Dzielnicowe Rozbicie Polski i Klątwa na Krzywoustego [Paweł Szydłowski].

Dzielnicowe Rozbicie Polski i Klątwa na Krzywoustego

https://www.youtube.com/watch?v=-kbLld_Nprs&feature=youtu.be

 

 

Papież rzucił klątwe na polskigo króla, Krzywoustego, i wymusił na nim za zdjęcie klątwy, oddanie Niemcom Zachodniej Słowianszczyzny.Papieska klątwa na Krzywoustego jast jedyną przyczyną Rozbicia Dzielnicowego Polski. Link do internetowej Kroniki Wielkopolskiej http://historiapolski.eu/kronika-lech… Link do Kroniki Galla Anonima http://www.zswsucha.iap.pl/STREFA_N/W…

Podziel się!

12 komentarzy do “Dzielnicowe Rozbicie Polski i Klątwa na Krzywoustego [Paweł Szydłowski].

 1. A ja poproszę o komentarz do tekstu znalezionego na blogu Maruchy: ” Slowianie nie musieli isc z zachodu na wschod, I NIE SZLI!, zeby „zaniesc kulture” na „dzikie pola”. Bylo dokladnie odwrotnie – technologia i postep przyszedl do Europy z Azji i to mysmy go przyniesli i zainstalowali pod instruktarzem naszych Niebianskich protoplastow zwanych Paljaki, Niebianie. Slowianie byli obecni wszedzie, a ich kolebka, jak wszystkich innych narodow jest strefa miedzyzwrotnikowa, bo w Europie przez dlugi czas po ustapieniu lodowca nie bylo warunkow do rozwoju jakiejkolwiek cywilizacji.
  W dzisiejszym Pakistanie (bylych Indiach) jest dzielnica zwana Swabi, czesc Kaszmiru, z najwieksza swego czasu stupa (slowianska piramida), zbudowana tam za rzadow Kaniszki, jaka znalazl tam i opisal chinski kupiec w starozytnosci. To sa ziemie nalezace do slowianskich protoplastow, a do dzis zamieszkuja je plemiona Pasztunow, czyli wlasnie naszych rodowitych Piastow, o czym oczywiscie nasi hihihistorycy nie chca wiedziec, bo im to zaburza sen.
  Ruch slowianski narodzil sie tam, w centrum Azji, a zapoczatkowali go ci, ktorych w Indiach znaja i czcza do dzis jako Riszi. Ich krew zyje w kascie Braminow, ktora ma o 10% wyzszy udzial haplogrupy slowianskiej od naszej, ktora jest najwyzsza w Europie, a zaraz za nami plasuja sie Rosjanie. Rosja nie bez kozery jest ostoja slowianszczyzny i jej prawdziwa potega, a Polska jest zagonem zachodnim tegoz globalnego zywiolu, ktory znany byl rowniez jako Globalne Imperium Lechii – najwieksze imperium na naszej planecie jakie kiedykowlkiek bylo – calkowicie starte z pamieci ludzkiej przez polityke.
  Nie ma powodu jeszcze bardziej znieksztalcac rzeczywistosc niz juz jest, i niezwazac na takie wyrazne dowody lokalizacji naszego slowianskiego korzenia.

  A jeszcze przy tym warto zauwazyc, ze to Rosjanie pamietali nasza nazwe – Paljaki, doslownie Archanioly w Sanskrycie (stad tez np. ‚pal’, czyli przyjaciel w angielskim – bo jestesmy obecni w kazdej kulturze bialego czlowika na Ziemi) – w czasach kiedy my sami na siebie wolalismy Polanie, Wandale, Sarmaci, Wenedzi, Goci itp. Rosjanie zreszt mieli na uwadze Gwiezdnych Protoplastow Slowianszczyzny, a nie nasz narod. Do dzis slowianscy starowiercy respektuja najstarszy kalendarz na tej planecie – datujacy sie na 5509 rok p.n.e., dluzszy o 2 millenia od znanych powszechnie uzurpatorow do odgrywania roli „najstarszego narodu swiata”.
  Nie mataczmy juz wiecej historii swiata, bo i bez tego mataczenia jest ona w 90% sfalszywana i wymaga generalnej REWIZJI. „

  • Niby wszystko się zgadza ale to bełkot rusoholiczny, pomieszanie z poplątaniem, fakty wymieszane tak że już bardziej nie można. To prawda że pochodzimy znad Aralu, ale też prawda że Rosjanie pochodzą od Polaków jako udokumentowana mutacja znad Wisły i Odry, a także pochodzą od NAS, ludzi R1a znad Łaby, Odry i Wisły aryjscy Persowie i aryjscy Hindusi (30% dzisiejszej populacji Indii), którzy zanieśli Wedy do Indii i narzucili swój język, mity tradycję i kulturę Indiom. Odsyłam na Czarny Pas do artykułu „Genetyczne odkrycia 2010 – 2015” oraz do: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy1.htm#Praindoeuropejczycy

