Przybyłówka zaprasza 15-18 07 2017: Malowanie na górskiej polanie – z Jerzym Przybyłem

Malowanie na górskiej polanie – z Jerzym Przybyłem

Witajcie!

W te wakacje PRZYBYŁÓWKA organizuje pierwsze warsztaty z Jerzym Przybyłem. Czyli będzie można coś zmalować pod okiem artysty 🙂 Poza tym – odpoczynek od miasta, czyste powietrze, cisza, gwiazdy, a wieczorem ognisko i ciekawe tematy do rozmów. Plus dwa wykłady, ale te już przez nas przygotowane.

Kto ma chęć, niech bierze ze sobą farby, pakuje słowiańską koszulę albo inne giezło i… przybywa. (Pamiętajcie tylko o potwierdzeniu przyjazdu do 12.07 – to dla nas bardzo ważne)http://przybylowka-sol.blogspot.com/2017/06/malowanie-na-gorskiej-polanie-warsztaty.html

 

Zapraszamy wszystkich – dorosłych, młodzież, można zabrać ze sobą też dzieci – na otwarte, czterodniowe warsztaty z artystą Jerzym Przybyłem

MALOWANIE NA GÓRSKIEJ POLANIE

Jerzy Przybył – malarz, rzeźbiarz, grafik. Artysta znany i ceniony na świecie, obecnie mieszka w Szwecji. Jego dzieła, pełne symboliki, duchowej treści i metafor, często odwołują się do ludowości, dotykają rdzenia naszej słowiańskiej tożsamości, kultury, wrażliwości. Najważniejszymi motywami w twórczości Jerzego Przybyła są słowiańskie oraz skandynawskie mity, bożonarodzeniowe misteria oraz Dziady Żywieckie.

 

Zapraszamy wszystkich, a więc zarówno artystów zawodowych, jak i wszelkiej maści samouków, a także tych, którzy jak dotąd nie rozpoczęli jeszcze przygody z malowaniem, a gdzieś w głębi siebie czują potrzebę wyrażenia siebie także w obrazach i barwach.

Na górskiej łące przed domem, gdzie artysta mieszkał i tworzył, w beskidzkiej wsi Sól, na skraju lasu, w malowniczych okolicznościach przyrody malować będziemy i my, co nam dusza podpowie. A wszystko to pod okiem twórcy.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 16.00 – 19.00 w plenerze (wyjątkowo, w przypadku niesprzyjającej pogody, przeniesiemy się pod dach). Formuła warsztatów jest otwarta, co znaczy, że to, czym się będziemy konkretnie zajmować, zależeć będzie od potrzeby chwili oraz potrzeb, pragnień i pytań przybyłych.

By wziąć udział w warsztatach należy zabrać ze sobą:

– ołówki oraz farby akrylowe lub gwasze,

– paletę do mieszania farb (może to być np. kawałek białego plastiku),

– dowolny papier lub płótna,

– zestaw pędzli oraz słoiczek,

– sztywną tekturkę lub sztalugę (jeśli ktoś takową posiada),

– i najważniejsze: radość i chęć tworzenia 🙂

Warsztaty trwać będą 4 dni, od soboty 15.07. do wtorku 18.07.

Opłata na zasadzie darowizny. Podstawowym kryterium zapłaty jest świadomość wymiany energii – na ile poczujemy się po warsztatach wewnętrznie ubogaceni, taką darowizną (w ramach naszych możliwości rzecz jasna) się odwzajemniamy.

Istnieje możliwość rozbicia na łące namiotu (darowizna 10 zł za dobę za namiot) lub znalezienia noclegu w okolicy (we własnym zakresie). Można też zdecydować się na codzienny dojazd (w przypadku osób z okolicy).

Ilość miejsc ograniczona (wielkością sali, do której w razie niepogody można się przenieść).

Prosimy o rezerwację mailową na adres: przybylowka@gmail.com najpóźniej do 12.07.2017. W przypadku braku miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń. W informacji zwrotnej podany zostanie dokładny adres PRZYBYŁÓWKI w Soli oraz dane kontaktowe.

Oprócz przyborów malarskich, należy zabrać ze sobą własny kubek, miskę, łyżkę oraz widelec. Mycie naczyń w potoku, tylko przyrodnymi lub ekologicznymi środkami lub po prostu wodą 🙂

Proponowany plan zajęć na poszczególne dni:

15.07. (sobota)

– 10.00 – 13.30 – Przywitanie gości, ustalenie zasad pobytu, wyjście do lasu po chrust, przygotowanie drzewa.

– 13.30 – 15.30 – Wyjazd na obiad do regionalnej restauracji w Milówce (lub obiad we własnym zakresie, jeśli ktoś będzie wolał zostać).

– 16.00 – 19.00 – MALOWANIE NA GÓRSKIEJ POLANIE z Jerzym Przybyłem.

– 20.00 – …. – Ognisko, rozmowy z Jerzym Przybyłem o mitologii i jej obrazowaniu.

16.07. (niedziela)

(śniadanie we własnym zakresie)

– 9.30 – 13.00 – Wyjście w góry (na Rachowiec).

– 13.30 – 15.30 – Wspólne gotowanie (zrzucamy się po 10 zł) lub wyjazd do restauracji w przypadku niesprzyjającej pogody.

– 16.00 – 19.00 – MALOWANIE NA GÓRSKIEJ POLANIE z Jerzym Przybyłem.

– 20.00 – …. – Ognisko, rozmowy z Jerzym Przybyłem o historii sztuki i znanych malarzach.

17.07. (poniedziałek)

(śniadanie we własnym zakresie)

– 9.30 – 11.30 – Wyjście do lasu po chrust na ognisko, przygotowanie drzewa.

– 12.00 – 13.00 (13.30) – „Chata w lesie” – wspólne czytanie i ćwiczenie „odszyfrowywania” wiedzy przechowanej w bajkach.

– 13.30 – 15.30 – Wyjazd na obiad do regionalnej restauracji w Milówce (lub obiad we własnym zakresie, jeśli ktoś będzie wolał zostać).

– 16.00 – 19.00 – MALOWANIE NA GÓRSKIEJ POLANIE z Jerzym Przybyłem.

– 20.00 – …. – Ognisko, rozmowy z Jerzym Przybyłem o odnajdywaniu własnej tożsamości i szukaniu własnego sposobu wyrażania się.

18.07. (wtorek)

(śniadanie we własnym zakresie)

– 10.00 – 11.00 – Pojęcie czasu u Słowian – wykład.

– 12.00 – 13.00 – „Człowiek-tworzyciel”, jakim go widział Jan Stachniuk – wykład.

– 13.00 – 15.30 – Wspólne gotowanie (zrzucamy się po 10 zł) lub wyjazd do restauracji w przypadku niesprzyjającej pogody.

– 16.00 – 19.00 – MALOWANIE NA GÓRSKIEJ POLANIE z Jerzym Przybyłem.

– 20.00 – …. – Ognisko, rozmowy z Jerzym Przybyłem o możliwościach zobrazowania „pojęć abstrakcyjnych” i jak on sam to robił.

Pozdrawiamy i czekamy!

P.S. Przypominamy, że Marek Strzelichowski dzisiaj wypłynął i rozpoczął flis. W tej chwili płynie sam na dwóch łódkach jednocześnie. Płynąć będzie miesiąc do Gdańska i potem miesiąc z powrotem ku źródłom. Jeżeli ktoś ma ochotę się do niego na jakimś odcinku przyłączyć, jego oferta jest aktualna. Najlepiej dzwonić bezpośrednio do niego: tel.: +48 693312269 

 

Podziel się!