Stanislav – Aleksander Wielki w Krakowie

fort skała obserwatorium2 Fort Skała – Obserwatorium Astronomiczne – którego współzałożycielem był stryj Anny, brat Stanisława – Janusz Pagaczewski

 

Ludzie interesujący się historią doskonale znają fragmenty „Kroniki Polskiej ” Wincentego Kadłubka mówiące o walce naszych przodków z Aleksandrem Wielkim. Przez stulecia opowieści te traktowane były z przymrużeniem oka, podejrzewano nawet naszego kronikarza o zbyt dużą ilość spożywanych trunków trakcie tworzenia „Kroniki”.

 

Ja sam osobiście nigdy nie wgryzałem się w temat głębiej, ot, ciekawostka historyczna. Miło się czyta ale to pewnie nieprawda. Być może nigdy bym do tej historii nie wrócił, gdybym nie natrafił w internecie na stronę Wandaluzja.com stworzoną przez Juliusza Prawdzic- Tella.

 fort skała 1 Grzegorz podgórskiFort Skała 38 – foto Grzegorz Podgórski (Panoramio)

Kim jest Juliusz? Dobre pytanie. Z informacji jakie sam udostępnia na forum swojej strony wynika, że pracował w firmie Elwro z legendarnym Jackiem Karpińskim oraz że jest naukowcem zajmującym się różnymi dziedzinami, w tym archeologią. To co zamieszcza on na swojej witrynie sugeruje ogromną wiedzę historyczną, chociaż najpierw trzeba przyzwyczaić się do jego niezwykłego stylu wypowiedzi. Zapewne wpływ na ten styl ma wiek autora. W żadnym razie nie chcę mu go wypominać, przecież wiek = doświadczenie i wiedza.

 fort skała grzegorz podgórskiFort Skała 38 – foto Grzegorz Podgórski (Panoramio)

Po tym, co przeczytałem na stronie Juliusza na temat pobytu Aleksandra Wielkiego i jego matki w Krakowie postanowiłem głębiej zainteresować się tym tematem. Badania genetyczne z ostatnich 5 lat dowodzą, że znikąd nie przywędrowaliśmy a jesteśmy tutaj, na polskiej ziemi od czasów zakończenia epoki lodowcowej. Może więc powinniśmy spojrzeć na nasze stare kroniki na nowo, nie oskarżając już ich autorów o zbytnie zamiłowanie do wody ognistej?

bielany klasztor Srebrna Góra – Klasztor Kamedułów

Oto co napisał Juliusz:

 

” Nazwa Germanowie-GERMANIE pochodzi od zapodanego przez Greków zamku GARGAMELL na Srebrnej Górze, gdzie rezydował dobrotliwy król-OBŻARUCH z wielkim orlim nosem, którego można identyfikować z Leszkiem Złotnikiem. Potem była to siedziba Aleksandra Macedońskiego jako króla Wielkiej LECHII, od Renu do MaceDONU, i jego matki Kanclerzycy Olimpiady. Gargamell był polskim zamkiem KRÓLEWSKIM do zburzenia go przez Jana Luksemburskiego, na skutek czego Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel. ”

 

Brzmi nieco szalenie, prawda? Spójrzmy jednak na etymologię owego GARGAMELLU autorstwa Czesława Białczyńskiego:

 

” Etymologicznie wszystko się zgadza bo już u Herodota była to Gargaria, zaś – Gargarianie byli sąsiadami Amazonek nad Morzem Azowskim i Czarnym, i mieli z nimi potomstwo, jak on twierdzi. Gargaria to nic innego jak Harharia (Ha[r]charzy). Hara – góra, Haria – Kraj Górzysty KHARpatia. Ger-mania, Harmonżja-Harmania (Germania-Żermania-Jermania lub Hermania) – lub Jar(o)mania – Harmania. Harmanryk – jeden z władców Gotów (Gątów-Getów = Dachów-Daków). Wharat-Bharat – kraj pochodzenia Ariów (Hariów) znanych z Wed Hinduistów. „

 

Czyżby tajemnica nazwy „Germania” została wreszcie odkryta? Dla przypomnienia- Rzymianie nazywali Germanią wszystkie ziemie na północ od Dunaju, nie chodzi o ziemie zamieszkiwane przez Germanów. Dołóżmy do tego fakty historyczne nie podlegające dyskusji:

 

„Katedra na Wawelu pełni szczególną rolę w historii Państwa Polskiego ze względu na fakt, iż przez czterysta lat była kościołem polskich królów. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Datą przełomową była odprawiona 20 stycznia 1320 roku uroczystość koronacji Władysława Łokietka, który zjednoczył rozbite ziemie polskie. Odtąd przed ołtarzem głównym Katedry Wawelskiej dokonywały się najważniejsze ceremonie państwowe: koronacje, śluby, chrzty i pogrzeby królewskie.”

