Kuba Babicki: Polska medycyna naturalna – Antyrakowe zioła i chwasty (konopie-cannabis/marihuana, glistnik jaskółcze ziele, kokorycz, narcyz, grzybki-psylocybki)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xR_dpdfDZVM

 

PIC01083.JPGKuba Babicki – Rośliny antynowotworowe i fitoterapia chorób nowotworowych

http://konwent.fraktalna.pl

 


Ziołolecznictwo jest prastarą sztuką radzenia sobie z czynnikami chorobotwórczymi lub obniżeniem odporności organizmu. W dobie rozwoju metodologii badań naukowych coraz więcej substancji naturalnych jest poddawanych testom klinicznym lub badaniom laboratoryjnym. Wiele z tych współczesnych badań potwierdziła niezwykłą intuicyjną wiedzę rdzennych społeczności, czy starych zielarek, które precyzyjnie potrafiły określić profil działania danej rośliny, nie mając dostępu do żadnej wiedzy akademickiej, nie wspominając już o wykształceniu w dziedzinach takich jak biologia, chemia, czy farmakologia. Wykład ten ma za zadanie pokazać jak w sposób prosty i przyjemny możemy korzystać z natury w celu ochrony zdrowia naszego i naszych bliskich. Będą tam zawarte bardzo praktyczne porady oparte o moje wieloletnie badania na roślinach. Obalimy trochę mitów na temat zielarstwa, a także dowiemy się co zrobić, aby leczenie ziołami było naprawdę skuteczne.

Kuba Babicki

 

chelidonium_majus

Glistnik jaskółcze ziele (łac. Chelidonium majus) –

Kuba Babicki

Jest to jedna z najsilniejszych roślin leczniczych świata. Na dzień dzisiejszy wiemy o 30 alkaloidach (głównie izochinolinowych) zawartych w glistniku. Są to związki wywołujące silne i pewne działanie na organizm ludzki. To znany i skuteczny środek w leczeniu zastojów żółci, kolek żółciowych i nerkowych. Alkaloidy glistnika używane są również do sporządzania wartościowych leków antynowotworowych. Jest rośliną pospolitą w całym kraju. Możemy spotkać ją w ogródkach, lasach, trawnikach. Teraz pozyskujemy korzeń glistnika. Wykopujemy, oczyszczamy i przetwarzamy na świeżo lub suszymy w piekarniku w temp. 50 stopni C.

Przepis na lek:

Intrakt z korzeni glistnika (Intractum Chelidonii) – sporządzamy zalewając świeży rozdrobniony surowiec w proporcji 1:3 lub 1:5 gorącym alkoholem 60%. Odstawiamy na około 14 dni w ciemnym miejscu.

Działanie:

Intrakt podany zewnętrznie w formie nacierań i okładów będzie odkażał rany, przyśpieszał ich gojenie, a także działał przeciwbólowo i przeciwobrzękowo przy różnego rodzaju ukąszenia i stłuczeniach. Leczy zmiany skórne np. wypryski, trądzik. Hamuje rozwój wirusa opryszczki. Nadaje się do pędzlowań jamy ustnej przy bólach zębów, aftach lub innych zmianach w jamie ustnej. Wewnętrznie intrakt zadziała żółciopędnie, żółciotwórczo, przeciwbólowo, uspokajająco i przeciwkaszlowo.

Dawkowanie:

Jest bardzo ważne. Glistnik to silna roślina lecznicza i zalecanych dawek nie wolno przekraczać. Zewnętrznie na skórę podajemy smarując bezpośrednio zmienione chorobowo miejsce. Jeśli pokrywamy większą powierzchnię skóry, preparat dobrze jest rozcieńczyć z wodą (1:1). Do wewnątrz przyjmujemy 2-3 razy dziennie po 5-10 ml w zastojach żółci, rozdrażnieniu, grypie, nerwicy, czy stanach niepokoju.

Corydalis_cava_a1Kokorycz pusta (Corydalis cava) – gatunek byliny należący do rodziny makowatych, w innej klasyfikacji zaliczany do rodziny dymnicowatych. Występuje w stanie dzikim na większości obszaru Europy, w Azji Zachodniej (Turcja, Iran) i na Kaukazie[2]. W Polsce na niżu, w Karpatach i Sudetach po regiel dolny, jest dość pospolita.

http://farmakognozja.blogspot.com/ (Kuba Babicki)

 konopie_indyjskie_3Konopie Cannabis indica, cannabis sativa

Wykład 2 –Kuba Babicki – Rola roślin i grzybów w ewolucji człowieka

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=51Z-WRMSfOQ

http://konwent.fraktalna.pl
Do dziś działanie świata natury i nawet najbardziej podstawowych praw we Wszechświecie jest zagadką. Najwięksi uczeni na całym świecie próbują rozwikłać odwieczne pytanie: czym jest życie, jak powstało, a także jak z niczego mogło powstać wszystko co postrzegamy. Czy biosfera od zarania dziejów celowo dostarczała nam środki, które prawdopodobnie miały olbrzymi wpływ na ewolucje abstrakcyjnego myślenia i wyobraźni u naszych przodków? Czy to przypadek, że wiele gatunków roślin i grzybów wytwarza metabolity zdolne całkowicie odmienić naszą percepcję, dostrajając ją do odbioru innych częstotliwości? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i wysnuć kilka nieszablonowych teorii na temat praw organizujących życie planetarne.

 1280px-Corydalis_solida_P28Kokorycz pełna (Corydalis solida) – gatunek rośliny należący do rodziny makowatych, w innej klasyfikacji zaliczany do rodziny dymnicowatych. Występuje w stanie dzikim na większości obszaru Europy, w Algierii, Turcji i niektórych rejonach Syberii[2]. W Polsce dość częsta, zarówno na niżu, jak i w niższych położeniach górskich.

http://botanicscience.blogspot.com/ (Kuba Babicki)

 

psem4Łysiczka lancetowata – na łące (wrzesień, październik, listopad)

Podziel się!