Rosyjscy szpiedzy z Krainy Wielkiego Deszczowca – Putina? [2014 – Parafraza „Porwania Baltazara Gąbki” w Newsweeku]

Newsweek ironizuje, przedrzeźnia, czy chwali Polski Wywiad za złapanie szpiegów Rosji?

http://polska.newsweek.pl/rosyjscy-szpiedzy-wyladuja-w-areszcie-newsweek-pl,artykuly,349904,1.html

gabka w newsweek

prawnika jednej z warszawskich firm – dzisiaj prokuratura ma wystosować wniosek o areszt dla obu mężczyzn podejrzanych o szpiegostwo.

Jak dowiedziało się Radio ZET, obaj usłyszeli zarzuty z art. 130 kodeksu karnego. Mówi on o udziale w działalności obcego wywiadu. Dodatkowo zatrzymany pułkownik z departamentu informatycznego MON usłyszał zarzut udzielania informacji obcemu wywiadowi. Przewidziana za to kara wynosi nie mniej niż trzy lata więzienia. Jeśli ustalenia SKW się potwierdzą, obaj zatrzymani mężczyźni mogą spędzić w więzieniu 10 lat.

W nieco lepszej sytuacji znajduje się zatrzymany przez ABW i SKW prawnik. Wedle ustaleń śledczych co prawda próbował uzyskać wrażliwe informacje dla Rosjan, ale nie zdążył ich przekazać. Zresztą podobno jest to osoba znana oficerom ABW z innych, wcześniejszych działań tej służby.

 

Ta parafraza w czasopiśmie Tomasza Lisa to dla mnie prawdziwie ironiczny kontrapunkt do „Nowych Przygód Baltazara Gąbki i jego Kompanii”! Czy to celowa złośliwość jego współpracowników? Wszak nie kto inny jak Don Pedro jest wielkim pozytywnym bohaterem tej wydanej przez Slovianskie Slovo w styczniu 2014 powieści. A Lisek Chytrusek negatywnym.

Uwielbiam figle migle Świadomości Nieskończonej – te żarty są ulotne jak eter, a dosadne jak walnięcie obuchem przez łeb.

 

[Dzięki Basiu, że to do mnie przesłałaś – jesteś Posłańcem Bogów, bez żartów.]

 

Podziel się!