bielany klasztor2

Teraz ta historia nabiera większego sensu. Idźmy dalej:

 

” (…) Która to Germania pochodzi od zamku Gargamella na krakowskich Bielanach, gdzie był zamek Królewski, po zniszczeniu którego przez Jana Luksemburskiego Łokietek zarekwirował biskupi Wawel a zamek Królewski przebudowano na cytadelę „

 

Głównym podejrzanym zostaje w tej sytuacji Fort 38 na krakowskich Bielanach, będący fragmentem Twierdzy Kraków. Na tej stronie możecie sobie dowolnie powiększyć lub pomniejszyć mapę, fort zawsze będzie punktem docelowym:

 

 

http://wikimapia.org/1998818/pl/Fort-38-%C5%9Amierdz%C4%85ca-Ska%C5%82a-g%C5%82%C3%B3wny-artyleryjski-dwuwa%C5%82owy-pancerny

 

Czy ten fort z XIX wieku zbudowany został u podstaw dawnego zamku? Czy do jego budowy wykorzystano pozostałości zapomnianej przez wszystkich twierdzy? Według Juliusza informacje na ten temat powinny znajdować sie w archiwum Habsburgów w Wiedniu. Mnie udało sie znaleźć w internecie trzy ciekawostki na temat Fortu 38:

 

 1. http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=93&t=5190

 

” Fort 38 Skała ma też swoje, nie do końca wyjaśnione tajemnice: stanowią je dwa betonowe korytarze (galerie, chodniki, tunele?) oraz długie obetonowane ciągi, nie będące korytarzami, gdyż ich przejście jest niemożliwe.
Rozpoczynają się one w ścianach kopulasto sklepionej, okrągłej komory, znajdującej się w osi Fortu, na około 2 m przed kolejną okrągłą komorą (barbetą), leżącą u podstawy wieży pancernej.
Wejście do nich prowadzi przez małe kwadratowe otwory w przyziemiu.
Korytarze te, w przeciwieństwie do wychodzących z tej komory potern, prowadzących do kaponier barkowych, są bardzo wysokie; w miarę postępowania w głąb ich szerokość się zmniejsza (do ok. 50 cm i mniej), a są też częściowo zasypane gruzem ceglanym i betonowym oraz grubą warstwą pyłu; są też łukowato pozałamywane, a ich zróżnicowanie długości sięga kilkunastu metrów.
Takie korytarze nie występują w żadnym innym forcie.
Bez szczegółowych badań nie sposób jednoznacznie określić celu ich wybudowania…”

 

Kilka zdjęć:

 

http://www.eksploratorzy.com.pl/download/file.php?id=1843

 

http://www.eksploratorzy.com.pl/download/file.php?id=1844

 

http://www.eksploratorzy.com.pl/download/file.php?id=1845

 

 1. Tajemnicze zniknięcie żołnierzy przebywających w forcie opisane jest szczegółowo na tej stronie:

 

http://www.twierdza.art.pl/a_skala.htm

 

 1. Opinia Czesława Białczyńskiego:

 

„Srebrna Góra a Fort Skała to dwie różne góry, które leżą niedaleko siebie. Pioterus nie ma racji co do punktu 11 – przeczytał pobieżnie, dlatego się nie połapał i wziął za bełkot – nie obrażamy się – takie robi to wrażenie bez wyjaśnień etymologicznych związków i przejść z h-g, g-ż itp, a także informacji kronikarskich – to wszystko na temat Gargarii – Harharii jest u Gierodota jak mawiają Rosjanie, u Herodota, ale do ludzi dotrze to w sposób oczywisty dopiero po przeczytaniu Księgi Ruty. Nie wdawałem się tam w tłumaczenia związków etymologicznych i wywody tego typu, bo to nie miałoby sensu – też musiałby powstać osobny artykuł – Tak jak i w tej sprawie – wypowiedzi Wandaluzji, czyli Juliusza Tella. Śmierdząca Skała to nie jest wielka zagadka. Jako, że mamy Las Welski – Wzgórze Sowiniec, czyli Sowiego – Boga zaświatów , mamy stary Kopiec Kościsza-Kościeja Lela – kawałek dalej za siodłem, czyli Boga Zaświatów, mamy Srebrną Górę, o której dawnej nazwie już pisałem, i mamy Śmierdzącą Skałę. Być może była to Skała Straceń, a Straceńców często nie wolno było grzebać, więc śmierdziało. Skała „Śmierci” (Marzanna=Śmierciucha) a Skała „Śmierdzi” – to bardzo bliskie pojęcia etymologicznie rzecz biorąc – niemalże tożsame. Tak samo jeśli wykonywano tam np. Karę Kosza, czyli wieszano nad przepaścią delikwentów w klatce aż nie zdechli sami albo się nie odcięli razem z koszem i nie polecieli w przepaść – to również musiało nieźle cuchnąć – stąd może być ta nazwa – bardzo, ale to naprawdę bardzo stara. Wracając do samego zamku, to miał on być na Srebrnej Górze i być może tam był a budulec z ruin mógłby posłużyć do budowy fortu. Może był tam gdzie Skała – nie wiem. Archeologia krakowska na ten temat milczy. Ale to jest tylko hipoteza Juliusza, trzeba by wykonać badania archiwów austriackich – czyli mieć kwerendę i fundusze przyznane przez Ministra i oddelegować pracownika do zbadania. Należałoby też wykonać badania murów Fortu, czy tam się znajduje to o czym piszą, co jest zabudowane i zamurowane, czy są kamienie, cegły, wapień obrobiony z czegoś bardzo starego z Bielan.”

