Marsz Niepodległości – Marsz Miliona na Stulecie (1918-2018)

Marsz Niepodległości – Marsz Miliona na Stulecie (1918-2018)

WARSZAWA – 11. 11. 2018 – godzina 14.00 – Rondo Dmowskiego

Program – Trasa i inne szczegóły: https://marszniepodleglosci.pl/

 

Startuje Marsz Niepodległości 2018 | Konferencja prasowa!

https://www.youtube.com/watch?v=Ut1w0c_hnI0

Podziel się!

28 komentarzy do “Marsz Niepodległości – Marsz Miliona na Stulecie (1918-2018)

 1. No to po balu, Hanna Kamieniczka, zakazała Marszu, towarzyszka, co 50 tyś Polaków wyrzuciła na bruk, i przejęła ich mieszkania, dzisiaj triumfowała, no ale skoro jej teściu dostarczał drewno do budowy Auschwitz Birkenau, to mamy kolejną decyzję z Berlina

  • Robią to bo chcą zadymy i chcą mieć materiał medialny na zagranicę o polskich faszystach. 11 listopada będziemy tu mieć wszystkie telewizje z całego świata. I bardzo dobrze. Niech pokazują to na cały świat, niech im ciarki skaczą po plecach. A ponieważ Solidarność pójdzie, więc powstanie w światowym ścieku medialnym dylemat: Czy robotnicze związki zawodowe, które zrobiły tę wspaniałą rewolucję w Europie to aby na pewno faszyści?

   Do tej pory mieli Solidarność za swoich, za lewaków, wręcz za anarcho-syndykalistów.

  • Sama Waltz nie by nie zrobiła jakby nie cała rzesza posłusznej tłuszczy w mundurach i urzędach.
   Takie masz kierownictwo na jakie sam zasługujesz i jaki sam jesteś. Ni mniej ni więcej.

 2. Gratuluję mieszkańcom Warszawy, którzy tu zaglądają, tak „wspaniałej” pani prezydent. Pod jej matczyną opieką mogą czuć się bezpiecznie. Jak dobrze, że jej miejsce już wkrótca zajmie równie opiekuńczy pan Trzaskowski.
  To czysta złośliwość, ale nie mogłam się powstrzymać. Proszę mi wybaczyć.

  • Mimo że sam napisałem o Warszawiakach niepochlebnie to jednak nie mogę uwierzyć w taką skalę deprawacji. Szukam innych motywów, ale nie trafiają do mnie argumenty o upartyjnieniu i plebiscycie, czy nawet o różnicy światopoglądowej między młodym pokoleniem a konserwą PISowską. Gdyby tak było wybraliby kogokolwiek trzeciego – np Jakubiaka, czy kogo innego niezależnego np. z Miasto Jest Nasze, ale nie zrobili tego.

   • PISraelici wraz z POqrwami się ustawili odnośnie marszu i wydymali Narodowców, ale spokojnie Duda moze na tym zyska, ale PiS P0 stracą, bo to ścierwa i naród im dowali, nasz naród też ma swoją cierpliwość.

   • Panie Czesławie, z tym Śpiewakiem, to chyba jakieś przejęzyczenie 🙂
    Ładne nazwisko, ale kradzione.
    Czy to ten: Jan Dawid Śpiewak?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_%C5%9Apiewak_(dzia%C5%82acz_spo%C5%82eczny)
    Nie czytam gazet, ale czy ten Śpiewak nie jest synem Pawła Śpiewka -kłamcy i wnukiem takoż Jana (Jan Śpiewak [Stinger]) ?
    I tatuś kłamca.
    http://yelita.pl/artykuly/art/spiewak-pawel
    A to cytat z twórczości dziadka Jana Śpiewaka juniora, Jana Śpiewaka (Stingera (nie Singera)):
    „A myśmy dalej szli, jak bojownicy Stalinowskiej epoki. Nie chyłkiem,
    nie podstępem. Na sobie czując Wodza wzrok czas
    pochylaliśmy wciąż jaśniej
    ku sobie, aż nadszedł w tankach i dni czerwony wyścig wyzwolił nasze
    pieśni z smutku. Jak burza biją, grzmot
    jak tasak”.

