21 czerwca 2013, Przeciwko ubojowi rytualnemu zwierząt!!! Czy Kościół Katolicki zajmie jakieś etyczne stanowisko w tej sprawie?!

21 06 2013

 

0 szuk nnnnnnnn yetisyn-and-human

 

Stanisław Szukalski – Medal – Człowiek Człowiekowi

21 06 2013

 

Adam Smoliński napisał wczoraj, że poczekają z ta ustawa na wakacje – jak nikogo nie będzie w mieście…. Co doświadczenie to doświadczenie. Słuchajcie starszych, ani trochę się nie pomylił!

 

ss yetisyn_rysunek05bxStanisław Szukalski – Yetisyn Koszerny (pożeracz padliny złożonej z komórek nasączonych hormonami ekstremalnego stresu). Czy to któryś z posłów PO czy z PSL? A może „ponad podziałami”?

 

Gazeta Wyborcza:

 

z14140634Q,Warszawa--Aktorka-Maja-Ostaszewska-na-demonstracji

 

Ubój odroczony

 

Ewa Siedlecka

 

21.06.2013 , aktualizacja: 21.06.2013 12:14

 

Warszawa. Aktorka Maja Ostaszewska na demonstracji przeciwko rytualnemu ubojowi zwierząt (Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

 

Dziś w Sejmie miało się odbyć głosowanie nad ubojem rytualnym. Zostało przełożone – formalnie po to, by uzyskać opinię MSZ. To jednak tylko wybieg, bo poparcie dla rządowego, a wymuszonego przez PSL projektu wisiało na włosku. Część posłów rządzącej PO – przede wszystkim członków Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt – a także większość posłów opozycji, zarówno z prawa, jak i z lewa, prawdopodobnie zagłosowałaby przeciw. Było więc spore ryzyko, że Sejm projekt odrzuci.

 

Przed posłami stanął dylemat, co jest większą wartością: ochrona czujących, wykorzystywanych przez człowieka istot przed jeszcze większym cierpieniem, czy ochrona interesu ekonomicznego rzeźników i hodowców krów.

 

Decydowaliby też, czy polski Sejm ma przyjąć prawo, które może być sprzeczne z unijnym. A także z polską konstytucją. Tak twierdzą wybitni znawcy prawa europejskiego.

 

ss yetisyn_rysunek05xStanisław Szukalski – Yetisyny

 

Profesorowie Ewa Łętowska, Tomasz Koncewicz czy Wojciech Sadurski mówią, że rządowy projekt to nadużycie prawa. To ochrona interesów rzeźników pod przykrywką wolności wyznania. Bo Unia dopuszcza ubój bez ogłuszenia na potrzeby lokalnych wspólnot religijnych, a nie po to, by rzeźnicy mogli zarabiać na eksporcie do krajów muzułmańskich i Izraela.

 

Ani rząd, ani sejmowa komisja rolnictwa nie zechciały zasięgnąć w tej sprawie opinii niezależnych ekspertów. Podobnie jak w sprawie wątpliwości konstytucyjnej, że zezwala się na ubój rytualny, nie określając dopuszczalnych metod i warunków. Ani wspólnot, na rzecz których może być dokonywany.

 

Komisja rolnictwa naciskana, by zamówiła niezależną ekspertyzę prawną, poprosiła o nią… Ministerstwo Rolnictwa. Widać interes ważniejszy jest nie tylko od etyki, ale też od prawa.

 

Rząd mógł pójść na kompromis i – jak w większości krajów UE – dopuścić tylko ubój na użytek krajowych mniejszości religijnych. Byłoby to zgodne z celem unijnego rozporządzenia w sprawie uboju. Polski rząd pod naciskiem PSL z tego wyjątku dla wspólnot religijnych robi – wyłącznie w interesie rzeźników – regułę.
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,14141320,Uboj_odroczony.html#ixzz2WrfUOIg6

 

SS yetisyn_rysunek01

 

yetiyelita prawda 29 11 2012

 

Zastanawiam się jak długo będzie milczał Kościół Katolicki- instytucja która słynie z niesłychanej etyczności w stosunku do nienarodzonych dzieci, ale twierdzi, że zwierzęta nie mają duszy a więc, że są przedmiotami i można je w związku z tym traktować jak przedmioty.  Jeśłi masz ochotę roztrzaskać swój komputer o podłogę to możesz – nic w tym grzesznego. Jeśli masz kota to też możesz, bo to przedmiot! Możesz też podpalić psa, byle nie stwarzać zagrożenia przeciwpożarowego!

