GŁOSOWANIE WS. PENALIZACJI BANDERYZMU! USTAWA Kukiz’15 uchwalona! oraz AWANTURA przy tej ustawie!

AWANTURA przy ustawie Kukiz’15 penalizującej banderyzm!

Niesiołowski, Jaki, Rzymkowski, Święcicki

https://www.youtube.com/watch?v=fFZEBDyhxkI

 

HD 🇺🇦🇵🇱 | GŁOSOWANIE WS. PENALIZACJI BANERYZMU NA ŻYWO! USTAWA Kukiz’15 uchwalona!

https://www.youtube.com/watch?v=SUU1ofpfbkQ

 

Rzymkowski: „Ukraina banderowska, neonazistowska jest absolutnie nie do zaakceptowania przez świat Zachodu”

Propozycja PO dot. banderyzmu ogranicza się tylko i wyłącznie do nacjonalistów spod znaku Bandery. A np. nie odnosi się do melnykowców i tej czerni ukraińskiej, która uczestniczyła w ludobójstwie na Wołyniu. Nie byli to zdefiniowani członkowie organizacji politycznych czy paramilitarnych, a właśnie zwykli Ukraińcy, sąsiedzi Polaków, którzy wzięli narzędzia gospodarskie i pod wpływem ideologii wymordowali tych sąsiadów

— powiedział Tomasz Rzymkowski w rozmowie z wPolityce.pl.

wPolityce.pl: Czuje Pan osobistą satysfakcję, że do ustawy o IPN wpisano penalizację banderyzmu?

Tomasz Rzymkowski, Kukiz‘15: Niesamowitą. To chyba mój największy sukces w tej kadencji. Byłem wnioskodawcą tego projektu ustawy. Bardzo się cieszę, że mimo wielkiej presji krajowej i zagranicznej udało się w końcu uchwalić ustawę, która jest zgodna z polską racją stanu, bo dba o dobre imię narodu polskiego. Pamiętajmy, że ta ustawa nie tylko dodaje zadanie Instytutowi Pamięci Narodowej, ale również przewiduje sankcję karną wobec osób, które podważają zbrodnie wobec Polaków na Wołyniu i rolę OUNUPA w mordowaniu obywateli II Rzeczpospolitej. A pamiętajmy, że to nie tylko Polacy, ale też Ormianie, Żydzi, Czesi czy sami Ukraińcy, którzy tracili życie za ratowanie sąsiadów.

Wiedza nt. ludobójstwa na Wołyniu wciąż jest w Polsce mała. Czy klub Kukiz‘15 będzie starał się zrobić coś w kwestii edukacji na ten temat?

więcej: https://wpolityce.pl/polityka/378512-nasz-wywiad-rzymkowski-ukraina-banderowska-neonazistowska-jest-absolutnie-nie-do-zaakceptowania-przez-swiat-zachodu

Tak obnażana jest hipokryzja. Wyniki tego głosowania posłów PO i Nowoczesnej należy zapamiętać

http://niezalezna.pl/215297-tak-obnazana-jest-hipokryzja-wyniki-tego-glosowania-poslow-po-i-nowoczesnej-nalezy-zapamietac

Sejm przyjął dzisiaj nowelizację ustawy o IPN, która zakłada kary więzienia nawet do 3 lat za używanie stwierdzenia „polskie obozy śmierci” oraz za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Wyniki głosowania nad zmianami opublikował na Twitterze poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. Szokuje, co zrobili posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. – Zhańbili się nie głosując za tym rozwiązaniem, o którym cały tydzień trąbią szkalując Polskę – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl T. Rzymkowski.

Ustawa zakłada także możliwość wytaczania za takie sformułowania jak „polskie obozy śmierci” procesów cywilnych, m.in. przez organizacje pozarządowe i Instytut Pamięci Narodowej. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie będą przysługiwać Skarbowi Państwa.

Wyniki głosowania nad ustawą opublikował na Twitterze poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Od głosu wstrzymało się 116 posłów PO i 13 posłów Nowoczesnej – z tej partii 2 osoby zagłosowały za odrzuceniem ustawy.

O komentarz na temat zachowania posłów, którzy wstrzymali się od głosu, poprosiliśmy właśnie Tomasza Rzymkowskiego.

– Są takie wybitne jednostki jak pani Scheuring-Wielgus, która zagłosowała przeciwko ustawie  – zauważył w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Kukiz’15.

Parlamentarzysta przed głosowaniem zabierał głos w Sejmie i mówił, że będzie to test dla totalnej opozycji.

– Przed samym głosowaniem powiedziałem, że będzie ono testem dla wszystkich parlamentarzystów, którzy od tygodnia grzeją jeden temat w Polsce. Mianowicie szerzący się – podobno, bo ja tego nie zauważam – nazizm i wielkie zagrożenie ze strony ideologii nazistowskiej w Polsce. I najwięksi pieniacze w tym temacie wstrzymali się od głosu, albo wręcz głosowali przeciwko zaostrzeniu restrykcji wobec  tych zbrodniczych ideologii – powiedział Rzymkowski.

W jego ocenie posłowie PO i Nowoczesnej nie mają prawa po tym głosowaniu poruszać tematu nazizmu.

– Moim zdaniem ci państwo nie mają absolutnie żadnego moralnego prawa poruszać tego tematu. Podczas tego głosowania, mówiąc wprost, zhańbili się tym, że nie zagłosowali za tym rozwiązaniem, o którym przez cały tydzień trąbią szkalując Polskę na zewnątrz i widzą wszędzie nazistów, których tak naprawdę nie ma – dodał Tomasz Rzymkowski.

Nasze zdanie jako Ruchu Wolnych Ludzi i Ruchu Wolnej Polski na temat Banderyzmu i Ludobójstwa na Wołyniu jest powszechnie znane od dawna.

 

W 2014 troku istniała jeszcze bardzo duża  szansa, że Ukraina będzie prawdziwym krajem Wolnych Ludzi, jednak wojna z Rosją zepchnęła ten kraj w takim kierunku w jakim życzył sobie tego faktycznie Kreml i Putin – w kierunku gloryfikacji etosu wojennego i przywołania z tradycji historycznej jedynego okresu wolności Ukrainy za czasów BANDERY. Tak narodził się banderyzm, który miał w roku 2014 zaledwie 3% zwolenników. Przed Ukrainą – tak jak napisałem w roku 2014 – jeszcze długa i krwawa droga do pełnej WOLNOŚCI. Ale ta wolność stanie się faktem.  Paradoksalnie – te ustawy które przyjęto – POMOGĄ UKRAINIE ODNALEŹĆ WŁAŚCIWĄ DROGĘ. 

 

11 07 2015 Ludobójcza Zbrodnia Wołyńska – 72 rocznica (1943 Ukraina, UPA)

14 11 2015 Dwaj zamachowcy z Paryża uchodźcami z Syrii! Zamach we Francji. Ukraińscy nacjonaliści odcinają się od morderców z Wołynia, a media banksterów i narodowców cenzurują ten fakt. Komu po drodze z Putinem?

UPA – 74 Rocznica ludobójstwa na Polakach na Ukrainie; Pułk Azow oddaje cześć Polakom zamordowanym na Wołyniu!

Podziel się!

    © Czesław Białczyński