    „A ty mówiłeś mi, pamiętam — patrz na ten portret — to jest Stalin.
    Ty widzisz Jego wzrok, to radość. Szczęście rzekłem
    i powiedzieliśmy wzajemnie,
    będziemy dalej iść przez kraty więzień, ognie burz, bo On
    jest w tobie, on jest we mnie.
    On w naszych sercach, tam płyniemy, gdzie Jego miłość nas ocali”
    „w szeregu armii harmoniści
    do marszu podajmy takt idącym po zwycięstwo masom”
    (Jan Śpiewak, „Rozmowa z Przyjacielem”)
    Sympatyczna zamiana nazwiska z Stingera-Żądłą na Singera-Śpiewaka:-)
    Ja też bym tak chciał, a może lepiej nie…

    • Kurcze blade, rzeczywiście trzeba mieć już oczy z tyłu głowy, z przodu i jeszcze po jednym oku na boki, żeby się w tych kamuflażach połapać – tak to ten! Mnie raczej chodziło o „Miasto Jest Nasze”, z którą to organizacją jako pierwszą nagłaśniającą Warszawską Aferę Reprywatyzacyjną go kojarzyłem. Teraz jak przeczytałem link do Wikipedii, który pan tutaj podrzucił, widzę jasno, że to inni ludzie odkryli Aferę, następnie on się do nich podłączył, wyszedł na czoło nowej organizacji i miał za zadanie rozbić organizację „Miasto Jest Nasze” od środka.

     Cofam moje słowa, poprawiam moją poprzednią wypowiedź, na takiego „Śpiewaka” nie polecałbym nikomu głosować. Ale naprawdę nie wiem kogo polecić Warszawiakom, same farbowane lisy w tych wyborach stawały? To Warszawiacy powinni wiedzieć najlepiej kto jest KIM u nich. Naprawdę widzę, że była tam MASAKRA i Wielka MASKARADA – bo drugi farbowany to ogólnie znany Polakom HRABIA.

     • Potrzeba nam księcia Masława. No ale cóż zamiast tego Warszawa ma w swoim sercu pomnik jezuickiego zdrajcy Polski, tu nic nie jest jak trzeba.

 3. Głos Rozumu i Prawdy.

  „Warto pamiętać, że na to święto – w założeniu radosne i przecież nie konfrontacyjne – socjalizm wybrał pełnię słonecznego lata i jakże słuszną datę 22 lipca, kiedy to opublikowano manifest zrównujący wszystkich Polaków w prawach podstawowych, NIEZALEŻNIE OD POSIADANEGO MAJĄTKU czy URODZENIA i zwracający środki produkcji, poprzez ich nacjonalizację i reformę rolną, pracującym miast i wsi.
  Polak kapitalistyczny, z dziwną satysfakcją próbujący zohydzić wszystko co socjalistyczne, postanowił przywrócić datę sprzed okrutnej wojny, pozbawiającej Polskę istnienia na całe 5 lat, mimo że w ten sposób obchodzi rocznicę tylko jedną z wielu „niepodległości odzyskań”, i nie wiadomo byłoby dokładnie dlaczego tę właśnie… gdyby nie jego nienawiść do wszystkiego co socjalistyczne, choćby i do najsensowniejszej daty…
  W rezultacie mamy dziś państwo powstałe z nienawiści i na nienawiści ustanowione. Bo to wraz z kapitalizmem wróciła do Polski nienawiść, a z nienawiścią brak empatii, brutalność codziennego życia i brak szacunku do wszystkich i wszystkiego. Także do własnej historii.”

