STOP NOP: Europa odrzuca obowiązek szczepień – Polska nadal łamie prawa człowieka

Europa odrzuca obowiązek szczepień – Polska nadal łamie prawa człowieka

Niemal dwie trzecie państw Europy ma dobrowolny system szczepień. Polska należy do mniejszości państw byłego bloku wschodniego, gdzie interesy ogromnych korporacji są ponad prawami obywateli do poszanowania życia prywatnego. W zeszłym roku na fali straszenia przez media chorobami, przez wiele europejskich krajów przetoczyła się debata na temat możliwości wprowadzenia obowiązku szczepień. Powołując się na szacunek dla praw obywatelskich i konstytucji, pomysł ten odrzuciła Szwecja, Niemcy i Dania, a stanowisko ministra zdrowia we Włoszech objęła osoba deklarująca, że jest przeciwna obowiązkowi. 

 

Dobrowolne, refundowane szczepienia prowadzi Austria,Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja,  Wielka Brytania, a nawet Rosja. Źródło: https://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/ Obowiązek dotyczy tylko ośmiu państw, w tym Polski.

W zeszłym roku mimo fali protestów włoski rząd zatwierdził prawo rozszerzające liczbę obowiązkowych szczepionek do 10 i wprowadził sankcje za odmowę zgody na ich podanie dziecku m.in. utrudnienia w dostępie do edukacji oraz kary finansowe.
Zdeterminowani rodzice wpłynęli jednak na wynik wyborów, a na nową minister zdrowia powołano osobę przeciwną obowiązkowi szczepień z partii antysystemowej. Źródło
Niechlubnym wyjątkiem jest Francja, która rozszerzyła obowiązekr wprowadzając 11 obowiązkowych szczepionek bez przyjecia których dzieci urodzone po 21 grudnia 2017 r. nie mogą uczęszczać do państwowych szkół i przedszkoli. Stąd
http://www.infovaccin.fr/faq.html
Wcześniej w grudniu 2016 roku stanowisko zajęła również duńska minister zdrowia wyrażając brak poparcia dla takich rozwiązań.
Podziel się!