 

 

Juliusz twierdzi również, że matka Aleksandra, Olimpiada, przebywając w Krakowie wolała ówczesną twierdzę w Tyńcu od zamku na Bielanach – ” Tłumaczy to niesamowitą przebudowę kościoła klasztornego w Tyńcu – jakby murarz dokonywał poprawek ZA JEJ PALCEM?  ”

 

Współczesny klasztor w Tyńcu:

 

tyniec8323

Tyniec

Wiele osób zada sobie teraz pytanie- no dobrze, ale jakim cudem Aleksander Wielki siedział na zamku w Krakowie, skoro to miasto wtedy nie istniało? Przecież Kraków jest średniowieczny. Według Juliusza miasto zostało w pewnym momencie zbudowane od nowa po nadsypaniu terenu o 2 metry:

” Bolesław II kazał miasto Rozebrać, Nadsypać o 2 metry i zbudować Kraków Średniowieczny, przeznaczając na to kontrybucję bizantyjską.  ”

Czy tajemnica zamku na krakowskich Bielanach zostanie kiedykolwiek wyjaśniona? Czy uda sie odnaleźć informacje na ten temat w austriackich archiwach? Czas pokaże. Temat jest niezwykle ciekawy i mam nadzieję, że zyska szerszą popularność.

Stanislav – Dodatek:

Próba podsumowania „wandaluzyjskich ” teorii dotyczących najdawniejszych dziejów Polski.

 

 

 1. Architektura przedromańska, Atlantyda.

 

Według Juliusza historia budownictwa kamiennego i ceglanego na naszych ziemiach jest dużo starsza, niż się oficjalnie twierdzi. Według niego około 4- 5 000 lat pne istniała dosyć zaawansowana technicznie cywilizacja, dla której oceany nie były przeszkodą w podróżowaniu i handlu.

 

Ważnym punktami na mapie miały być starożytne miasta Kraków i Wrocław:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_241&sName=zegluga-oceaniczna-w-neolicie
„Sprawę rozwiązałem dopiero ja, co zostało potwierdzone Europejską Atlantydą. Wg mnie Atlantyda Platona była amerykańskim władztwem Tartessu-Tangeru na konwencjach STALOWNICZYCH z Wrocławiem i Krakowem. Wobec tego NAJAZD ATLANTÓW na Stary Świat, których Platon liczy na 10 milionów, był polityką Tartessu, którzy chcieli przy pomocy tych wojowników opanować środkowoeuropejską metalurgię ŻELAZA. ”

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_230&sName=07.-architektura-przedromanska

 

” Jednak ja już w r. 1965 wykazałem, że Grecy pochodzą z atlantyckiej kultury pucharów lejkowatych, wywodzącej się z megalitycznych kultur żeglarskich, które były kierowaną przez Tartess-Tanger emigracją Paleo-Indian amerykańskich do Europy, reminiscencją czego jest Atlantyda Platona. ”

 

 

Juliusz uważa, że platońska Atlantyda to literacka fantazja na temat emigracji Paleo – Indian do Europy. Szerzej teoria ta omówiona jest w tekstach, do których prowadzą umieszczone wyżej linki. Jeśli chodzi o architekturę to z tamtych właśnie czasów mają pochodzić budowle takie jak zamek w Kazimierzu Dolnym, oficjalnie datowany na średniowiecze czy zamki jurajskie. Poza tym ówczesny Płock miał posiadać kilka architektonicznych cudów opisanych tutaj:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_291&sName=plock-megalityczny

