RudaWeb – CETA / TTIP – życie na smyczy korporacji; W. Gadowski o CETA i TTIP

flaga_polska

Po raz kolejny zachęcam do ciągłego śledzenia artykułów na stronie RudaWeb, w tym nowych pozycji na temat Słowiańszczyzny, jak „Słewowie – Germania i Scytia” czy „Potęga Kotła Słewów”.

Dzisiaj przytaczam z RudaWeb aktualny artykuł na temat CETA i TTIP. Zakwestionowania tej pierwszej umowy przestraszył się najwyraźniej PIS licząc, że jakiś inny kraj a nie Polska odrzuci to porozumienie. Europejscy i rodzimi Lobbyści Banksterki Światowej sponiewierali PIS mocno Trybunałem Konstytucyjnym i stąd zdaje się ów lęk. Być może taka kalkulacja ma nawet i sens, ale od polskiego rządu oczekiwałbym piętnowania wszelkiej głupoty Biurokratów EU jaką oni coraz obficiej manifestują, oraz zdecydowanej obrony Polaków i polskiej gospodarki, na której rządowi ponoć tak bardzo zależy, przed pazernością korporacji światowych.

Być może UE musi spłacić tą umową haracz za parasol obronny USA nad Europą rozbitą po II Wojnie Światowej, a aktualny polski rząd też liczy na nowe elementy tego parasola, ale nawet jeśli tak jest to chciałbym zostać przez polski rząd poinformowany o tym, że będziemy od teraz amerykańską kolonią a nie niemiecką, bądź rosyjską, jak byliśmy poprzednio.

Tymczasem PIS ma gębę pełną komunałów o Wolności Polski i Polaków, a pod tym pięknym „ornatem” diabeł ogonem wywija. Okłamywania zdaje się mieliśmy już w Polsce dosyć i z tego powodu Polacy wybrali kogoś kto deklarował, że będzie mówił prawdę i walczy o prawdę.

Widzę jednak, że ten rząd coraz bezczelniej okłamuje Polaków i wciela w życie hasła z którymi do wyborów nie szedł. Na przykład próbuje nam Wolnym Polakom wcisnąć ustawę wymierzoną w wolność Kobiet jako Istot Ludzkich o Niezbywalnym Przyrodzonym Prawie do Decydowania o Swoim Ciele i Duszy. Albo kobieta jest człowiekiem takim jak mężczyzna albo nim nie jest, nie może być „trochę ” człowiekiem a trochę nim nie być – czy potraficie to zrozumieć koledzy i koleżanki z partii PIS! Może jednak jesteście zbyt mocno zindoktrynowani przez Watykan by tę prostą rzecz pojąć, skoro kobiety, Polki – matki, babcie, córki, wnuczki innych Polaków protestujące w całej Polsce w Czarnym Marszu nazywacie dziwkami i abortystkami?!

-Nota bene – te propagandowe hasełka katolicko-prawicowych mediów to niesłychane chamstwo (porównywalne tylko z dotychczasową chamówą propagandową PO) i przejaw niebotycznej pychy partyjniaków katolickich. Czy naprawdę jesteście tak zaślepieni przez swoich kościółkowych spowiedników, że czyjeś córki i matki macie odwagę wyzywać od kurew? Naprawdę myślicie , że Polacy wam to darują?! Najwyraźniej upadliście z wysoka na te swoje puste makówki. Musieliby być chyba Polacy bydłem bez honoru, a nie potomkami dumnych Słowian, żeby coś takiego puścić wam płazem! A może tak właśnie o Polakach myślicie i mówicie w swoich knajpkach i klubo-kawiarniach „Pod Bożą Stópką”? Drżę z lęku na myśl, że tak mogłoby naprawdę być.

Wielka, niezmierzona zaiste jest Potęga PRAWDY, która tryska i chlusta  wraz z Wielką Zmianą niczym odwiert ropy naftowej, czy ktoś tego chce, czy nie chce. Tak oto Matka Ziemia oczyszcza się z wszelkiego plugawego robactwa, z jego kłamstw i pasożytniczych praktyk. Pojmijcie wreszcie propagandziści PISu, że Polacy mimo iż gorąco wierzą w istnienie BOGA, nie chcą żyć pod dyktat 13.% mniejszości wyznaniowej, której w ten sposób wywdzięczacie się za „domniemany” sukces wyborczy swojej partii (35% przy frekwencji 40% – to żaden sukces = 15% poparcia wszystkich Polaków = mniejszość katolicka w Polsce +2% w granicach błędu statystycznego).

Ten „sukces” panie i panowie z PIS zawdzięczacie obietnicy jaką złożyliście Polakom, że nie będziecie ich więcej OKŁAMYWAĆ, tak jak czyniła to poprzednia niemiecka Partia Obywatelska! Polacy uwierzyli, że na serio traktujecie swoją religię i nie będziecie łamać przykazań swojego dekalogu. Jeżeli tego nie rozumiecie, bądź już o tym zapomnieliście to Wasze Dni  rządzenia Wolnymi Polakami są policzone.

