OtokoClub: Profesor Tomasz Grzybowski o starożytności Polaków/Słowian w Europie, czyli turbosłowiańskie dyrdymały genetyczne

Profesor Tomasz Grzybowski o starożytności Polaków/Słowian w Europie

 

OTO Turbosłowianin profesor Grzybowski i jego turbosłowiańskie dyrdymały.

Zacząłem obalać teorie AlloAllo w roku 1993 książką „Stworze i  Zdusze, czyli starosłowiańskie boginki i demony”. Niedługo minie 25 lat pracy nad tym zbożnym dziełem. I co?

Zatwardziali materialiści z Gazety Wyborczej, Newsweeka, TVNu, RMFu, Onetu i WP.pl, a także ultrakatolicy, Diabli wiedzą skąd (Od Rydzyka po Franciszka i Sowę), wciąż klepią swoje „Allo-pacierze”. Tym pierwszym już Marks wbijał w głowy empiryzm, ale gdzie tam – oni wolą dogmaty. Tym drugim niby JP2 w encyklice „Fides et Ratio” powiedział, żeby wierząc w Boga stosowali rozum, ale gdzie tam. Powtarzają jak mantrę, swoją Świętą Trójcę „966, 966, 966” – i tak bez końca.

Wywiad nieco archiwalny, ale mało znany. Posłuchajcie szczególnie co mówi profesor Tomasz Grzybowski o naszych kobietach mtDNA U4a2 – Od 6000 lat między Renem, Uralem, Skandynawią i Karpatami. To dosyć ważne, gdyż dowodzi w 100% ciągłości między populacją dzisiejszej Polski a populacją Kultury Ceramiki Sznurowej nad Wisłą.Przeczy to też zdecydowanie dyrdymałom statystyków o przypadkowych kombinacjach genowych między mężczyznami i kobietami. Panuje tutaj twardy, biologiczny dobór naturalny, który nie pozwala się mieszać z ludźmi zimnego i umiarkowanego klimatu, ludziom z tzw. ciepłych krajów, lub z pustyń arabskich. Jest to Prawo Przyrody, Prawo Przyrodzone Słowian.

We wrześniu 2016 r. prof. Grzybowski mówi wprost do kamery (szósta minuta), że badania genetyków z Poznania wykazały brak różnic struktury genetycznej między populacjami „rzymską” i wczesnośredniowieczną.

Miłego oglądania. CB

 

Wywiad z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Grzybowskim, Kierownikiem Katedry Medycyny Sądowej, Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu, przeprowadziliśmy we wrześniu 2016 r.

Gościa OtokoClub zapytaliśmy, czy jego badania genetyczna pomocne są w określaniu pokrewieństw i pochodzenia populacji. Interesowało nas zagadnienie, czy Słowianie lub Polacy mają jakieś charakterystyczne tylko dla siebie pule genów.

Prof. Grzybowski opowiada, którą z rozpowszechnionych tez o rozprzestrzenianiu się Słowian w Europie potwierdzają jego badania genetyczne, a które wręcz zaprzeczają. To bardzo fascynujące informacje dla wszystkich zainteresowanych historią i problematyką wędrówki ludów w Europie. Z wywiadu dowiecie się, czy Słowianom bliżej do ludów Azji Środkowej, czy do Niemców.

http://otokoclub.pl/video_,99,wywiad-z-prof-tomaszem-grzybowskim-o-badaniach-genetycznych-slowian.html

Podziel się!