09.10. 2014 – 404. rocznica zdobycia Kremla przez Polaków, czyli 40 i 4.

Szanowni Czytelnicy, komu jak komu ale Wam  nie muszę tłumaczyć na czym polegają znaki dawane przez Świadomość Nieskończoną, ani skąd one się biorą.Słynna Mickiewiczowska liczba 40 i 4 (44 – co na klawiaturze komputera  +shift daje $$) ma jak wiadomo wiele znaczeń, ale przede wszystkim te dwa: 44 oraz 40 i 4 (pozdrawiam przy okazji Lożę i Bractwo 40 i 4)!

 

rosja kreml cathedral_saint_basile_7

Tak się dziwnie moi drodzy „przypadkiem” oczywiście składa że właśnie teraz obchodzimy okrągłą rocznicę zdobycia Kremla przez Polaków i trwa dziwna wojna w granicach Ukrainy złączonej z Polską w dawnej Słowian MACIERZY.  Wojnę tą bierzemy sobie głęboko do serca bo też toczy się ona w Samym Sercu Świata i nie jest to żaden „przypadek”. Stąd bowiem od dawien dawna wychodzą wszelkie Wielkie Zmiany, które głęboko przeformowują świat. Nie będę tutaj w tej chwili przytaczał mnogich przykładów historycznych, poczynając od wyjścia z tych ziem pożogi która zmiotła Cesarstwo Rzymskie a kończąc na I i II Wojnie Światowej które się  tutaj właśnie rozpoczęły i toczyły zmieniając świat nie do poznania.  Wiemy dobrze w jaki sposób Świadomość Nieskończona/Energia Kosmiczna/ Bóg/Bogowie/ Matrix/Macierz/Program/Nad-Istota wyraża i swoje zamiary i sygnalizuje nam swoje przekazy, intencje i prognozy na przyszłość. Czyni to lekko, dowcipnie, lecz w sposób absolutnie jednoznaczny jak przystało ABSOLUTOWI.   Cóż  więc znaczy iż właśnie obecnie obchodzimy rocznicę, która wypełnia Wróżbę Wieszcza – 40 i 4?

rosja kremlin_3_modifie

Kto nie wie co to znaczy, temu przypomnę artykuł dawny z tego blogu sprzed 4 lat z roku 2010. Śledząc jak to było spróbujmy zrozumieć co nam ma ta rocznica obecnie uzmysłowić i przypomnieć. Otóż Rosja już przegrała, tak jak przegrała wtedy. Jeśli Kreml tego nie zrozumie i nie zmieni swojej drogi to już przegrał – i dzisiaj ta sprawa leżała na Boskiej Wadze, a Szala Miary Tego Szaleństwa wychylała się właśnie dzisiaj w Lewo i Prawo. Czy odpowiednie decyzje cofające Rosję z drogi Wojny zapadły dzisiaj na Kremlu, czy też zapadł właśnie ostateczny wyrok?!:

Rosja w polskiej niewoli: Dwie półprawdy, czyli cała nieprawda o Kłuszynie i Polakach na Kremlu w 400 rocznicę bitwy.

 

Przypominam też co doprowadziło do wybuchu „Nienawiści Polsko-Rosyjskiej” (artykuł z roku 2012, w dwóch wersjach językowych polskiej i angielskiej):

Papiestwo i narodziny nienawiści polsko-rosyjskiej, czyli jeszcze o latach 1610 – 1612 i o Kontrreformacji

 

Reconciliation Poland – Russia, back in the years of 1610 – 1612 and the Counter-Reformation [ENG]

a także całą chronologię wydarzeń XVI i XVII wieku, które doprowadziły do rozbicia przez Papiestwo planu Unii Trojga Narodów i tamtych działań na Kremlu (artykuł Leszka Mioduchowskiego z roku 2011):

 