  • Panie vandalu lubię pana, ale proszę nie reklamować tutaj USTROJU PRL i Manifestu napisanego w Moskwie i przywiezionego na sowieckich bagnetach. Powoływał się pan wielokrotnie na to że w Polsce nie było komunizmu/socjalizmu, że to nie był komunizm/socjalizm ten ustrój zarządzany przez morderców z PZPR, a teraz chwali pan ten wspaniały ustrój i jego wspaniałe pomysły ze świętem 22 lipca łącznie. Przepraszam, może nie zrozumiałem co pan chce tym tekstem powiedzieć, ale ja takie pana wpisy tutaj będę kasował. To nie są teksty do wygłaszania w moim domu.

   Państwo Nienawiści powstało na uwłaszczeniu się PZPR-owców na majątku wszystkich Polaków, na Kłamstwie okrągłostołowym, a nie na kapitalizmie – na złodziejstwie i rządach Mafii w Warszawie od 30 lat – to powstało. Państwo Nienawiści do Polaków to Państwo PO/UW/UD/KLD-PSL-SLD czyli 30 lat III RP (nie liczę tych krótkich epizodów w którym konkurencja i tak była ubezwłasnowolniona przez szafy Kiszczaków i Jaruzelskich).

   • Zacytowałem anonimową rzeczową wypowiedź/ocenę Wartości Komunistycznych w kontekście obecnych obchodów „święta”. Dla mnie dowód, iż pamięci pokoleniowej nie da się utopić w propagandzie kapitalistycznego wyzysku.
    To nie jest tak, że te Piękne Pomysły pozostały wszystkie na sztandarach i że wszyscy rozumiejący Postęp byli mordercami.
    Zatem jesteśmy zgodni… Państwo Nienawiści powstaje na skutek kradzieży/uwłaszczeniu kapitału/majątku.
    Wystarczy więc Uspołecznić środki produkcji i problemu kumulacji ZŁOtego już nie będzie.

    Panie Czesławie, szanuję Pana i dziękuję za możliwości wypowiedzi.
    Mam nadzieję, że jednak jakoś tak publicznie pozostanę bardziej na wiecu poglądów.
    Nawet anonimowo i bez zaproszenia do domu.

    • Tak pozostajemy zgodni – Państwo Nienawiści powstaje na fundamencie kradzieży majątku, który wypracował kto inny niż złodziej. Takim państwem powstałym na kradzieży między innymi majątku mojej rodziny i rodziny mojej żony, wypracowanym przez POKOLENIA np. w mojej rodzinie Wolnych Murarzy i Ogrodników Królewskich, a u mojej żony Wolnomyślicieli związanych jako kadra z Uniwersytetem Jagiellońskim i inteligencją krakowską oraz z przemysłem browarniczym, był PRL.

     Takim samym państwem jest III RP, która powstała na majątku ukradzionym wszystkim Polakom, uwłaszczonym przez PZPR na poprzednio ukradzionym majątku Normalnego Państwa Polskiego, czyli II RP. Mamy tutaj niestety recydywę kradzieży dokonaną przez tych samych złodziei.

     Jeśli zaś chodzi o morderców, to wspólnicy morderców w świetle normalnego prawa są także winni współudziału w zbrodni.

     • Jest Pan zwolennikiem społeczeństwa burżuazyjnego i tytułuje się pan jego „dziedziczeniem”.
      W powyższej rozmowie z Panem Nosalem równie konsekwentnie wg was ktoś ma dziedziczyć „zbrodnie” dziadów…
      II rp „normalnym” państwem, tak ale jedynie jako kilkutysiącletni przedstawiciel zachodnich państw wyzysku mas/niewolnictwa.

      P.s.
      Gdyby nie Stalin Wyzwoliciel, to Słowian mogłoby już nie być na Świecie!

      Nie musi Pan tego puszczać. Publicznie nie będę już się wypowiadał pod takimi treściami.
      Sam się wypisuję.
      Dziękuję i Żegnam!

  • Tu słychać i widać nasz wspólny RODowód Sióstr i Braci.
   To podstawa, która łączy ponad wszystko dając dumę i siłę Słowianom.

  • To chyba najlepszy sposób na pilnowanie SWEgo, pilnowanie własnych myśli, majacych Moc stwórczą. Słuchanie pięknej Słowiańskiej Myzyki. Powiem w tajemnicy, że wystarczy tylko zajmować się tym właśnie, a świat przejawiony wróci na odwieczne, właściwe, prawdziwe tory.

