c.d. Wielka Zmiana – Meteoryty uderzyły w Ural, Czelabińsk i Kazahstan

ostatnia aktualizacja 19 02 2013, godz. 10.30

za Onet.pl

79800b1b4383e56db8bf4c40841201ab,37,1,0-269-3357-1738-0

Deszcz meteorytów na Uralu – 500 osób rannych

dzisiaj, 10:13

Na niebie nad Uralem dzisiaj rano spadł deszcz meteorytów. Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała zniszczenia na ziemi. Meteoryty spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku. Ponad 500 osób zostało rannych. Rosyjskie służby ostrzegają, że to nie koniec. Jeszcze dzisiaj kosmiczne kamienie mogą znowu posypać się z nieba.

Według resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych największe odłamki spadły na niezaludnionym obszarze około 80 km od miejscowości Satki, w obwodzie czelabińskim.

W samym Czelabińsku zawalił się dach i runął fragment muru w fabryce cynku. Poważnie uszkodzona została też jedna z tamtejszych szkół. Ucierpiał również budynek Czelabińskiego Uniwersytetu Państwowego. W wielu domach z okien powypadały szyby.

Gwałtownie rośnie liczba rannych w wyniku porannej eksplozji meteorytu. MSW podaje, że poszkodowanych zostało 550 osób. Hospitalizowano 112 osób.

Władze miasta zaleciły rodzicom zabranie dzieci z przedszkoli i szkół. Temperatura powietrza w Czelabińsku wynosi minus 18 stopni Celsjusza.

Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. „O godz. 11 czasu lokalnego (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji” – cytuje agencja Interfax źródło w administracji obwodu czelabińskiego.

Większość poszkodowanych to osoby pokaleczone obłamkami szyb. Wśród rannych są dzieci.

Przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Jurij Burenko na specjalnej konferencji stwierdził, że deszcz meteorytów na Uralu został wywołany przez odłamki asteroidy, która znajduje się blisko Ziemi.

godzina 15.30

Na niebie nad Uralem dzisiaj rano spadł deszcz meteorytów. Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała zniszczenia na ziemi. Meteoryty spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku. Według najnowszych informacji, liczba rannych osób wynosi już około 1000.

godzina 20.10

Już ponad 1100 rannych

1142 osoby, wśród których jest 258 dzieci, zostały ranne podczas deszczu meteorytów, który spadł w piątek rano nad Uralem, m.in w okolicach Czelabińska – podały rosyjskie władze. Straty materialne szacuje się na co najmniej 1 mld rubli (około 33 mln dol.).

Fala uderzeniowa po wybuchach spowodowała zniszczenia na ziemi. Większość poszkodowanych została poraniona odłamkami szkła z rozbitych szyb okiennych. Ponad 40 osób opatrzono w szpitalu; dwie z nich są ciężko ranne – poinformował wydział zdrowia w Czelabińsku.

Meteoryty spadły m.in. w obwodach czelabińskim, swierdłowskim, tiumeńskim, kurgańskim i orenburskim, a także w Baszkirii i północnym Kazachstanie. Brak potwierdzenia doniesień, że zniszczenia spowodowały odłamki, które spadły na ziemię.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad terytorium Uralskiego Okręgu Federalnego doszło do destrukcji meteoroidu, który częściowo spłonął w dolnych warstwach atmosfery – przekazało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji.

Meteoryty pojawiły się nad Uralem o 9.22 czasu lokalnego (godz. 4.22 czasu polskiego). Zaobserwowano potężny błysk; słychać było serię silnych eksplozji. Eksperci oceniają, że doszło do nich na wysokości około 5 km.

Według resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych największe odłamki spadły na terytorium obwodu czelabińskiego, w tym na niezaludnionym obszarze około 80 km od miejscowości Satki. Jeden z fragmentów runął do jeziora koło miasta Czebarkuł.

