Kroniki Historyczne: 20 stycznia 1319 – Akt Jedności Państwa, czyli prawidłowa data jaka powinna być obchodzona w miejsce obecnego dnia niepodległości.

Musimy napisać podręczniki historii Lechii, czyli Polski od nowa. Ale pisząc taki podręcznik każdy musi znać pewne cezury, gdyż bez tego nie zbuduje się szkieletu podstawowej wiedzy, która potem zostanie wypełniona opowieściami pozytywnymi i negatywnymi i przykładami mądrości i głupoty, aby jej w przyszłości można było uniknąć. Nasza historia musi być napisana od nowa,  Ale jak ma być pisana dzisiaj, jak studentów uczą nieuki, nieuków uczą tumany, a tumanów agenci prowadzący przez wszystkich dookoła. Czas się wreszcie ogarnąć i napisać nowy podręcznik.

 

Ale, aby to zrobić trzeba to znać trzy podstawowe cezury, bez których nic się nie da zrobić.
Pierwszą datą jest data przyjęcia chrześcijaństwa w r 1001 (nie mylić z wprowadzaniem chrześcijaństwa ) – i brakuje historii przedchrześcijańskiej , drugą dzień oręża polskiego ustanowionego w r 1415 15 lipca  przez Władysława Jagiełłę  jako święto po wielkim zwycięstwie odniesionym pod Grunwaldem.
Do tego potrzebujemy jeszcze święta – dnia niepodległości. Pozostaje pytanie – czy mamy taką datę. Obecne daty, które są przyjęte nie tylko są złe, ale się kupy nie trzymają, a świadczą tylko jakich mamy tumanów na naszych uniwersytetach.
Taką datę oczywiście mamy. Obwiniać możemy wszystkich naokoło od żydów, masonów, a skończywszy na klerze. Ale wina jest nasza własna.
Polski dzień niepodległości musi być zmieniony już w samej nazwie i powinien nosić nazwę – Dzień Jedności Państwa, który uchwalony został 20 stycznia 1319  w Krakowie przez Władysława Łokietka.
Podziel się!