 

 

 

Czy etyka chrześcijańska pozwala na ubój rytualny?

 

SS yetisyn_rysunek02

 

Tymczasem przypominamy posłom na Sejm i Rządowi Polski – a więc YetiYelitom Narodu – że póki co:

 

W Polsce obowiązuje prawo Polskie, które zabrania torturowania zwierząt pod groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności KARNEJ, a więc zabrania ono Uboju Rytualnego Zwierząt, acz nie zabrania spożywania takiego mięsa zakupionego zagranicą.

 

Tej zgody na koszerny ubój nie było w waszych programach wyborczych – Nikt z Wyborców nie udzielił wam zgody na takie zmiany w prawie polskim!  Niech wam ten krwisty kolor przypomina czym się bawicie! 

 

ss yetisyn_rysunek04x

 

20. 06 2013

 

 

 

Demonstracja zaczęła się o 15-stej , a o 16-stej 30 TVN podał, że przenoszą termin głosowania!!!!

 

Przestraszyli się i przesuwają głosowanie z dnia jutrzejszego na inny termin!!!!! – Czy zwycięży jakakolwiek forma etyki, czy też pogrążą się ostatecznie na naszych oczach tym głosowaniem? YetiYelito Narodu – spójrz nam w oczy!!!

 

I co widzisz?!

 

 

Nie, nie to!!! – Spójrz nam w oczy głęboko! Czujesz strach Yetysyńska YetiYelito?!

 

http://otoz.pl/uwaga-demonstracja-przeciw-ubojowi-rytualnemu/

 

Uwaga DEMONSTRACJA przeciwko ubojowi rytualnemu – 20 czerwca!

 

Wzywamy ponownie wszystkich ludzi wrażliwych nacierpienie zwierząt!!!
Zbieramy się 20.06. (czwartek) o godz. 15.00 w Warszawie pod gmachem Sejmu na ul. Wiejskiej na dzień przed głosowaniem w sprawie legalizacji uboju rytualnego.

 

To nasza ostatnia szansa, aby przekonać posłów, by głosowali przeciwko ubojowi rytualnemu! Poprzedni przemarsz był sukcesem – duża frekwencja, zainteresowanie mediów i polityków. Pokażmy, że nie odpuścimy do końca! Skoro niektórzy politycy, z różnych opcji politycznych, potrafią się w tej sprawie zjednoczyć, to niech wszystkie organizacje także połączą siły! Stańmy razem pod Sejmem, by przekonać pozostałych posłów do głosowania przeciwko legalizacji uboju rytualnego! Przyłączcie się do nas i wspólnie zaprotestujmy! Niech Polska zobaczy jak wiele jest wiele jest prywatnych osób i organizacji ochrony zwierząt, które popierają ten protest!
Tylko wspólnymi siłami będziemy mogli coś zmienić.
Chcemy, aby nasz marsz ponownie był Wielkim Sprzeciwem polskiego społeczeństwa wobec znęcania się nad zwierzętami, jakim jest zabijanie na żywca bez wcześniejszego ogłuszania! Dajmy wyraźny sygnał politykom, że partykularne interesy kilkunastu właścicieli rzeźni nie mogą być ważniejsze od cierpienia setek tysięcy zwierząt uśmiercanych w tak haniebny sposób!!! Ten krwawy proceder wykonywany jest na żądanie żydowskich i muzułmańskich ortodoksów, choć nie wszyscy wyznawcy islamu i judaizmu go popierają. Okrucieństwo uboju jest jawnie sprzeczne z etyką i moralnością polskiego społeczeństwa!