 

Skoro mówimy o Ameryce warto przypomnieć artefakt odkryty pod Kielcami:

 

http://czastajemnic.blogspot.com/2014/11/indianskie-ryty-ze-wsi-kontrewersu.html

 

Wandaluzja:

 

„W latach 80-tych poszukujący dinozaurów paleontolodzy odkopali w podkieleckiej wsi naskalne rysunki, ale wezwani archeolodzy uznali je za średniowieczne. Odkrywcy zwrócili jednak uwagę na podobieństwo do naskalnych rytów Dzikiego Zachodu USA, datowanych na kilka tysięcy lat więc kieleckie znalezisko opublikował Bulletin of the New Mexico Museum of Natural History and Science. Trzeba zacząć od tego, że jest to kultura megalityczna, gdyż ważący kilka ton odłup piaskowca został przywleczony, co świadczy, że robili to fachowcy w MIEJSCU WAŻNYM. ”

 

Oprócz tego znalazłem taki film na Youtube:

 

” Indianie Hopi z Arizony opowiadają, że ich przodkowie ocaleli przed zabójczym deszczem gwiazd dzięki pomocy ludzi- węży, którzy ukryli ich w głębi ziemi. Inna legenda Hopich mówi o ludziach -mrówkach ratujących ich przed burzami ognia i lodu.”

 

Ludzie- węże to Wenedowie, ludzie- mrówki to Anunnaki?

 

 1. Starożytny Kraków.

 

Zacznijmy od mitologicznych początków miasta:

 

” (…) Jur-Uranos, zbudował zamki jurajskie dla metalurgii ŻELAZA oraz Kraków, po czym udał się na Ural z Nałożnicą, w trakcie czego zbudował Białokamienną Moskwę.

 

Nie mam pojęcia czy to tak na serio czy to przenośnia literacka. A może każda postać z mitologii miała swojego autentycznego, realnego odpowiednika w postaci wodza lub władcy? Może chodzi o kogoś, kto był realnym odpowiednikiem Uranosa?

 

Zamek królewski na Bielanach , w którym miał rezydować przez pewien czas Aleksander Wielki z matką miał być według Juliusza zbudowany przez Gereona około roku 3400 przed naszą erą. Skoro tak, to zapewne przy budowie były używane piły diamentowe, jako że w tych czasach jeszcze nie zapomniano starożytnej technologii. O piłach będzie jeszcze w dalszej części tekstu. Możliwe też, że twierdza była wyposażona w jakiś rodzaj elektrycznego oświetlenia. Niektórzy naukowcy twierdzą całkiem poważnie, że starożytni Egipcjanie znali elektryczność. Możliwe, że tak było, w tamtych czasach przedpotopowa technologia nie była jeszcze zapomniana. Juliusz nic na ten temat nie napisał, to moje osobiste przemyślenia.

 

Kim był Gereon? Opis tej postaci autorstwa Juliusza:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_300&sName=10.-gereon-i-waleska

 

Córką Gereona miała być według Wandaluzji Waleska Złotowłosa, fundatorka zeszklonej krypty w katedrze wrocławskiej, o czym przeczytacie jeszcze niżej. Dodać jeszcze należy, że w Budowli Czworokątnej na Wawelu ma być według Juliusza pochowany wspomniany wcześniej Jur-Uranos.

 

Na Krakowskich Bielanach miała również według Juliusza zostać zbudowana kopia aleksandryjskiej latarni Faros. Jej fundatorem miał być Set, mąż Semiramidy, córki Grakcha I. Cała ta historia opisana jest tutaj:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_276&sName=20.-najazd-celtycki-i-grakch-i

 

Według Wandaluzji na mapie świata Al-Idrisiego z 1154 roku naszej ery widoczne są tylko dwa obiekty inżynieryjne: wieża/latarnia w Krakowie i kanał wołgodoński. Kto ma ochotę niech sam szuka na owej mapie:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Rogera

 

Nie mam pojęcia czy chodzi o kopię latarni Faros jeden do jednego czy miniaturę. W każdym razie Jan Luksemburski burząc zamek w XIV wieku miał również zniszczyć wieżę. Osobiście najbardziej pasuje mi jako jej lokalizacja miejsce, w którym obecnie znajduje się Klasztor Kamedułów. Ale to tylko moja opinia a raczej przeczucie, którego nie jestem w stanie poprzeć żadnym dowodem. Dodam jeszcze, że według Juliusza proboszcz w dawnej Polsce nazywany był „faroszem” i wzięło się to właśnie od tej krakowskiej latarni. Farosz- przewodnik oświecający drogę?

