Bielsko Biała: Stare Drzewa – Akcja Obywatelska

Bielsko Biała: Stare Drzewa – Akcja Obywatelska

Nadesłał: Jarosław Ornicz

Tajemnicze opaski na drzewach w parkach. Kto je rozwiesza?

Niebieskie wstążki pojawiły się na drzewach w Parku Włókniarzy oraz obok ratusza. Umieszczone na nich napisy głoszą, że drzewa „produkują dla ciebie tlen” oraz „dla ciebie walczą ze smogiem”. Kto jest organizatorem tej akcji? – pytają urzędnicy.

Organizatorem akcji umieszczania niebieskich wstążek na drzewach nie jest z pewnością bielski samorząd. Tomasz Ficoń, rzecznik magistratu przyznaje, że urzędnicy sami szukają osób, które są za to odpowiedzialne. Wstążki pojawiły się na drzewach w Parku Włókniarzy oraz w pobliżu ratusza, m.in. na sędziwym dębie oraz metasekwoi chińskiej przesadzonej w to miejsce z prywatnego ogrodu w Wapienicy.

Niebieska wstążka to najprawdopodobniej symbol ogólnopolskiej akcji sprzeciwiającej się wycince i niszczeniu drzew w miastach. – W miastach niezbędne są duże, stare drzewa, a nie tylko małe sadzonki. Jeden duży buk produkuje tyle tlenu, ile ok. 1700 sztuk dziesięcioletnich sadzonek tego gatunku. Ogłaszamy koniec wycinki starych drzew w miastach. Zaczyna się era poszanowania starych drzew, niezwykle cennych dla miast – czytamy na facebookowym profilu Niebieska Wstążka dla Drzewa.

bak

źródło: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/37691/tajemnicze-opaski-na-drzewach-w-parkach-kto-je-rozwiesza

Podziel się!

    © Czesław Białczyński