SEJM – 08.11.2018 Dobrowolność szczepień w Polsce, fenomenalne wystąpienie: Justyna Socha

SEJM – 08.11.2018 Dobrowolność szczepień w Polsce, fenomenalne wystąpienie: Justyna Socha

POPIS WYRZUCIŁ TEGO DNIA DO KOSZA 122 000 PODPISÓW W SPRAWIE DOBROWOLNOŚCI NIEKTÓRYCH SZCZEPIEŃ DZIECI! Nie zrobią nic, żeby zbadać zawartość toksycznych substancji w szczepionkach dla dzieci. Tak wygląda ich troska o Polaków w 100Lecie Niepodległości. Podeptano demokrację w Polsce w Setną Rocznicę Niepodległości – tak w Sejmie (procedując skandalicznie i głosując jak zagłosowano nad projektem obywatelskim w sprawie dobrowolności niektórych szczepień), tak w ratuszu warszawskim (blokując Marsz Niepodległości), jak i w pałacu prezydenckim (przejmując Marsz Niepodległości pod sztandar partyjny)!!!

HAŃBA! CIEMNOGRÓD! SKORUMPOWANA HUCPIARSKA ZGRAJA! PARSZYWA ANTYPOLSKA SITWA U WŁADZY!!! CZARNY TYDZIEŃ DEMOKRACJI W POLSCE!

DO KOSZA Z TYM SEJMEM! NIE ZAPOMNIJCIE IM TEGO POLACY PRZY WYBORACH 2019!

https://www.youtube.com/watch?v=bmgfts012Ak

 

 

http://niezalezna.pl/244885-szczepienia-pozostaja-obowiazkowe

 

Szczepienia pozostają obowiązkowe

Sejm zdecydował o odrzuceniu obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

Za odrzuceniem opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.

Podczas czwartkowej wieczornej debaty głosowanie za odrzuceniem zapowiedziały kluby PiS, PO, Nowoczesna i PSL-UED. Wcześniej, także w czwartek, odrzucenie projektu zarekomendowały połączone komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, głosami sejmowej większości został kilka tygodni temu skierowany do komisji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniali, że klub głosował za skierowaniem projektu do komisji, bo PiS obiecało, że nie będzie odrzucało w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich. Podnosili także, że procedowanie może być okazją do edukowania na temat zasadności szczepień. Stanowisko rządu do projektu jest negatywne.

Szczepienia obowiązkowe u dzieci i młodzieży do 19. roku życia realizowane są w Polsce według określonego kalendarza. Obowiązkowe szczepienia to m.in. przeciwko: gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Szczepienia zalecane to m.in. te przeciwko rotawirusom.

 

Podziel się!

    © Czesław Białczyński