 

Wypada wspomnieć jeszcze o kwestii murów nawodnych starożytnego Krakowa:

 

” Najwspanialsze mury NAWODNE miała Troja na Złotym Rogu, przy których kompasy STAWAŁY, więc wnioskowano, że były Żelazne. Ja tłumaczę to tym, że budował je Kar z Krakowa na wzór murów Nawodnych Krakowa, zlikwidowanych przez kanclerza Szczepanowskiego, który zbudował Kraków obecny.”

 

Według Juliusza niejaki Kar z Krakowa był projektantem Troi , która według niego znajdowała się na Złotym Rogu( http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_R%C3%B3g )        oraz piramid w Bośni:

 

” Uniwersytet w Zagrzebiu datuje Piramidy w Bośni na 12 tysięcy lat, gdy wg mych kalkulacji pierwszą z nich zaczął budować Kar z Krakowa ok. 4700 lat pne. Moja chronologia zyskała ostatnio wsparcie znalezieniem na DNIE cieśniny Dardanelskiej k. Canakkale miasta sprzed 7 tysięcy lat, co świadczy, że cieśnina ta została wówczas PRZEKOPANA – co zgadza się z mą stratygrafią portu Yenicapi na południowym brzegu Stambułu. Wynika z tego bowiem, że Kar z Krakowa, po zbudowaniu Troi na Złotym Rogu, osiadł w Sarajewie, jako Nowej Stolicy Europy.
Datowanie Piramid Bośniackich na 12 tysięcy lat można tłumaczyć rutynowym błędem. 12.300 lat temu Golfsztrom skierował się na Północ i stopniał lodowiec Skandynawski, wobec czego Bośnia porosła LASEM. Ponieważ Piramidy Bośniackie ZAKOPANO to w warstwie nasypowej nie było drewna STARSZEGO od 12 tysięcy lat, co przy badaniach technicznych uznano za WARSTWĘ BUDOWLANĄ, gdy była to WTÓRNA warstwa nasypowa. Szukano bowiem drewna NAJSTARSZEGO a to pochodziło z nadsypki. ”

 

Kończąc podsumowanie „wandaluzyjskiego” Krakowa wróćmy na chwilę do zamku na Bielanach. To w nim miała znaleźć schronienie ludność miasta w czasie najazdów tatarskich. Ma to sens- miejsca było tam dużo więcej niż na terenie pałacu biskupiego na Wawelu.

 

 

 1. Starożytny Wrocław:

 

Zacznijmy od mitologicznych początków Wrocławia:

 

” Wrocław budował zięć Posejdona Tymoteusz a następcą jego został II syn Posejdona Innachos, który zbudował obecną farę wrocławską ”

 

Podobnie jak w przypadku Uranosa nie mam pojęcia, czy to przenośnia czy jest to pisane na serio. Idźmy dalej, co łączy Wrocław z piramidą Cheopsa?

 

” W Piramidzie Cheopsa znaleziono staliwne dłuto do obróbki granitu i ślady piły DIAMENTOWEJ, co powinno pochodzić z Sobótki, bo takich pił używano przy budowie Wrocławia.  ”

 

Juliusz wspomina o Pałacu Pana, który miał być budowany z pomocą pił diamentowych. Chyba właśnie tego dotyczy poniższy tekst:

 

” pałac Królewski we Wrocławiu, którego budowę podjął Pan – ojciec czy dziad Jura-Uranosa – był budowany piłami DIAMENTOWYMI, gdyż było TYSIĄCE ciosów, z której to racji obecny minister KiDzN Zdrojewski i jego konserwator Wrocławia Hawrylakowa niszczyli ten pałac z POŚWIĘCENIEM. ”

 

Skoro o piłach mowa to zapewne wspomniane poniżej płyty granitowe były cięte właśnie z ich użyciem. Prusacy z tego tekstu to zapewne Niemcy po tym, jak Wrocław odłączył się od Polski:
” Przedlokacyjny Wrocław był wyłożony PŁYTAMI GRANITOWYMI, które zbrakowali Prusacy ”

 

Kolejna sprawa- krypta w katedrze wrocławskiej. Tutaj po raz kolejny pojawia się Waleska Złotowłosa:

 

