„Nie dla roszczeń” – W Warszawie odbędzie się Marsz Przeciw Ustawie 447! Kukiz15′ : trzecia droga i ustawa 447.

„Nie dla roszczeń” – W Warszawie odbędzie się Marsz Przeciw Ustawie 447!

Sprawę aktu 447, czyli hucpiarskich roszczeń Żydowskich w stosunku do Polski, relacjonujemy od samego początku jej zaistnienia – łącznie z pierwszym wystąpieniem na ten temat w Polsce podczas I Forum Patriotów Polskich w Krakowie, w którym brałem udział. Pełne poparcie dla tego Marszu, który odbędzie się 11 maja w Warszawie, ponieważ mimo wyrażonego zdecydowanie stanowiska PISu mówiącego że nikomu nie jesteśmy nic winni i nigdy nie będziemy oddawać, masowe poparcie Ulicy dla takiego stanowiska wzmacnia jego wymowę.

 

źródło: https://wprawo.pl/2019/04/04/nie-dla-roszczen-w-warszawie-odbedzie-sie-marsz-przeciw-ustawie-447-wideo/

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje w Warszawie marsz przeciw ustawie 447. Marsz odbędzie się 11 maja 2019 pod hasłem STOP 447. Trasa zostanie podana po zarejestrowaniu zgromadzenia.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono postulaty manifestacji: wycofanie się USA z realizacji ustawy 447; podjęcie przez państwo polskie realnych działań w zakresie walki z antypolonizmem; udzielenie realnego wsparcie ze strony MSZ dla Polonii walczącej o wycofanie ustawy 447.

„Mamy nadzieję, że ta manifestacja obudzi Polaków i będzie symbolem jedności i solidarności z Polakami za granicą. Będzie również pewnym przekazem dla rządu Stanów Zjednoczonych. (…) Mamy nadzieję, że nie dojdzie do realizacji tej haniebnej ustawy” – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Polacy nie chcą płacić tych wyimaginowanych roszczeń diaspory żydowskiej” – powiedział Tomasz Kalinowski podkreślając, że manifestacja ma na celu nakłonienie rządu RP do pojęcia zdecydowanych działań w tej sprawie.

Mariusz Piotrowski, koordynator trwającej od miesiąca akcji informacyjnej „Nie dla roszczeń”, podziękował wolontariuszom, którzy zaangażowali się w działanie. „Zgłosiło się około tysiąc osób z całej Polski, którym bardzo dziękuję za to, że interesują się tą sprawą” – powiedział Piotrowski. Wolontariusze będą też pomagać w organizacji marszu 11 maja.

https://youtu.be/tOppp0hAOo0

 

Kukiz15′ : trzecia droga i ustawa 447.

https://www.youtube.com/watch?v=nmeHH3HJzQ4

 

Opublikowany 28 kwi 2019

Prosimy o wsparcie dla Takt.Tv na rozbudowę studia: https://zrzutka.pl/ud2327
Fanpage na Facebook’u: https://www.facebook.com/takt.tv/

Mocne stanowisko szefa PiS w sprawie zobowiązań wojennych. „Nie jesteśmy nikomu nic winni!”

– W związku z II wojną światową są zobowiązania finansowe, ale wobec Polski i Polaków. To nam niektórzy na zachód od naszych granic są winni setki miliardów euro czy dolarów, może więcej niż bilion, a nie my. My nie jesteśmy nikomu nic winni – mówił w Pułtusku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS powiedział, że trzeba bronić godności Polski, która według niego jest dziś często atakowana.

– Można mówić o dyfamacji, czyli obrażaniu Polski; obrażaniu Polski w skali międzynarodowej. Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, przypisuje się nam rolę w II wojnie światowej dokładnie odwrotną od tej, którą naprawdę odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera

Morawiecki: Nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek odszkodowania. „Rząd znajdzie właściwe formuły prawne”

– My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania – mówił w Pułtusku premier Mateusz Morawiecki. Premier zdecydowanie zapewnił, że „rząd PiS znajdzie odpowiednie formuły prawne”.

więcej: https://niezalezna.pl/270012-morawiecki-nigdy-nie-zgodzimy-sie-na-jakiekolwiek-odszkodowania-rzad-znajdzie-wlasciwe-formuly-prawne

 

KUKIZ 15 – Długi: Nie może być specjalnych warunków dla 447. To będzie tworzyło podłoże dla wzrostu antysemityzmu w Polsce

 

https://wpolityce.pl/polityka/445155-dlugi-specjalne-warunki-dla-447-podlozem-dla-antysemityzmu

Podziel się!

    © Czesław Białczyński