 

Kiedy słucham Yelita Narodu (w osobach posłów na Sejm) które się „zastanawia” czy to jest w ogóle kwestia  tego Yelita katolickiej „etyki” – to mam ochotę poderżnąć im naprawdę gardła – tak odrobinkę, żeby ich świadomość tak powoli , powoli, w męczarniach gasła – tak jak oni to proponują zwierzakom!

 

 

 

Yeti Yelita chce głosować za swoją Yetisyńską kasą, pieprzą coś o miliardzie złotych i miejscach pracy – Ci dranie którzy 2 miliony młodych ludzi, bez zmrużenia powieki wypędzili z Polski, na zmywaki do obcych!!!

 

Yeti Yelito Narodu! – zmieciemy cię z powierzchni świata, jak uchwalisz to prawo bestialskie !!! Przepowiadam ci to – jak 2+ 2 jest 4!!! Tak będzie!!!

 

ss yetisyn_rysunek83Stanisław Szukalski – Yetisyn [po prostu piękny, aż mi żal że nie mam oryginału tej grafiki – jest z ducha Scytyjska, przez motywy zwierzęce.]

 

  Do:
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk

Al. Ujazdowskie 1/3

00-583 Warszawa

 
  Ze względu na cierpienie i śmierć nieuchronnie z nim związane, jesteśmy zdecydowanie przeciwni tzw. ubojowi rytualnemu,

a legalizację tego procederu w Polsce uważamy za kulturowy krok wstecz. Nasz sprzeciw jest integralną częścią postawy

szacunku wobec zwierząt, który każe nam podobnie mocno sprzeciwiać się każdej formie wykorzystywania i rzezi zwierząt

zdolnych do odczuwania.Jednocześnie chcemy wyrazić nasze najgłębsze przekonanie, że wprowadzenie w Polsce zakazu zabijania zwierząt zgodnego z

zasadami religijnymi, jakkolwiek możliwe i pożądane, nie sprawi, że nasz kraj będzie oazą humanitaryzmu wobec zwierząt.

Nie będzie także miejscem wolnym od działań społecznych i politycznych motywowanych przekonaniami religijnymi i

opóźniających postęp cywilizacyjny – w tym realizację idei praw człowieka i praw zwierząt.Realia życia w krajach rozwiniętych i demokratycznych umożliwiają społeczną kontestację fatalnej normy postępowania ze

zwierzętami i działania sprzyjające urzeczywistnieniu postępu etycznego. Oprócz wprowadzania prawnego zakazu szkodliwych

dla zwierząt praktyk wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, podstawowym elementem procesu zmiany jest naszym zdaniem

odmowa korzystania z produktów zwierzęcych. To dla nich ginie w Polsce co roku ponad 600 milionów zwierząt lądowych,

objętych rzekomą ochroną polskiego prawa. Do liczby tej trzeba dodać ryby, jako kręgowce, których zdolność do odczuwania

bólu potwierdza coraz większa liczba badań. Należy przy tym podkreślić, że w ramach rybołówstwa, podobnie jak w

przypadku uboju rytualnego, śmierć następuje bez wcześniejszego ogłuszania zwierząt.Rozumiejąc, że zmiana taka nie może mieć charakteru nagłego, zachęcamy do wspólnej pracy nad stopniową zmianą

paradygmatu relacji człowieka z resztą zwierząt, a także realizacji świata, w którym interes ekonomiczny, zwyczaj,

wygoda i dogmat nie będą powodem krzywdzenia jakichkolwiek zwierząt zdolnych do odczuwania.Stowarzyszenie Empatia

Otwarte Klatki

Fundacja Czarna Owca Pana Kota

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!

Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej

Kolektyw Śliwka – Śląska Inicjatywa Wegańska

Katowicka grupa Fundacji Viva!

Vege Inicjatywa Bielsko-Biała

Lubelska grupa Fundacji Viva!

Krakowska grupa Fundacji Viva!

Adwokaci Zwierząt

Stowarzyszenie Aktywnej Pomocy Rodzinie ALTERNATYWA – S.A.P.R.A.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu

 
 
Niżej podpisany/a:

Katarzyna Biernacka

Stowarzyszenie Empatia – www.empatia.pl

04-737 Warszawa 92

zarzad@empatia.pl

 

 

 

Podziel się!