  • Dokładnie na to się zanosi, sobór im nie wyszedł. Jezuita podchodzi do tematu po jezuicku, byle rosła liczba wiernych a zasady pal licho. Pod publiczkę nazwał się Franciszkiem i świętego Franciszka udaje, a bocznymi drzwiami tak jak za Kontrreformacji chce wpuścić tych wszystkich których kościół wykluczał, rozwodników, tych co nie spowiadają się, tych co do kościoła chodzą raz w roku, tych co nie przyjmują komunii itp – byle liczba rosła. Biedni ortodoksi z Polski nie rozumieją o co chodzi, albo hipokryci udają że nie rozumieją.

   • Jakie małpy, taki cyrk.
    Pytaniem jest, czy Ci, co kościół wykluczał, tak bardzo tęsknią za tym powrotem na spuchnięte łono.?
    Raczej mają to w bardzo głębokim czarnym swoim lochu (w znaczeniu germańskich języków).
    Niech się synod raczej martwi, kiedy przyjdzie komornik po te zatęchłe mury, a przyjdzie na pewno.

 2. Co do filmu.
  Pamiętacie, jak nam na historii wciskano, że rozbicie dzielnicowe wynikało ze zwyczajów panujących w owczesnej Europie?
  Nawet w głębokiej komunie nie mogli tego odkłamać, bo łapka w łapkę szli z klechami.

 3. Mam kilka pytań do pana Białczyńskiego, w wolnym czasie poproszę o odpowiedź.

  1. Według Juliusza „Wandaluzji” prawdziwy zamek królewski w Krakowie znajdował sie na Bielanach, był 10 razy bardziej okazały od Wawelu, nazywano go Srebrną Górą i miał być tam przyjmowany Aleksander Wielki. Zamek został rzekomo zburzony przez Luksemburczyka w XIV wieku i wtedy Łokietek zarekwirował pałac biskupi na Wawelu, który odtąd stał sie zamkiem królewskim. Podobno w Google jest wszystko ale na ten temat nie można znaleźć NIC. Czy cokolwiek Pan słyszał o tym zamku?

  2. Ten sam pan Juliusz twierdzi, że Kadzielnia w Kielcach to miejsce, gdzie na wpół mityczna Diana( ta od Aleksandra Wielkiego ) zbudowała wspaniały pałac na wzór grecki. W Google nic nie znalazłem na ten temat, tzn. informacje o mitycznej Dianie są ale o pałacu już nie. Posiada pan na ten temat jakiekolwiek informacje?

  3. Ten artykuł można interpretować tak, że pewien odłam R1a1 poszedł do Ameryki przez Cieśninę Beringa?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/kalendarz-majow-pochodzi-prastarego-kalendarza-slowian-sprzed-20-tysiecy-lat

  • Warto czytać Wandaluzję, bo to mocniej pobudza krążenie krwi i prądów mózgowych. Wiedza Juliusza Prawica jest naprawdę bardzo duża i zawsze zastanawiam się czy tylko o krok przekracza próg nauki i snuje hipotezy łącząc holistycznie wiedzę z wielu dziedzin, mając za podstawę nikłe ślady czy pojedyncze zapisy albo pojedyncze wskazówki, które nie znajdują potwierdzenia niezbędnego z innych źródeł, co zaszeregowało by je do dziedziny nauki, czy też momentami całkiem puszcza wodze fantazji nie mając zupełnie żadnych podstaw, albo tylko intuicję.
   Jak wiadomo rzeczywiście Łokietek jest pierwszym królem koronowanym na wawelu, czyli w pewnym sensie zawładnął on właśnie pałacem biskupim na Wawelu.

   „Katedra na Wawelu pełni szczególną rolę w historii Państwa Polskiego ze względu na fakt, iż przez czterysta lat była kościołem polskich królów. Począwszy od Władysława Łokietka w Katedrze na Wawelu koronowali się wszyscy polscy królowie, z wyjątkiem Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Datą przełomową była odprawiona 20 stycznia 1320 roku uroczystość koronacji Władysława Łokietka, który zjednoczył rozbite ziemie polskie. Odtąd przed ołtarzem głównym Katedry Wawelskiej dokonywały się najważniejsze ceremonie państwowe: koronacje, śluby, chrzty i pogrzeby królewskie.”