 4. a co do propagandy, kto lisem się okazuje itd..
  strasznie mnie smuci jak widzę np na fb, jak moi znajomi dawni, niby bardzo patriotyczni i prawicowi, a nawet katoliccy bardzo, wysyłają sobie na swojej stronie fb filmiki z rozdzieraną flagą Polski
  Ok, był taki obraz, mówił w sumie o rozbiorach, ale poza tym, że każdy ma prawo i obowiązek widzieć i mówić prawdę jak jest, to nie sądzę by powinien rozpowszechniać takie filmiki teraz , tuż przed marszem, gdy ważna jest jedność , przecież jednak!
  i ważne jest by było dużo osób, także i dlatego że odpowiedzialność Polski, Polaków bardzo wzrasta ostatnio wobec zachodu,
  i nie uważam też by komuś dobrze robiło wyciąganie takich obrazków na forum,
  to nie jest odpowiedzialne czy mówienie tekstów typu ” a ja to widze cały ten marsz tak — i lecie film z rozdzieraniem flagi i politycy aktualni obok.. ”
  Dlaczego nie zauważyli, że ktoś tam doszedł jednak do porozumienia, ani że tyle osób jest chętnych do pójścia na marsz,a lbo właśnie coś o tym jak Europa na nas reaguje?
  to by na pewno pogłębiło uczucie wspólnoty i patriotyzmu

  Tak ja uważam , nie wiem jak Wy

 5. a z drugiej strony, to trzeba to też widzieć tak, że im bardzie to jest układ 1 i 2 , to jest to balansowanie ciągle jak na linie, nawet z mojego prywatnego podwórka, dzieci się dobrze bawią, siadam przy kompie coś tu napisać i bah, wielka awantura, z rękoczynami włącznie, rozbita broda i złość pod sufit.. więc cóż.. im bardziej chce się dążyć do harmonii na wyższym poziomie tym większe wszechświat stawia przed nami wyzwania….
  życie to szukanie równowagi bez końca wobec nastepujących bez końca zmian
  o Mater Deus

 6. chciałam też – w związku z dniem niepodległości 🙂 zaprosić do przeczytania fragmentu opowiadania dla dzieci – nie jest jeszcze skończone.
  Dotyczyć będzie : symbolu orła, i innych zwierząt mitycznych, Dziadów jesiennych i wiosennych, święta wiosny, zduszy i in.
  Fabułka jest dość hmm, zawikłana mitologicznie. Mam nadzieję, że nie za bardzo.
  To ma być takie opowiadanie, które spodoba się zarówno dzieciakom co czytają Tolkien, LEwisa Rowling jak mój, jak i dorosłym
  ps. Panie Czesławie, ksiązki o Baltazarze to mniej więcej dla jakiego wieku dzieci?
  A Tomirysa? Tylko dla dorosłych?

  Ale może kto ma ochotę poczytać i skomentować ?
  J
  http://boskizielonyblog.blox.pl/2018/11/Chlopcy-i-Marzenka-cz-2-serii.html

 7. dobra, utknęłam.
  pomocy! dajcie jakieś linki wiarygodne o Dziadach jesiennych i wiosennych. Chętnie coś z wizualizacją
  Zaraz poszukam sobie Strawińskiego.
  ale chodzi mi o jedną rzecz, która jest dla mnie niejasna w mitologii (no wiem, tyle stron i ciągle dużo zagadek 🙁
  to kiedyś święta wielkiej nocy to było właśnie święto wielkiej bitwy ?
  i było to właściwie jedno i to samo święto
  równonoc wiosenna = święta wielkiejnocy = dziady wiosenne = wielka bitwa

  czyli następowało to jednak w ruchomej jakiejś dacie jak teraz wielkanoc? czy była stała jak teraz początek wiosny?

  jak mi ktoś powie że to jest w Mitologii pana Białczyńskiego to idę znów doczytywać
  ale może jaki artykulik gdzieś?

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.