Polachia w Górach Świętokrzyskich i Rakowie oraz NTV: Nasze Miejsce w Masywie Ślęży

Polachia w Górach Świętokrzyskich i Rakowie; Nasze Miejsce – Masyw Ślęży

dzialka sleza

Pisałem wam kiedyś, że dzieje się wiele bardzo ciekawych rzeczy w środowisku słowiańskim. Najważniejszą z nich jest następująca obecnie konsolidacja i integracja Ruchu Słowiańskiego. Na ten temat jednak napiszę kiedy indziej. Tutaj dwie bardzo aktualne sprawy wymagające natychmiastowego nagłośnienia i współdziałania. Przetarg na Ślęży został wygrany przez Fundację Słowianie 2.0. Świętowit wprowadzony na Ślężę przez wrocławskie środowisko rodzimowiercze i członków Zrzeszenia Słowian, a usunięty w znanych wszystkim okolicznościach ze Świętej Góry Słowian (pisaliśmy o tym w Kwartalniku Słowianić i omawiano tę sprawę w innych mediach) spoczywa nadal w piwnicach Schroniska.

Z kolei w Górach Światła Świata – Świętokrzyskich powstała z inicjatywy członka Zrzeszenia Słowian Janusza Stolarskiego i grupy osób zgromadzonych wokół Pagu Świętokrzyskiego mikronacja Polachia, rejestruje się tam też Stowarzyszenie Wielka Lechia, jak również narodziła się inicjatywa Zjednoczeniowego Wiecu Ruchu Słowiańskiego, która współgra z intencjami i inicjatywami Pagu Dolnośląskiego ZS i ruchu słowiańskiego z Wrocławia, Pomorza Zachodniego i Wielkopolski. We wszystkich tych inicjatywach warto wziąć aktywny udział.  Zachęcam gorąco środowiska słowiańskie (w najszerszym znaczeniu tego słowa) do współuczestnictwa i współtworzenia programu ruchu – oczywiście wszystkie podmioty i osoby na równych prawach. Wiec zapowiadał już wstępnie pan Adolf Kudliński, ale wrócimy niebawem do tej sprawy szczegółowo.

17264201_139149303276708_5147602375468598024_n

Polachia – Zrzeszenie Słowian oraz Janusz Stolarski & Eddie Słowianin & Adolf Kudliński

Kiedyś pisałem Panu o swoich planach. Dzisiaj donoszę, że to już fakt i jest Pan pierwszą osobą, którą o tym fakcie oficjalnie informuję. Powołałem mikronację, której po konsultacji z Panem nadałem nazwę POLACHIA. Teraz proszę Pana o konsultację w sprawie flagi, godła i pieczęci. w tym celu przesyłam panu wzory, które wstępnie ustaliliśmy z moimi znajomymi, a może Pan miałby jakieś propozycje. Chciałbym również powiedzieć, że Polachia jest do dyspozycji Pana, naszego Zrzeszenia Słowian. Będę wdzięczny za pomoc i współpracę. Pozdrawiam Janusz Stolarski

 

Polachia flagaFlaga

 

Powołałem mikropaństwo „POLACHIA” z enklawami w trzech gminach, łącznie około 40 ha. W chwili obecnej zamierzam tworzyć jego społeczność w oparciu o rodzime rzemiosło. Zaczynam od obróbki drewna, w tym celu zakupiłem już cześć urządzeń. Tych, którzy chcieliby robić coś innego zachęcam do współpracy, stawiam swoje mikropaństwo do dyspozycji Słowian-Lachów. Jestem otwarty na propozycje, w tym również powołania wiednicy czy szkoły rzemiosła bo uważam to za świetny pomysł. Posiadam teren pod osadę słowiańską w miejscowości Raków-dawnej siedziby Arian. Posiadam również gospodarstwo w miejscowości Pożdżeń, które w przyszłym roku zacznie funkcjonować. Chciałbym żeby moja ziemia zawsze została słowiańska.

Janusz Stolarski

 

 

POLACHIA

-bo Polach przodkiem naszym jest, Lachami  ze krwi jestesmy

dziećmi Polachowymi

 

Flaga

Niebieski kolor symbolizuje kanał żeński = energię żeńską = wodę=ziemię

Czerwony kolor symbolizuje  kanał męski = energię męską = ogień=niebo

Świętosz – symbol ten stanowi połaczenie dwóch wielkich Ognistych potoków : ziemskiego i boskiego .

To połączenie zradza Wszechświatowy Wicher Przemian,

który pomaga człowiekowi odkryć sedno bytu przez światło poznania Starych Podstaw

Liść Dębu – symbolizuje  trwanie poprzez wieki , silne przywiązanie do korzeni oraz wzrastanie silnym i nienaruszonym przez wieki.

 

Liść Dębu pod Świętoszem – znaczy solidną podstawę do przemian w świetle starych podstaw – Naszych Przodków

 

Polachia2

 

  •  8 kwietnia 2017

    Świetna i godna uwagi propozycja. Raków to bardzo ładne miasteczko z niską zabudową. Po wybudowaniu obwodnicy będzie jeszcze spokojniej?
    W Pożdżeni to chyba tylko dwa gospodarstwa? Ładny też krajobraz i dużo pól. Tak przynajmniej pamiętam.

     Adam Smoliński

https://www.facebook.com/milicki/videos/1134979516623891/

https://www.facebook.com/janusz.stolarski.79?pnref=friends.search

Nasze miejsce w Masywie Ślęzy – Apel (17.03. 2017) i wystąpienie Janusza Zagórskiego na Powitaniu Wiosny 2017

 

Opublikowany 7 kwi 2017

W czasie „Powitania Wiosny”, cyklicznej imprezy organizowanej w Sobótce przez Krysię Maciąg pod patronatem NTV Janusz Zagórski nawiązał do idei fraktalności rzeczywistości pokazując jak globalne procesy społeczne i duchowe odzwierciedlają się w małej skali na przykładzie sytuacji związanej z projektem Republiki Ślężańskiej.
Mowa między innymi o 100 – leciu Objawień Fatimskich, podziałach światopoglądowych oraz …. zmaganiach o pozyskanie działki na Szczycie Ślęży.

Podziel się!