„MMC pisze, że nie znaleziono śladów obróbki mechanicznej na megalitycznych blokach poligonalnych, które wyglądają jak LANE. Bazalt lany nazywa się lejzną, co łączy się z murami ZESZKLONYMI i kryptą III katedry wrocławskiej, którą – na moje wezwanie – oglądał Bundestag, a którą ja przypisuję Walesce, córce Gereona po r. 3400 pne. Wg Lincoln & Sp. to architektura gotycka pochodzić z głębokiej starożytności, co głosiła lwowsko-wrocławska szkoła archeologiczna i architektoniczno-historyczna.
To że Indianie znali technikę topienia kamienia wnioskowałem dawno. Technikę tą opracowano prawdopodobnie przy budowie III katedry wrocławskiej, gdyż bliźniacza krypta Grobów Królewskich na Wawelu została przepalona. Wawel Gotycki powinien być budowany po zburzeniu Wawelu przedromańskiego przez Tyfona, który rozgromił Gereona. Kamień topiono prawdopodobnie fosforem. Mury takie nazywa się POLIGONALNYMI. Wcześniej Chejron Płocka zbudował Stonehenge.  ”

 

Chodzi chyba o to, że technikę opisaną powyżej zastosowano eksperymentalnie właśnie we Wrocławiu i w Krakowie, eksperyment krakowski jak widać się nie udał. O Chejronie z Płocka będzie jeszcze w dalszej części.

 

W latach 80-tych i 90-tych Wrocław miał się stać według Juliusza miejscem celowego zacierania śladów przeszłości. Dokonywać mieli tego pani Hawrylak i Bogdan Zdrojewski. Taka jest opinia Wandaluzji, więc osoby, które ewentualnie znają osobiście te postaci niech kierują pretensję do Juliusza jeśli czują sie urażone, ja tylko cytuję jego opinię. Przykładowy tekst na ten temat, jaki znalazłem:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_220&sName=koscioly-tymoteusza-

 

” W latach 80 do WOAK przyszedł robotnik, żeby pokazać nam rzecz niesamowitą. Na ul. Mikołaja kamienica secesyjna stała na piwnicach GLINIANYCH. Ale na tym nie koniec, bo 10 lat temu przy ul. Mikołaja, Kiełbaśniczej i Rzeźniczej odkopano domki takie jak Jaś i Małgosia, ale o sklepieniach GRANITOWYCH i bez śladu cegły. Awanturowałem się i GROZIŁEM Żydówce Hawrylak – że to zabudowa sprzed KILKU TYSIĘCY LAT, ale rozebrali… ”

 

 1. Starożytny Lublin

 

Juliusz tak pisze o historii tego miasta:

 

„Napotkałem artykuł o LUBLINIE, ktory mi się nie podobał. Było tam, że miasto zostało zalożone przez królową Julię, siostrę Juliusza Cezara, która założyła również Lubuszę-Berlin. Jednak na GRECKIEJ mapie Europy z r. 529 pne Lublin jest stolicą Polski jako BURSZTYN (Thomas J. Craughwell, Jak najazdy barbarzyńców ukształtowały współczesną Europę, PWN W-wa 2009, s. 15), która to nazwa powinna pochodzić SPRZED Saby i Salomona, którzy zastąpili bursztyn kopalny MIRĄ. Wykazywałem też, że katedra lubelska na zwenątrz murów obronnych istniała już w wojnie trojańskiej, czyli że została zbudowana przez Ariów kultury trzcinieckiej, bo I słowiańskim władcą Lublina był powrociniec spod Troi Paweł Długi.
Pisałem, że budowę KAMIENNYCH murów Lublina musiał podjąć już Jur-Uranos przed podróżą na Ural, gdy zbudował Białokamienną Moskwę. Postanowili to sprawdzić Hiszpanie, którzy rozpytali się o KAMIEŃ Białokamiennej Moskwy, a gdy dowiedzieli się, że dowożono go Dubną to zaczęli tam kopać, co POTWIERDZILI znalezieniem sieci z V tysiąclecia pne dla obłowów TOWAROWYCH.
Lublin jest też spowinowacony z Moskwą, gdyż Kazimierz Wlk podjął budowę Fortecznego Lublina, co w r. 1346 zarzucił, ale plany zostały wykorzystane przez Dymitra Dońskiego do budowy Gotyckiej Moskwy, która z tej racji nie miała krzty Bizantynizmu. Na niezrealizowanym planie Kazimerza Brama Grodzka miała być Ratuszem, i dlatego przebudowano ją Zegarowo; dla zegara czworobocznego i ośmiobocznego Wallingforda-Dondiego.
LUBLIN w atlasie Brauna i Hogenberga z r. 1618 był miedzorytem sporządzonym PO BITWIE POD LUBLINEM w r. 1341, w którerj zginął chan tatarski a książę halicki Detko złożył hołd Kazimierzowi Wlk. Wnoszę to stąd, że BRAKUJE tam pałacu Władysława Jagiełły, którego budowę podjął Kazimierz Wlk a w r. 1383 pałac ten był Majestatem. Z tej racji w Lublinie odbywały się Sejmy, Zjazdy Szlacheckie i była tam wymagająca MAJESTATU Unia Lubelska.
W r. 1719 Lublin został spalony przez Rosjan, którzy to prawdopodbnie wysadzili Pałac Jagiełły w którym stacjonowali jako koszarach. Na malowidle POŻAR LUBLINA W ROKU 1719 jest z lewej bramna część Zamku z pozostałościami jakby murów pałacowych, ale malunek powstał ileś lat po Pożarze a malarz malował z Autopsji.
Na rysunku Urmanowskiego z r. 1810 mamy NA KORONIE zamku przykapliczny Narożnik i parterowe mury czworoboku – jakby podjęta w tymże roku budowa MAURETAŃSKIEGO Więzienia wykorzystała założenie i ostańce Pałacu Jagiełły”

