10 niezwykłych odkryć archeologicznych

Kiedy popatrzycie na źródło tego filmiku do którego dodano jedynie polski komentarz, to nie zdziwicie się, że dla autorów nie jest żadnym godnym odnotowania odkryciem znalezisko scytyjskiej biżuterii, portek do jazdy konnej – czyli świadectwo udomowienia konia, najstarszego kalendarza astronomicznego na świecie – czyli Dysku z Nebry, najstarszego świadectwa wozu i koła – czyli Wazy z Bronocic, cmentarzyska największej bitwy starożytnej w Europie nad Tollense (Dołężą) w roku 1800 p.n.e., ani Kamienny obwar-zamyk z Maszkowic pod Nowym  Sączem, gdzie nie miała prawa powstać według archeologii żadna kamienna budowla przed 4200 laty, a jej najbliższe odpowiedniki leżą nad Adriatykiem i na Krecie, jako tzw kultura minojska.   Takie filmy służą czystej rozrywce, ale pod pozorem tej rozrywki utrwala się stereotypy, kłamliwe wdruki dotyczące starożytności.

Nawet tego typu rozrywkowy filmik typu 10 Naj musimy wyprodukować sami, żeby odkłamać historię i do tego powinniśmy go rozpowszechnić we wszystkich językach świata. Na szczęście znalazł się tam jeden sensowny komentarz ratujący honor młodzieży polskiej, Pozdrawiam Krzysztofa!:

Krzysztof Bedzieszak2 tygodnie temu
Mogłeś też dać do listy nasze polskie odkrycie które jest ewenementem. A mianowicie osada na górze Zyndrama w Maszkowicach z zawansowanym ufortyfikowaniem w postaci kamiennego muru z obrabianych skał. Jest to bardzo niezwykłe dlatego że data wybudowania tego obiektu jest szacowana na 2000lat przed nasza era a jak wiadomo budowle kamienne na tych terenach były 3000 lat później co tylko potwierdza zaawansowanie naszych przodków Lechitów

Witajcie, w dzisiejszym odcinku przedstawiamy wam „10 niezwykłych odkryć archeologicznych”. Jeżeli spodobał Ci się ten odcinek, nie zapomnij pozostawić kciuka w górę i kliknąć subskrybuj.

Kontakt: top10wszystkiego.kontakt@gmail.com

Obserwuj nas na Google+: http://bit.ly/1qDGmMg
Facebook: http://bit.ly/1MZKBeN
Lektor: https://www.youtube.com/channel/UCOIi…

 

https://www.youtube.com/watch?v=B_B68jP4vqQ

Źródła:
http://www.ancient-origins.net
http://www.ancient-code.com
https://en.wikipedia.org
https://themysteriousworld.com
http://mentalfloss.com
https://www.thecompleteuniversityguid…
http://metro.co.uk
http://www.livescience.com
http://www.archaeology.org

Podziel się!