Ademar z Chabannes, czyli Otton III oddaje tron Karola Wielkiego Bolesławowi Chrobremu + Paweł Szydłowski na ten temat (z mojego Archiwum 2016)

Otton III oddaje tron Karola Wielkiego Bolesławowi Chrobremu

Kolejne bardzo poważne poszlaki, żeby nie powiedzieć dowody, w sprawie sfałszowania dziejów ostatniego z władców Wielkiej Lechii, Bolesława Chrobrego, wychodzą powoli na światło dzienne. W jaki sposób współczesne odkrycia naukowe weryfikują kościelną, a zarazem oficjalną, naukową wersję Historii Polski? Czy w ogóle ją weryfikują?

Co właściwie wydarzyło się w Akwizgranie i w Gnieźnie w roku 1000? Jakie faktyczne znaczenie ma oddanie tronu Karola Wielkiego przez Ottona III Bolesławowi Chrobremu i diademu? Dotychczasowa narracja oficjalnej Historii Polski legła w gruzach, ale czy tę możliwą nową ścieżkę w Historii Polski uwzględnia się w nauczaniu na Wydziałach Historii Uniwersytetów?!

Czy Otto III uznał, symbolicznym gestem ofiarowania w roku 1000 relikwii Karola Wielkiego, Bolesława Chrobrego  za władcę równego sobie, i jako króla Wielkiej Lechii za faktycznego władcę Wschodniej Europy oraz swojego następcę na tronie Cesarza Rzymskiego?

Ta wersja dziejów została poparta odkryciem, które stanowi poważny kronikarski  dowód, że tak właśnie było, ale czy w jakikolwiek sposób zrewidowało to narrację w podręcznikach do Historii Polski, mimo upływu lat od tego odkrycia? CB

Adémar_de_Chabannes

Wikipedia

Ademar z Chabannes (ur. około 988, zm. 1034 w Jerozolimie) – francuski mnich i dziejopis. Od roku 1010 mnich w klasztorze St-Cybard w Angoulême.

Znany przede wszystkim jako autor powstałej etapami w latach 1025-1029 Kroniki. Jednak jego główna twórczość miała służyć uzasadnieniu apostolstwa św. Martiala (zm. III w.). Starał się znaleźć argumenty pozwalające uznać go za równego Apostołom. Aby osiągnąć swój cel posunął się do sprokurowania kilku fałszerstw.

W księdze III, rozdz. 31 znajdują się ważne dla najstarszych dziejów Polski zapiski o Bolesławie Chrobrym i św. Brunonie z Kwerfurtu.

Według informacji Ademara, Bolesław towarzyszył Ottonowi III w jego drodze powrotnej z Gniezna aż do Akwizgranu, gdzie polski władca miał otrzymać złoty tron Karola Wielkiego, którego grób Otto III w tym samym czasie kazał otworzyć. Do niedawna wiadomości te były uznawane za niewiarygodne, gdyż ta partia tekstu Kroniki, uchodziła w przeważającej opinii historyków, za późny, bo XII-wieczny dodatek nieznanego interpelatora Kroniki. Dzięki odkryciu rękopisu, będącego autografem Ademara, a zawierającego fragment tej ostatnie odautorskiej redakcji Kroniki, jej autentyczność została potwierdzona.

Literatura
  • podstawowe wydanie tekstu: Ademari Cabannensis Chronicon, ed. Pascale Bourgain, Brepols Publishers, Turnhout 1999.

Z Archiwum

52.Bolesław I Chrobry.- Wyprawa po złoty tron Karola Wielkiego.-NWO,-Spiskowa Historia Polski

 

Opublikowany 16 lis 2013

Prztłumaczyłem ostatnio (maj 2016) cały nie tłumaczony wcześniej na polski, francuski dokument, współczesnego Bolesławowi kronikarza francuskiego o wysłaniu tronu Bolesławowi jeszcze przed zjazdem w Gnieźnie. Tu link do najnowszego filmu o królu królów Bolesławie Wielkim z pełnym tekstem z kroniki francuskiej. Chrobry sprawował władze od roku 1000 na złotym tronie Karola i w jego koronie, posiadając ponadto miecz św.Piotra, gwóźdz z krzyża pańskiego i włócznie św. Maurycego.https://www.youtube.com/watch?v=RNUYp…

89-12.a Król Królów Polski Bolesław Chrobry Wielki .cz.1/3 Początki Państwa Polskiego.

Opublikowany 1 maj 2016

Bolesław I Wielki zwany też Chrobrym. Szesnasty koronowany władca Polski. Trzykrotnie koronowany, pierwszy raz w 992 na króla Polski, drugi raz w Gnieżnie w roku 1000 na króla królów Wschodu Europy, a trzeci raz w 1025 na króla Rzymu i reszty Europy. Turbokatolicy zapominają, że według napisu na kolumnie Zygmunta III Wazy w Warszawie Zygmunt III był 44 królem Polski Wandalów, co jest zgodne tak z kronikami polskimi jak i niemieckimi i z poczetem królów z Jasnej Góry. My tego nie wiemy bo zmora turbokatolicyzmu opanowała wszystko. Link do prusko- niemieckiej kroniki o Polscehttps://books.google.pl/books?id=nZgB… Link do kroniki Gala Anonima http://www.zswsucha.iap.pl/STREFA_N/W… Link do rosyjskich mordów na Polakach http://gazetawarszawska.com/historia/… i tu 200 tys. Polaków zbitych jednym rozkazem http://wiadomosci.dziennik.pl/histori… Link do kronik rzymskich,niemieckich i arabskich a ponadto do kroniki Helmolda https://www.youtube.com/watch?v=NZw2A… KRONIKA BISKUPA KADŁUBKA http://biblioteka.kijowski.pl/srednio… JAN DŁUGOSZ, ROCZNIKI https://polona.pl/item/192557/5/

O Ademarze tutaj:

Paweł Szydłowski – 90 -13.a Bolesław I Chrobry ( Wielki ) Król Królów Polski cz. 2/3 Początki Państwa Polskiego. 9. Święte języki, symbole i DNA 1 [PL]

90 -13.a Król Królów Polski Bolesław Chrobry Wielki. cz. 2/3 Początki Państwa Polskiego.

 

 

Podziel się!