Jarosław Kukowski – według Wiki kontrowersyjny, według mnie trafia w 10!

Jarosław Kukowski - Cała prawda, całą dobę.Cała Prawda Całą Dobę

 

Malarstwo Jarosława Kukowskiego po prostu poraża celnością i głębią. Polecam wszystkim jego galerię internetową: http://kukowski.pl/index_pl.html

Tutaj tylko kilka przykładów owej głębi:

Jarosław Kukowski - Przeznaczenie.Przeznaczenie

Jarosław Kukowski 9Bez tytułu

Jarosław Kukowski - Na Krawędzi.Na Krawędzi

J Kukowski Peknięte SercePęknięte Serce

j kukowski anioł majowyAnioł Majowy

Globalne ogłupienieGlobalne Ogłupienie ( odsyłacze na stronie Jarosława Kukowskiego do artykułów na temat dlaczego potrzebujemy produkować więcej dwutlenku węgla, a nie mniej – są niestety nieczynne ponieważ te NIEPOPRAWNE POLITYCZNIE artykuły, zostały z internetu usunięte przez wszechobecną na świecie CENZURĘ!)

slonce_peru

Jarosław Kukowski  „Troskliwy Pasterz zwany Słońcem Peru, prowadzący na zielone wyspy swoje lemingi” olej na płycie, 80x100cm

Jarosław Kukowski - Modliszki.Modliszki

jarosław Kukowski - Nowe Millennium.Nowe Milenium

syrenkaSyrenka

Jarosław Kukowski - Siedem Trąb.Siedem trąb

anioly_chemtrailsAnioły Chemitrials

 

j kukowski bez tytułuBez tytułu

Ten obraz pozwolę sobie wbrew woli autora jednak zinterpretować!

Tak właśnie sobie wisimy, bezmyślnie, lub oddając się naszym modliszkowym zachciankom i fałszywym dyskursom, dyndając nogami, „Na Krawędzi” – głupoty, katastrofy, bezsensu, beztrosko umysłowo „zawieszeni” nad realnym Światem!

 

A może jednak zawieszeni złowieszczo?

 

Jarosław KukowskiBez tytułu

Jak Anioły zagłady?

 

portretJarosław Kukowski – Autoportret

 

To naprawdę fenomenalny artysta i fenomenalne malarstwo, które nie jest obojętne, rzekłbym malarstwo głębi świadomości a do tego malarstwo wrażliwe na problematykę społeczną i po prostu współczesność, malarstwo polityczne, na pewno nie mniej niż kiedyś było to co pokazywał nam  Andrzej Wróblewski (a propos nie mogę jakoś znaleźć w internecie jego „mięsnego nieba”).

 

Ocena serwowana przez Wikipedię – że to malarstwo jest „kontrowersyjne” pachnie mi po prostu PRLem. Przecież ono wali PRAWDĘ wprost! Wprost przeciwnie niż „Cała PRAWDA przez całą dobę”, która niczym brudna, mętna woda, w tytułowym tutaj obrazie na górze, ścieka z ekranów telewizorów w ciemności naszych mieszkań i umysłów, po prostu w niebyt „zawieszonej” i zaśmieconej pół-świadomości.

Podziel się!