Leszek Mioduchowski – Chronologia europejska przełomu XVI i XVII wieku (istotne uzupełnienie do stosunków Polska – Rosja w XVII wieku)

kłusz kossak Hetman_Zolkiewski z husariąWojciech Kossak – Hetman Żółkiewski z Husarią

Wspomnę też tylko jednym słowem, że dzieła zniszczenia armii Rosji dokonała Polska Jazda Konna – Hus-Aria, i choć różne rzeczy na świecie się zmieniają to Duch Arii (Gus=Hus, jak w wyrazie gus-ło) dokonał tego cudownego wyzwolenia Polski i całego Świata a także obalenia Moskiewskiego Giganta – ZSRR w okresie 26 (1- 31) Sierpień (Święto Matki Ziemi i Sporu) 1980 – 26 grudzień (Kres-Kraczun) 1991, tym razem niemal Bez Jednego Wystrzału i bez żadnej Jazdy Konnej.[zobaczcie, tak przy okazji, kiedy wtedy były Pełnie Księżyca: 26 08 1980 oraz 26 12 1991].

I tak samo skończy się to teraz, zapewniam was!

Russia makes billions available to Ukraine in credit

Nie wypada też mimo wszystko nie wspomnieć (dla tych którzy są przekonani, że Matrix-Macierz stawia  swe znaki w dowolnych miejscach i w dowolnym czasie, daleko w przeszłości  układając zdarzenia i plecie nieci dziejów z wyprzedzeniem całych wieków, a nie tylko lat, czy miesięcy) choćby o samym mianie czyli imieniu i nazwisku obecnego kremlowskiego władcy. A jakież to są znaczenia?! Włady-Mir Putin! Czyli ten który Władał Mirem, ale ten Mir roztrwonił. Znaczenie: put’ – droga, włóczęga, a pere-putat’ – zaprzepaścić, utracić, roztrwonić, put’-tin – to cieńka dróżka, ścieżynka, cień ścieżki, coś co wiedzie na manowce i tam się urywa.

Jakże są te znaczenia wymowne. Nie żaden Len-nin (Dawca Materii, ale i jej niszczyciel, bo nyć – zabijać, niszczyć, unicestwiać), ani Stal-lin (Człowiek ze Stali więżący stalową ręką lub liną narody), lecz właśnie Put’-tin włada dzisiaj Moskwą. Jest to śmiem twierdzić fatalna wręcz wróżba dla tych, którzy rozpętali (roz-putali) awanturę na Ukrainie próbując ją za-pętać w swoje sidła, i jeszcze nie wiedzą, że wyrok na nich już zapadł. faberge h_kremlin_z_faberge_eggs_w

Uberraschung Mister Presidient! – bo wiecie, że Jego Ekscelencja obchodził właśnie 7 października zdaje się 62. urodziny!!! – I otrzymał prezent na Lotnisku w Doniecku.

 

I jeszcze całkiem na poważnie, artykuł z Niezalezna.pl

http://niezalezna.pl/60247-9-pazdziernika-zdobyto-kreml

9 października zdobyto Kreml

Dodano: 09.10.2014 [13:03]
foto: Wikimedia Commons/Christophe Meneboeuf

Dokładnie 404 lata temu, 9 października 1610 roku polskie chorągwie dowodzone przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego wkroczyły na moskiewski Kreml. Moskwa była Polska! – czytamy na steczyk.info. Jesteśmy jedynym narodem, któremu udało się podbić Rosję i na Kremlu umieścić swojego władcę.

Wkroczenie polskich wojsk było efektem kolejnej wojny moskiewskiej rozpoczętej w 1609 roku za króla Zygmunta III Wazy. W lutym 1610 roku zawarto układ, w myśl którego na tronie carskim w Moskwie miał zasiąść polski królewicz. Władysław Waza, późniejszy Władysław IV.

Do bitwy doszło pod Kłuszynem, gdzie siedmiotysięczna jazda polskiej husarii dowodzona przez hetmana polnego koronnego, Stanisława Żółkiewskiego, przy wsparciu Litwinów doszczętnie rozbiła 35-tysięczną armię rosyjską.

