Peter Wohlleben – Sekretne życie drzew – audiobook (bezpłatne 10%)

Dla chwili wytchnienia polecamy „Sekretne życie drzew”. Będziecie zaskoczeni, jak fascynująco można napisać o lesie i tajemnicach, jakie w sobie skrywa! http://fn.audioteka.com/fb/go/premier…

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Czyta Stanisław Biczysko.

https://www.youtube.com/watch?v=fSDvVeWfWgQ

 

„Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”.
Sally McGrane, „New York Times”

„Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem.”
Adam Wajrak

„Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce.”
Maja Popielarska

Do refleksji nad ginącą przyrodą i naszym miejscem na Ziemi bardzo polecamy film dokumentalny „Before the flood” („Czy czeka nas koniec?”), zrealizowany z inicjatywy Leonardo DiCaprio Foundation. Aktor, mianowany Posłańcem Pokoju ds. Zmian Klimatycznych ONZ, przemierza zakątki naszej planety, by dowiedzieć się, jak zgubny wpływ mają na nią zmiany klimatyczne. W dniach 24.10 – 18.11 użyjcie hashtaga #BeforeTheFlood – dzięki temu 21st Century Fox oraz National Geographic przekażą po 1$ dla organizacji Pristine Seas i Wildlife Conservation Society.

Film w wersji polskiej obejrzycie tu: https://www.youtube.com/watch?v=w2fr-…

To jest bezpłatny fragment (10% z całości audiobooka) udostępniony w celach promocyjnych. Po pełnego audiobooka zapraszamy na stronę http://audioteka.com/pl/.

Podziel się!