Profesor Bogusław Wolniewicz – Trzecia a Czwarta RZESZA Niemiecka.

Profesor Bogusław Wolniewicz – Trzecia a Czwarta RZESZA Niemiecka.

indeksProf. dr hab. Bogusław Wolniewicz analizuje haniebną skłonność Niemiec do rozwalania Europy. Analogie a rebours między nazistami (czyli Niemcami) a obecnymi pacyfistami(także Niemcami) pod wezwaniem Angeli Merkel.
Dobra analiza, tyle tylko, że częściowo trafiona. Profesor czasami fatalnie się myli. Tym razem także nie drąży do głębi, zwłaszcza stosunku Niemiec do Słowian. Stosunek Niemiec do Polski/Słowian nic a nic nie zmienił się między III Rzeszą a IV Rzeszą – ten sam kolonializm, ta sama wyższość i buta, tyle że teraz ukryte pod płaszczykiem przyjaźni, która jest tylko cienką warstwą pudru obłażącego paskudnie, kiedy Polacy przejmują rządy nad własnym krajem.

https://www.youtube.com/watch?v=4ZaiXWWoNH4

 Czy nie to samo jest z niemieckim pacyfizmem i innymi pozornymi różnicami między III a IV Rzeszą – filosemityzm (żydowsko-arabski) obecnych Niemiec przykrywa nienawiść do Słowian i rasistowski stosunek do Polaków, którzy w Niemczech nie są nawet traktowani jako mniejszość – zgodnie z zarządzeniem Adolfa Hitlera (dekretem H. Goeringa) z 1940 roku. Czyż u podstaw IV Rzeszy nie leżą kadry SS z III Rzeszy i cała ich filozofia. To moim zdaniem zmiana taktyczna a nie faktyczna. Nieskuteczne metody militarne zastąpiono innymi metodami: gospodarczymi i ideologią propagandy „proniemiecko-postępowej” głoszonej przez niemieckich naukowców, działaczy politycznych i społecznych oraz przedstawicieli kultury.

To o czym mówi obecnie profesor Wolniewicz napisałem wam o Niemcach i Niemczech oraz ich stosunku do Polaków/Słowian w artykule z 8 stycznia 2013 roku

Gott mit Uns, Nasze Godło, czyli jak w nowym godzie, 2013, pogodzić nowe stare ze starym nowym

CB.

Podziel się!