Jedno z najwspanialszych zwycięstw w historii oręża polskiego otworzyło drogę do Moskwy. Hetmanowi Żółkiewskiemu poddawały się kolejne twierdze i miasta moskiewskie. Do stolicy Rosji zmierzał też na czele swoich oddziałów późniejszy wojewoda smoleński, Aleksander Korwin Gosiewski.

W sierpniu hetman Żółkiewski zawarł z bojarami moskiewskimi ugodę, w myśl której na tron carski wstąpić miał Władysław Waza. Jego koronacja miała odbyć się według obrządku prawosławnego.

9 października 1610 bojarzy aresztowali cara Wasyla Szujskiego. Na ich prośbę polskie chorągwie pod komendą Żółkiewskiego wkroczyły na moskiewski Kreml. Dowództwo nad nimi hetman przekazał Aleksandrowi Gosiewskiemu.

Faktycznie Rosja przestała wówczas istnieć jako suwerenne państwo – powiedziała prof. Anna Filipczak-Kocur, w wywiadzie dla Muzeum Historii Polski.

Mennica w Moskwie rozpoczęła bicie srebrnych kopiejek z wizerunkiem przyszłego nowego cara, Władysława Zygmuntowicza.

Jednak niechęć Zygmunta III Wazy do przyjęcia przez syna wiary prawosławnej, przekreśliła plany carskiej koronacji Władysława. Polska załoga została wyparta z Kremla 7 listopada 1612 roku, bowiem Rosjanom udało się zorganizować sprawne powstanie przeciwko Polakom.

Dzisiejszy dzień powinien być jednak świętowany szczególnie. To właśnie dziś 404 lata temu Polakom (jako jedynemu narodowi) udało się podbić Rosję i umieścić swojego władcę na Kremlu.

Rosyjski biznes odsunie Putina? Coraz więcej oznak buntu przeciw polityce Kremla

http://niezalezna.pl/60250-rosyjski-biznes-odsunie-putina-coraz-wiecej-oznak-buntu-przeciw-polityce-kremla

 

Minister finansów Anton Silwanow, szef Sbierbanku German Gref i inni przedstawiciele kół finansowo-biznesowych w Rosji coraz otwarciej mówią o grożącym Rosji kryzysie. Naciskają też na wstrzymanie militaryzacji rosyjskiego państwa.

Kręgi finansowe Rosji coraz głośniej krytykują militaryzm Putina i zaczynają blokować jego decyzje. Do ministra finansów Silwanowa dołączył szef największego rosyjskiego banku (Sbierbank) German Gref – informuje portal kresy24.pl.

Gref powiedział: „Rząd nie może motywować ludzi do działania wizją nowego GUŁAG-u”. Zdaniem bankiera, dotąd bardzo lojalnego członka układu władzy, rosyjskie władze popełniają obecnie dokładnie takie same błędy jak niegdyś władze Związku Sowieckiego przed jego upadkiem. Chodzi o „potężne problemy strukturalne, całkowitą zależność gospodarki od eksportu surowców oraz niedowład umysłowy i niekompetencję władz, ignorujących podstawowe prawa ekonomii”.

Prezydent Putin napotyka też na coraz większy opór w rządzie Dmitrija Miedwiediewa. Minister finansów Rosji Anton Silwanow nie zgodził się ostatnio na planowaną przez Putina modernizację armii, której koszt wynieść miał blisko 580 mld dol. „Nie stać nas na to” – ostrzega Silwanow.

Jeszcze niedawno kremlowscy planiści zakładali wzrost gospodarczy na poziomie 6 proc. Po inwazji na Ukrainę i sankcjach ze strony Zachodu tegoroczny wzrost, według szacunków MFW i Banku Światowego, wyniesie zaledwie 0,5 proc., a w kolejnych latach Rosji może grozić recesja.

 

 

Podziel się!