 

 

 1. Starożytna Warszawa

 

Na ten temat znalazłem tylko tyle:

 

„Było to możliwe po Wyproszeniu przez Egipcjan (kultury pucharów dzwonowatych z Wenecji) Szreniawy z Kielc, który wyniósł się do Warszawy, gdzie zbudował Ujazdów.”

 

 1. Starożytny Gdańsk.

 

” Jeśli Kusche datuje je na podstawie znalezionego w tych TUNELACH materiału organicznego, jak np. konstrukcji drewnianych, to może istnieć kazus, jak w przypadku wymiany pali fundamentowych na Wyspie Spichrzy w Gdańsku – że pale były tak skamieniałe, iż odczytać słojów dendrologicznych się nie dało, jakby miały KILKA TYSIĘCY LAT? Stwierdzono tylko, że są PRZEDKRZYŻACKIE, a może bano się ogłosić Odczytu? Historycznie wiadomo, że Wyspę Spichrzy zarekwirował Zygmunt Stary dla floty wojennej.  ”

 

 

Poniższy tekst proszę dołączyć do starożytnego Wrocławia, na sam koniec tego punktu:

 

Juliusz twierdzi również, że w piwnicy jednego z domów na ulicy Akacjowej we Wrocławiu znajduje sie dziwny obiekt, który jest przez niego łączony z legendarną Księżycową Jaskinią w tym sensie, że mógł zostać wykonany tą samą techniką. Czy to pozostałość po starożytnej historii miasta? Czy też jednak jest to bunkier z czasów II wojny światowej?

 

” We Wrocławiu przy ul. Akacjowej ( … ) stwierdzono w piwnicy Nibybunkier o fakturze szarej i połyskliwej, do którego się wejść nie dało a którego nie można było zarysować najtwardszymi wiertłami, choć lokator – pracownik naukowy PWr – wezwał fachowców.”

 

Celowo nie podaję pełnego adresu ze względu na poszanowanie danych osobowych aktualnych lokatorów.

 

7. Starożytne ciekawostki z Polski i ze świata:

 

 1. a) Stoehange zaczął budować według Juliusza niejaki Chejron z Płocka, który „wyglądał jak Grzegorz Lato”. Nie mam pojęcia jak Wandaluzja odtworzył jego wizerunek. Natomiast dokończenie budowy Wandaluzja przypisuje Posejdonowi.

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_285&sName=stonehenge

 

„Wg mej systematyki to Stonehenge budował Chejron po aneksji Brytanii jako nawigacyjną i meteorologiczną drewnianą wieżę nadmgielną. Triolity do Kamiennego Stonehenge były prawdopodobnie dowożone ZEŚLUZOWANYM Avonem a na miejsce budowy przy pomocy TAMY napełniającej dolinę. Ponieważ teren wokół Drewnianego Stonehenge był niwelowany warstwami łupka kamieniarskiego to widocznie produkowano tam z kamienia dowożonego rzeką KOSTKĘ na Drogę Ceremonialną, którą Egipcjanie użyli do budowy którejś z katedr ROMAŃSKICH. Katedra-emporium w Salisbury powinna istnieć w połowie III tysiącl, jak świadczy OPUSZCZENIE Stonehenge jako ośrodka ceremonialnego. Kryterium mogą tu być też KRYPTY ROMAŃSKIE jako właściwe Niemcom i Czechom – z czego można wnosić, że były budowane przez wspierającego Chejrona TRYTONA. ”

 