(Uliczny protest społeczny przeciw CETA był słabo widoczny w mediach zarówno PISu jak i ANTY-PISu, a obie te strony zgodnym chórem lobbują za podpisaniem tego porozumienia – Czyżby oni wszyscy, w ten czy inny sposób, „brali w łapę” od korporacji z USA? – to takie raczej retoryczne pytanie. Solidne dyskusje, analizy na temat TTIP i CETA oraz relacje z protestu widzę wyłącznie w Naszych Mediach – Ruchu Wolnych Ludzi. Co za „przypadek”!)

CB

stop-ceta-2CETA / TTIP – życie na smyczy korporacji

Po wprowadzeniu CETA Europa zacznie przypominać lokaja co się wypina. Im słabsze państwo, tym bardziej wypięty w ukłonie lokaj. Zagrożenia są na tyle poważne, że nie wolno ich ignorować, by – jak zazwyczaj – kilka osób być może zebrało trochę hajsu do własnej kieszonki. Jak inaczej ocenić wrzucanie narodu w paszczę lwa?

Źródło: https://rudaweb.pl/index.php/2016/10/16/ceta-ttip-zycie-na-smyczy-korporacji/

25 lat wolności… Wszyscy pieją z zachwytu. Tymczasem właśnie wpieprzamy się w kolejną niewolę. Taką, która nie jest nam narzucona. To będzie niewola, którą miłościwie nam panujący, wybrani w demokratycznych wyborach, ściągają nam na głowy, mówiąc – jak zwykle – że to dla naszego dobra. Jeśli są wątpliwości, to nie wolno przechodzić nad nimi do porządku dziennego.

 

Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) to porozumienie o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. Ma zostać podpisana 27 października 2016 roku na szczycie UE – Kanada. Jej zwolennicy twierdzą, że jest szansą na szybszy rozwój Polski, a nasze wszelkie interesy są dobrze zabezpieczone. Czy na pewno? Przeciwnicy wskazują na zagrożenia, które naprawdę nie są błahe. Umowa była negocjowana w latach 2009 – 2014, za rządów PO. Liczy podobno 1600 stron. Podobno, bo jak twierdzi wielu komentatorów medialnych – niewiele osób ma do niej dostęp. Dlaczego umowa jest tak tajna, skoro CETA tak pozytywnie (?) wpłynie na życie wszystkich Polaków?

 

GMO

Żywność modyfikowana genetycznie od lat budzi grozę i sprzeciw. Czy GMO jest szkodliwe? Nie jestem naukowcem, ale wystarczy zestawić prosty fakt, że żywność GMO jest coraz bardziej powszechna, a coraz więcej ludzi choruje. Rzecz jasna nie tylko z powodu GMO.

 

W 2012 roku naukowcy z Uniwersytetu w Caen (Francja) opublikowali na łamach „Food nad toxicology” wyniki swoich badań. We „Wprost” czytamy: „Naukowcy wraz z pożywieniem podawali gryzoniom kukurydzę typu NK603 odporną na glifosat, substancję aktywną herbicydu Roundup firmy Monsanto. Zwierzęta przez całe życie otrzymywały również wodę zawierającą środek chwastobójczy Roundup w ilościach, jakie zostały dopuszczone do użycia w USA. Główny autor badań dr Gilles-Eric Seralini twierdzi, że 50 proc. samców i 70 proc. samic szczurów na takiej diecie żyło krócej niż zwykle (w grupie kontrolnej, karmionej standardowo, żyło krócej odpowiednio 30 i 20 proc. tych gryzoni). Badacz podał, że szczury na diecie GMO chorowały na raka oraz miały poważne uszkodzenia wątroby i nerek.”

 

Co GMO ma do Kanady? Według raportu Międzynarodowego Instytutu Propagowania Upraw Biotechnologicznych (ISAAA) omówionego na www.forbes.pl„Krajem o największej powierzchni upraw GMO są USA (69 mln hektarów), podczas gdy w Europie ich wielkość szacuje się na 110 tys.” W Kanadzie uprawy GMO wynoszą ok. 10,5 miliona hektarów, a więc Kanada jest jednym z największych producentów GMO na świecie. Czy CETA obroni nas przed zalewem GMO z Kanady, a umowa TTIP ze Stanów Zjednoczonych?

 

Prof. Leokadia Oręziak, kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, komentuje dla Interii: „Jeżeli ktoś obiecuje, że z Kanady nie spłynie do nas żywność modyfikowana genetycznie czy niespełniająca naszych wymagań, to bardzo się myli. W umowie CETA obowiązuje wzajemne uznawanie kontroli weterynaryjnych, sanitarnych itd. W Kanadzie nadzór nad produkcją żywności jest bardzo niewielki. On został ogromnie zliberalizowany. Całe dziedziny produkcji rolnej nie są kontrolowane prawie w ogóle. Unia Europejska będzie równała do tego poziomu, a nie Kanada do wyższego poziomu unijnego (…) (zachęcam do lektury wstrząsającego kanadyjskiego raportu).

więcej: https://rudaweb.pl/index.php/2016/10/16/ceta-ttip-zycie-na-smyczy-korporacji/

 

Witold Gadowski o CETA i TTIP

 

https://www.youtube.com/watch?v=tMNMeGbeysk

Podziel się!