Leonardo DiCaprio wyprodukuje polski film o Stanisławie Szukalskim!

Leonardo DiCaprio wyprodukuje polski film o Stanisławie Szukalskim!

Aktualizacja 05 11 2018 – Właśnie dowiedziałem się dzięki wpisowi Irka Dobrowolskiego, że sceny nakręcone w Pałacu Sztuki nie weszły do filmu. Treść wpisu Irka udostępniłem na FB – tutaj publikuję, na koniec artykułu. SZOKUJĄCE?! Zdarza się.

Wystąpiłem w tym filmie, zdjęcia były nagrywane w Krakowie, trzy lata temu (2015) – wspominałem wam o tym, że szykuje się bomba  z premierą światową i że to film o Stanisławie Szukalskim. Dawno zdążyliśmy o tym zapomnieć, ale warto było czekać, bo ten film będzie po prostu rewelacyjny. Do premiery jednak jeszcze niemal rok.

Nie wolno mi było o nim powiedzieć ani słowa do chwili, kiedy nie ruszy machina marketingowa. Umowy hollywoodzkie, a taką musiałem podpisać powodują, że promocja i marketing filmu, jak to w prawdziwym przemyśle filmowym, rządzone są żelaznymi regułami prawnymi. Mam nadzieję, że kłopoty z dyrekcją Pałacu Sztuki nie spowodują wycięcia tego co tam zostało nakręcone. Obstrukcja po 100 latach ze strony tej instytucji, i to przy tak niesamowitej skali produkcji i dystrybucji na świecie, jaka nastąpi, to sprawa naprawdę kuriozalna. EWENEMENT na skalę świata. Największy polski artysta XX wieku, zupełnie w Polsce nieznany, został wreszcie uhonorowany przez … Hollywood! Siędzieje!!!

Czesław Białczyński

Leonardo DiCaprio
foto: IMP Features/Patrick van Emst/East News

Leonardo DiCaprio wyprodukuje polski film

Znany hollywoodzki aktor został współproducentem filmu dokumentalnego „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” Irka Dobrowolskiego. Kiedy premiera?

Jak poinformował dziennikarz Krzysztof Spór, a także Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, Leonardo DiCaprio i jego firma Appian Way są współproducentami polskiego filmu autorstwa Irka Dobrowolskiego. Jego współpracownikami przy projekcie są: jego ojciec, George, Anna Dobrowolska, Roee Sharon Peled i Phil Watson. Film nosi tytuł „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” i opowie o życiu artysty-rzeźbiarza Stanisława Szukalskiego.

 

 

źródło: https://www.antyradio.pl/Film/News/Leonardo-DiCaprio-wyprodukuje-polski-film-26627

Twórca spędził znaczną część życia w Kalifornii, gdzie jego rzeźby i prace zdobyły krajowe uznanie dopiero po śmierci artysty. Natomiast jego twórczość z czasów polskich w większości zaginęła w trakcie II Wojny Światowej. W naszym kraju Szukalski pozostaje w miarę nieznaną postacią, ale promocja filmu dokumentalnego nazwiskiem DiCaprio prawdopodobnie zmieni postać rzeczy.
DiCaprio wyprodukował film o polskim artyście

Rodzina aktora należy do wielbicieli sztuki Szukalskiego – ród DiCaprio może się pochwalić największą kolekcją twórczości Polaka na świecie. Mało tego, Leonardo DiCaprio przez wiele lat był blisko związany z artystą. Niektórzy twierdzą nawet, że traktował go jako przybranego dziadka, nazywając go „Stachem znad Warty”. Aktor zdradził również w wywiadach, że postać Szukalskiego zainspirowała go podczas kreowania Jacka Dawsona w „Titanicu”. Dlatego zaangażowanie DiCaprio i jego ojca w projekt nie powinno nikogo dziwić.

Film „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” zadebiutuje na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, który odbędzie się w listopadzie 2018 roku. Na razie nie wiemy, kiedy trafi do polskich kin. DiCaprio będziemy mogli za to zobaczyć w nowym filmie Quentina Tarantino zatytułowanym „Once Upon A Time In Hollywood”, którego premiera odbędzie się w lipcu 2019 roku.

 

Więcej: https://www.antyradio.pl/Film/News/Leonardo-DiCaprio-wyprodukuje-polski-film-26627

 

Wszystkie zajawki tego filmu zostały przez producenta skrzętnie wycofane z internetu. Pamiętacie ten mój artykuł z 2015 roku?:

 

Na Święto Kresu 7524/2015 Szukalski – STRUGGLE – dokument Irka Dobrowolskiego i Stanisław Szukalski Wyznawcy Peruna (2007)

 

Czytajcie też:

Glenn Bray w Archives Szukalski pokazuje mi rysunki Szukalskiego, zawarte w czterdziestu tomach – opus magnum artysty -…

Opublikowany przez Irek Dobrowolski Poniedziałek, 5 listopada 2018

♫ Łódź, sztuka i Leonardo DiCaprio, czyli historia Stanisława Szukalskiego

♫ Łódź, sztuka i Leonardo DiCaprio, czyli historia Stanisława Szukalskiego

Sceny z Pałacu Sztuki nie weszły do filmu o Stanisławie Szukalskim!

Aktualizacja 05 11 2018

Glenn Bray w Archives Szukalski pokazuje mi rysunki Szukalskiego, zawarte w czterdziestu tomach – opus magnum artysty – Zermatyzmu. Tych rysunków jest ponad 15.000! Nikt nigdy poważnie nie zajął się badaniami Szukalskiego o pochodzeniu ludzkości. Chętnie je wyśmiewano, nazywano w najlepszym razie paranauką. Tymczasem magazyn Nature zamieścił artykuł w październiku 2014, potwierdzający niektóre z odkryć Szukalskiego (oczywiście bez świadomości badań artysty). Szukalski nie był naukowcem. Nie używał do badań metod nauki materialistycznej. Jak powiedział w wywiadzie (niestety nieużytym w ostatecznej wersji filmu) Czesław Białczyński Szukalski miał dostęp do wyższych częstotliwości przekazu pozawerbalnego – tzw. nauki holistycznej. Cokolwiek kto o tym sądzi, dzieło Szukalskiego warte jest skatalogowania i upublicznienia.

 

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Sztuka i otagowany jako . Dodaj odnośnik do ulubionych.