„OGRODNIK odkrył, że megalityczny garnitur kamienny Stonehenge był KOMPLETNY. Znaczy to, że Posejdon kazał UKOŃCZYĆ budowę Chejrona, tj. dokończyć megalityczny PARTER i zbudować na nim drewnianą NADMGIELNĄ wieżę nawigacyjna i meteorologiczną. Wieżę zaś ZAWALILI Egipcjanie, którym żegluga Iberyjska nie była potrzebna i walczyli z kulturą megalityczną, a zwłaszcza jej kalendarzem SŁONECZNYM: 4 x 91 + rok Przestępny, do Uroczystego wyznaczania czego zbudowano Stonehenge. ZAWALENIE polegało zaś na siłowym usunięciu z jednej strony megalitów, co można obliczyć KOMPUTEROWO”

 

 

 1. b) Juliusz wyjaśnia w jaki sposób został obrobiony słynny kamień z Baalbek:

 

„Baalbek było budowane przy pomocy 2 maszyn: Ciężarnej i Rodzącej. Ciężarna była chwacka i robotna a Rodząca płaczliwa i jękliwa. Uznałem Ciężarną za rolkę wieloszynową a Rodzącą za podnośnik HYDRAULICZNY. Początkowo budowano z triolitów tysiąctonowych, ale mechanika zepsuła się i musiano budować z bloków pięćsettonowych. ”

 

 1. c) W Koninie miała znajdować się kopia pałacu Ptolemeuszy z Aleksandrii:

 

” Podczas oblężenia przez Moskwę i Rusa Konstantynopola dyplomacja bizantyjska sprowadziła z Mongolii Awarów, którzy w r. 558 Uwolnili Konstantynopol. Podczas badań grobów awarskich na Węgrzech stwierdzono ŚLADOWE domieszki mongolskie – jakby Awarzy nie żenili się z Turczynkami? Awarzy pochodzili bowiem od zesłanej karnie na Wschód armii Łużyczan-LUGIÓW, którym Wandalowie dali w D,. za trzymanie z Rzymianami, o czym mówi Quo vadis. Nazwa AWAROWIE pochodzi od Przesławnych Awarów nad Wisłą, czyli Kairu-Avarisu-Kawaru-Konina, gdzie mąż Semiramidy Set zbudował kopię pałacu Ptolemeuszy w Aleksandrii. ”

 

Pałac miał zostać zniszczony przez Hunów roku 400 ne.

 

 1. d) Mauzoleum Diany na kieleckiej Kadzielni:

 

„Królowa Sarmatów Diana, po pobiciu Aleksandra Wlk w Kielcach, anektowała Azję Mniejszą, gdzie kazała obudować spaloną świątynię Krezusa, która zmieniał nazwę z Krezojronu na ARTEMNIZJON, oraz wznieść taką sama tylko dłuższą o jedno przęsło na Kadzielni kieleckiej, którą zburzyli Tatarzy w r. 1260. ”

 

Juliusz powołuje sie tutaj na Kronikę Nowogrodzką, w której to znalazł informację o zburzeniu tej budowli a konkretnie o zniszczeniu ” pięknej świątyni z białego kamienia”.

 

Dla przypomnienia, cała ta historia z Aleksandrem Wielkim i Dianą znajduje sie tutaj:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_302&sName=19.-olimpiada-i-diana

 

 1. e) Grób Mieszka I:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_191&sName=mieszko-i

 

„Ponieważ kaplica Mariacka na Ostrowie poznańskim jest mauzoleum Dobrawy Czeskiej więc odkryte pod nią palatium (wartownia i forteczna sypialnia) musiała być zbudowana dużo wcześniej, gdyż między Palatium a obecnym Mauzoleum jest kaplica romańska. Ja uznałem Wartownię za dzieło Pana z Wrocławia, który zbudował I katedrę poznańską; kaplicę romańską za grobowiec PANA OCEANÓW Posejdona a obecną kaplicę jako mauzoleum Dobrawy. ”

 

 1. f) Świątynia imperialna na krakowskich Krzemionkach:

 

http://www.wandaluzja.com/?p=p_96&sName=27.-architektura-polska
„W Polsce takich świątyń było kilka, ale nie wszystkie miały kolumny granitowe, gdyż legenda wawelska mówi o kilku świątyniach NA KAMIENIU INDYJSKIM czyli kolumnach z nefrytu jordanowskiego, nazywanego indrą? Najwspanialsza świątynia kolumnowa była prawdopodobnie na krakowskich Krzemionkach jako polska świątynia Imperialna, gdyż tam zamontowano zagrabione w Konstantynopolu w r. 1064 Złote Wrota i tam koronował się Bolesław Śmiały. Świątynię tą rozebrano za Bolesława Krzywoustego jako Bałwochwalnię. ”

 

 

Podziel się!