Konstanty Moes Oskragiełło – O dziejach Słowian w „Jarstwie i wełniarstwie”

O dziejach Słowian w Jarstwie i wełniarstwie

hiperborejaWażne wiadomości o dziejach Słowian-Hiperborejczyków znane doskonale Polakom w XIX wieku przytacza Konstanty Moes Oskragiełło w swojej książce poświęconej jarstwu (wegetarianizmowi) i wełniarstwu (zdrowej odzieży) z 1888 roku. Przytoczymy je tutaj byśmy mieli świadomość, że dla ludzi w epoce romantyzmu nie było niczym dziwnym iż Słowianie to Hiperborejczycy, a bogowie greccy pochodzą od bogów słowiańskich. Przytoczymy też tutaj fragmencik książki Alfreda von Seefelda w tłumaczeniu Konstantego Oskragiełły „Jarstwo i jarosze”, gdyż ten Niemiec potwierdza i w swojej książce, że Niemcom przed epoką Hitlera równie dobrze były znane te same fakty 0 Słowianach, oraz o pochodzeniu systemu bóstw greckich. Niemcy w XIX wieku wiedzieli że Wandale, Goci, Swewowie to Słowianie, dopiero potem za czasów Bismarcka i Goebbelsa zaczęli udawać Greków, czyli przestali cokolwiek rozumieć . I zdaje się, że nie rozumieją do dzisiaj. 

Książki te potwierdzają także, że wiedza na temat przybycia Słowian do Europy dawno temu i stałego ich  osiedlenia się w Europie między Renem a Dunajem i Dnieprem, i to znacznie starszego niż zachodnich Celtów, odkryta dzisiaj ponownie przez genetykę a zakłamywana od czasów hitleryzmu uparcie także i w Polsce (do roku 2012) przez niemcofilskich historyków,  również nie była w europejskiej nauce XIX wieku czymś dziwnym czy nieznanym.

 

Bardzo ciekawy jest ten fragment, który stwierdza, że litery azbuki – głagolicowe w ich właściwym  porządku są podporządkowane pochwale jarstwa. Twierdził on także, że każda z liter głagolicy odpowiada innemu jarskiemu pokarmowi i że mówią one w kolejności także jakim bóstwom składać z czego żertwę bądź obiatę.  

CB

 

oskra1 oskra2

oskra3 oskra4Święte Prawo Słowian

oskra5 oskra6

Święte Prawo Jarskie Słowian i porównanie z tym co mówią Grecy o Hyperborejachoskra7 oskra8

Słuszne wnioski: Słowianie od zawsze  – od Medii, przez Adriatyk, Morze Czarne , Karpaty, po Ren i Skandynawię. oskra9 oskra10

Zadziwiające trafne spostrzeżenie na temat rozwoju umysłu który potrafi obejmować wielkie liczby i ma na nie odpowiednie słowa i zapisy. t’ma = 10.000, wiek = 100 lat.oskra11 oskra12

oskra13 oskra14

oskra15 oskra16

oskra17 oskra18

oskra19 oskra20

oskra21 oskra22

Jarstwo i jarosze

 

jarstwo Alfred von Seefeld 1 jarstwo Alfred von Seefeld 2 jarstwo Alfred von Seefeld 3a

jarstwo Alfred von Seefeld 4 jarstwo Alfred von Seefeld 5

 

 

Podziel się!