dużo większym stopniu niż obecnie – nawet przy założeniu, że PO wystartuje jako Koalicja Europejska jednocząca całą możliwą opozycję z PRLu BIS – czyli cały Post-PZPR jaki karmi ten Układ swoimi głosami wyborczymi. 

16. Jeśli Ruch Wolnościowy nie zjednoczy się w wyborach do Sejmu 2019, PIS może samodzielnie uzyskać większość wystarczającą do zmiany obecnej Konstytucji po swojej wyłącznie myśli, gdyż można przewidywać, że w tych wyborach weźmie udział pomiędzy 60 a 70% wyborców.

17. Klęska Ruchu Wolnościowego w jesieni 2019 zabetonuje polską scenę polityczną pomiędzy Obozem Niemiecko-Rosyjskim – PO/KE i Amerykańskim – PIS, na najbliższe 25 lat.

18. Ostatni wniosek: Jeśli nie wyciągniemy do Jesieni 2019 jako Wolnościowcy nauki z lekcji Eurowyborów i nie zagłosujemy solidarnie na jeden blok, a następnie nie zorganizujemy się politycznie jako Wolni Ludzie do Wyborów w roku 2023 to sami sobie zablokujemy Wielką Zmianę na długo.

(Uzupełnienie z 27 05 2019: Rozbicie Ruchu Wolnościowego jest bolesną lekcją dla nas Wolnych Ludzi i jest dużym sukcesem Służb Specjalnych III RP – moje „gratulacje” – ale jest to sukces moim zdaniem chwilowy, który w jesieni, mam nadzieję, dzięki mądrości Wolnościowców się nie powtórzy !)

Przypominam co napisałem przed Eurowyborami na temat braku jedności i rozłamu wśród Wolnościowców, który może doprowadzić do eliminacji obu formacji z Parlamentu Europejskiego – tak właśnie się stało – Wynik lepszy o 1.2% niż w roku 2014, kiedy poparliśmy Korwina, a liczba mandatów w PE „0”:

 

Jerzy Zięba w serii nagrań na temat obecnych wyborów do Parlamentu Europejskiego; 2. Jerzy Zięba – Apel do Pawła Kukiza (nr 7)

 

Niezgoda rujnuje, czyli absolutna klęska Wolnościowców w Eurowyborach!

Podziel się!