   „Znaczącym ośrodkiem polityczno-administracyjnym państwa stał się Wawel za panowania Kazimierza Odnowiciela (1034-1058). Jego syn, Bolesław Śmiały (1058-1079), rozpoczął budowę drugiej z kolei romańskiej katedry, którą ukończył dopiero Bolesław Krzywousty (1102-1138). Książę ten, w testamencie z r. 1138, dzieląc Polskę na dzielnice, wyznaczył Kraków na siedzibę księcia-seniora. W r. 1291 Kraków z Wawelem przeszedł okresowo pod czeskie panowanie, a Wacław II z rodu Przemyślidów ukoronował się w tutejszej katedrze na króla.
   Powiększ – Katedra krakowska
   Katedra krakowska

   W r. 1306 wkroczył na Wawel książę kujawski Władysław Łokietek (1306-1333), który w r. 1320 ukoronował się również w krakowskiej katedrze. Była to pierwsza odnotowana historycznie koronacja polskiego władcy na Wawelskim Wzgórzu. W tym czasie, za sprawą Łokietka, rozpoczęto budowę trzeciej w tym miejscu, gotyckiej katedry, rozbudowano zamek, drewniano-ziemne fortyfikacje zastąpiono murowanymi….”

   Tak więc Łokietek wprowadził się na Wawel na stałe być może jako pierwszy z królów. Wiadomo że rezydencja królewska była w stylu gotyckim aż do czasów Zygmunta Starego./ Zatem gdzie wcześniej był królewski zamek, który z zamków na stałe zamieszkiwał król np. Bolesław Śmiały?

   Także Srebrna Góra była nazywana przed rokiem 1604 Pagórkami Świętego Stanisława – tego samego którego poćwiartował Bolesław Szczodry, za zdradę Polski.
   Czyli w jakimś kościele tutaj dzwoni. Ja osobiście nie znalazłem natomiast żadnego śladu o tym co było na Srebrnej Górze przed Klasztorem i czy prowadzono tam wykopaliska jakieś.

   Natomiast wiadomo że: „115-40 tys. lat p.n.e. – znaleziska archeologiczne ze środkowego paleolitu na Sowińcu zaliczane do kultury mustiersko-lewaluaskiej

   40-10 tys. lat p.n.e. – znaleziska archeologiczne z oryniackiego okresu górnego paleolitu m.in. na Sowińcu

   XII w. – wzmianki o wsi Bielany należącej do Piotra Własta i jego zięcia Jaksy

   przeł. XVI i XVII w. – przemianowanie pobliskiej góry zwanej dotychczas Bielnisza lub Wzgórze św. Stanisława na Srebrną Górę z czym związana jest interesująca legenda – legenda o tym że przekupiono właściciela góry Srebrem. To oczywiście zmyślenie, kamuflaż wcześniejszego posadowienia tutaj świętego Miejsca. W Lesie Welskim (Wolskim) są trzy góry: Sowiniec (Kopiec Piłsudskiego) – Góra Sowiego (Polela), Ostra Góra (Góra Lela, Lelija) i Srebrna Góra. Srebrne Góry to Góry Księżyca – Chorsa-Horosa-Horusa. Do dzisiaj Aleja wiodąca między Srebrną Górą, Ostrą Górą i Górą Sowią nazywa się Trzy Kopce.

   Jeśli nie było tutaj żadnych archeologicznych wykopek, które by mogły byc śladem jakiejś budowli z okresu Lateńskiego czy Kultury łużyckiej – to jest to zmyślenie Juliusza Prawdzica.Ja tego nie wiem. Ale jest dla mnie pewne że był to Las Welski – i Trzy Kopce łączą się ze wzgórzem Broni -Sławy, miejscem gdzie był kopiec zanim usypano ten Kościuszki – Kościeja-Kosy-Kusego (Welesa? Przepląta?). Welesa musiał być chyba na wzgórzu Wawel czyli Welskim – Wąwelu (Babelu).

   Ja osobiście nie zajmuję się poszukiwaniami budowli, ale Uleszka jest dział budowli i Wandaluzja też się tym zajmuje. Diana = Czarodna, czyli kapłanka Dziewany. Są w internecie relacje z jakiegoś odkrycia zbiorników pod klasztorem – czyli resztek Świątyni Dziewięciu Kręgów i nawet widziałem jakieś zdjęcie.

