Okiem Vrana: Kaganat płonący Garniec Północy, Ludzie – Północniacy – Polosi – Awarowie VII wiek p.n.e.

Kaganat płonący Garniec Północy, Ludzie – Północniacy – Polosi – Awarowie VII wiek p.n.e.

Są to frazy rozrzucone przez co ukryte w lamentach Jeremiasza ale jak je zebrać razem, mamy całkiem jasny obraz najazdu narodów i królów Scytów, pod wodzą króla Apolla z krańców świata z Północy z VII wieku p.n.e.

https://www.lektury.one.pl/Biblia/i/28.php

„dopóki Jerozolima nie poszła na wygnanie w miesiącu piątym.”

13 I stało się słowo Pańskie po raz drugi do mnie mówiąc:”Co ty widzisz?” I rzekłem:”Garniec podpalony ja widzę, a oblicze jego od północy.

Czyli Kaganat (kaganiec, garniec Wulkana, żelazny kosz na smolne drzazgi) państwo północy (królestwo ognia) zapala się do wojny, szykuje się do najazdu, metaforyka królestwa ognia.

źródło: Vranovie.wordpress.com

 

 

 

14 I rzekł Pan do mnie: „Od północy otworzy się zło na wszystkich mieszkańców ziemi.

15 Bo oto ja zwołam wszystkie rody królestw północnych, mówi Pan, i przyjdą i postawią każdy stolicę (tron) swą w wejściu bram Jeruzalem i na wszystkich murach jego wokoło i we wszystkich miastach judzkich (…) ja przywiodę zło z północy i skruszenie wielkie. (…) wicher (Avartkias) wielki powstanie od (północnych) krańców ziemi.

7 Wyszedł lew (Apollo) z legowiska swego, a łupieżca (spolium łup łac. Ispale olbrzymi) narodów podniósł się; wyszedł z miejsca swego, aby obrócić ziemię twoją w pustynię; miasta twoje będą zburzone, zostaną bez mieszkańca.- Oto jak obłok wzejdzie, a jak burza wozy jego, prędsze niż orły konie jego. Biada nam, bośmy zburzeni!- Oto ja przywiodę na was naród z daleka, domu Izraelowy, mówi Pan, naród mocny, naród starodawny, naród, którego języka umieć nie będziesz ani zrozumiesz, co mówi.

16 Sajdak jego jak grób otwarty (strzały zatrute trupim jadem, tzw scytian), wszyscy mężni. A wszakże w dni owe, mówi Pan, nie dam was zniszczyć do końca. To mówi Pan:”Oto lud idzie z ziemi północnej, a naród wielki (Olbrzymów) powstanie z krańców ziemi.

 

Więcej u źródła: https://vranovie.wordpress.com/2018/12/07/kaganat-plonacy-garniec-polnocy-ludzie-polnocniacy-polosi-awarowie-vii-wiek-p-n-e/

 

Podziel się!