   Ad3. – Ten artykuł nie jest wart najmniejszej uwagi. Indianie to głównie ludzie haplogrupy Q, czyli pochodzą od tego mężczyzny w swojej głównej masie który był wspólnym przodkiem ich i Ariów, ponieważ mutacja R pochodzi od człowieka narodzonego z Q u którego zmutowała jakaś sekwencja (alela) w R. Wygląda na to że oni przeszli wcześniej do Ameryki, ale oczywiście występuje tam także R1a, natomiast nie interesowałem się tym czy to R1a było badane pod względem skąd pochodzi i jak się tam dostało i kiedy się to stało. To nie przeczy natomiast wspólnocie kalendarza bo kalendarz może mieć pochodzenie wspólne – jeszcze Euro-Azjatyckie i nic nie stoi na przeszkodzie by wiedzę o kalendarzu przeniesiono z Syberii. Jeżeli jednak przenieśli go ludzie o hg Q to trzeba powiedzieć, że byli oni przodkami Praindoeuropejczyków, ale nie byli ani Praindoeuropejczykami ani tym bardziej Słowianami. Za Ariów uważa się R1a i R1b, natomiast już R2 mówi językiem drawidyjskim który jest uważany za pokrewny indoeuropejskim, ale nie tożsamy. Słowianie i Majowie mogą posługiwać się kalendarzem, który ma jedno źródło. Gdzie jest to źródło trudno powiedzieć. Obecnie mówi się że najstarszy znaleziony kalendarz i zapis wiedzy astronomicznej to Dysk z Nebry, a to teren Prasłowiański= Scytyjski (R1a) i Staroeuropejski (I1 I2).

   • Mapa Lasu Welskiego z Trzema Wzgórami – Srebrna Górą (Chorsa), Ostrą Górą (Lela) i Sowią Górą – Sowiniec (Polela)
    ssder4

    Szara droga wiodąca od Klasztoru – Srebrnej Góry (Chorsa być może Chorsińca – Księżyca) przez Ostrą Górę (Lela) do Kopca Piłsudskiego (Góra Sowiniec) nazywa się Droga Trzech Kopców.

    Powiązanie własności tego terenu z własnością Herbu Łabędzi – Jaksy z Kopanicy i Własta tym bardziej wskazuje na święty charakter całego tego obszaru leśnego i tychże wzgórz, ponieważ oni byli fundatorami wielu kościołów posadowionych według znanych zasad szkoły platońskiej i powiązani z Templariuszami. Stara nazwa Srebrnej Góry Bielnisza może nawiązywać do Białobogi, ale może nawiązywać też do Śmierci – Nyji (także WEzgórze Stanisława na to wskazuje). BIEL-Nysza (Nyja Księżycowa) to także Nów – Chorsawa (Chor-Soua – Księżyc Wilgotny, Księżyc Bez Księżyca).

 4. Dziękuje za informacje:) W tej chwili nie potrafię znaleźć linku ale jestem pewien,że czytałem gdzieś na forum Wandaluzji, że Austriacy budując twierdzę na Bielanach rozebrali wszystko co było wcześniej i że trzeba by szukać opisu tego dawnego zamku w archiwach w Wiedniu. Pan Juliusz twierdzi, że informacje o Srebrnej Górze znajdowały sie w źródłach greckich i że zamek nazwany został w nich Gargamell. Dzisiaj ta nazwa kojarzy sie z czarownikiem i jego kotem klakierem, nie wiem co miała oznaczać wtedy:)

  Mam rodzinę w Krakowie jak byłem ostatnio to zabrali mnie właśnie na ten kopiec:) Jeszcze wtedy nie interesowałem sie historią Slowian tak bardzo, nic nie wiedziałem o Pana blogu czy też o Wandaluzji:) A tu proszę, może byłem w okolicach Gargamella:)

 5. Nie znalazłem dokładnie tego, czego szukałem ale jest coś takiego: ” IMPERIVM ROMANVM z GERMANIĄ między Renem a Wisłą, Która to Germania pochodzi od zamku Gargamella na krakowskich Bielanach, gdzie był zamek Królewski, po zniszczeniu którego przez Jana Luksemburskiego Łokietek zarekwirował biskupi Wawel a zamek Królewski przebudowano na cytadelę „

  • Cytadela Austriacka to chyba Fort Skała czyli dzisiejsze obserwatorium astronomiczne, ale to powstało bardzo późno, podczas rozbiorów Polski wraz z całą Twierdzą Kraków, dlatego nie biorę tego pod uwagę, chyba że na to zużyli kamień, ale to nie Luksemburczyk tylko XIX wiek.

   Etymologicznie wszystko się zgadza bo już u Herodota była to Gargaria, zaś – Gargarianie byli sąsiadami Amazonek nad Morzem Azowskim i Czarnym, i mieli z nimi potomstwo, jak on twierdzi. Gargaria to nic innego jak Harharia (Ha[r]charzy). Hara – góra, Haria – Kraj Górzysty KHARpatia. Ger-mania, Harmonżja-Harmania (Germania-Żermania-Jermania lub Hermania) – lub Jar(o)mania – Harmania. Harmanryk – jeden z władców Gotów (Gątów-Getów = Dachów-Daków). Wharat-Bharat – kraj pochodzenia Ariów (Hariów) znanych z Wed Hinduistów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.