Podczas dzisiejszego bliskiego przelotu obok Ziemi, planetoida 2012 DA14 może wykazać się dużą aktywnością sejsmiczną. A nawet rozerwać się! Największe szkody powstały w samym Czelabińsku. Uszkodzonych zostało około 3000 budynków, w tym szpitale, przedszkola i szkoły. W fabryce cynku zawalił się dach i runął fragment muru. Ucierpiał także budynek Czelabińskiego Uniwersytetu Państwowego. W wielu domach z okien powypadały szyby.

Władze miasta zaleciły rodzicom zabranie dzieci z przedszkoli i szkół. Temperatura powietrza w Czelabińsku wynosi minus 18 stopni Celsjusza.

Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. – O godz. 11 czasu lokalnego (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji – cytuje agencja Interfax źródło w administracji obwodu czelabińskiego.

W Czelabińsku krążą pogłoski, że wieczorem nad miastem pojawią się kolejne meteoryty. Wcześniej mówiono tam, że nad Czelabińskiem eksplodował samolot wojskowy uzbrojony w rakiety. Władze apelują do mieszkańców, by nie wierzyli plotkom i nie ulegali panice. Zapewniają również, że poziom promieniowania w regionie jest w normie.

Do regionów dotkniętych przez deszcz meteorytów skierowano 21 tys. ratowników.

16 02 2013, g. 20.30

Informacja sprzed 57 minut z Kuby, dotyczy środy (13.02.) przed piątkiem – na Kubie.

na Onet.pl:
Meteoryt eksplodował również nad Kubą?
57 minut temu PAP
Nad Kubą w pobliżu wybrzeża Morza Karaibskiego mieszkańcy osiedla Rodas koło miasta portowego Cienfuegos zaobserwowali na niebie w nocy z wtorku na środę kulę ognia, rozbłysk i wstrząs, któremu towarzyszyła silna eksplozja – podała kubańska telewizja.
Państwowa telewizja na Kubie podała tę wiadomość w kilkanaście godzin po tym, jak w Rosji, nad Czelabińskiem, rozpadł się duży meteoroid, raniąc ok. 1 200 osób.

Dwa dni wcześniej nad środkową Kubą zaobserwowano silny rozbłysk na niebie. Po nim nastąpiła eksplozja. Wstrząsnęła ona murami domów Rodas i innych okolicznych miejscowości.

Mieszkańcy Rodas opowiadają o tym wydarzeniu na filmie wideo umieszczonym w nocy z piątku na sobotę na portalu kubańskiej TV CubaSi: „We wtorek, gdy wypłynęliśmy na połów ryb, około godziny 20 (środa, ok. godz. 3 nad ranem czasu polskiego) zobaczyliśmy na niebie wielką kulę ognia, większą niż słońce”.

„Mój dom zadrżał w posadach, nigdy nie słyszałam i nie widziałam czegoś takiego” – mówi jedna z mieszkanek Rodas.

Kubański antropolog Marcos Rodriguez, który wypowiada się na filmie, twierdzi, że „wszystko wskazuje na to, iż nad Kubą nastąpiła eksplozja meteorytu”.

Wpis Luny 13 w komentarzach dotyczący drogi do Orenburga sprzed kilku dni . To samo zjawisko o mniejszej skali w terenie niezbudowanym.

cyt:

…Podobna obserwacja jak dzisiaj, ale bez tak rozległych konsekwencji jak 300 domów uszkodzonych i 1000 rannych, miała miejsce przed kilkoma dniami na drodze do Orenburga. Donosiliśmy o tym wczoraj i każdy musi przyznać podobieństwo do zdjęć jakie dzisiaj są wszechobecne w mediach”…

17 02 2013 godz. 21.00

Dziwi mnie, że panuje kompletne milczenie w kwestii przechwycenia amerykańskiego drona przez Iran, w kwestii irańskich prób kosmicznych, w kwestii powstrzymanej w ostatniej chwili wojny z Iranem (latem 2012 roku po przechwyceniu drona USA) oraz w kwestii propozycji Fundacji Irańczyka Mehrana Keshe

Czy wydarzenie z Uralu  ma coś wspólnego z irańską technologią kosmiczną?

Mehran Keshe organizuje światową konferencję pokoju. Podpisanie porozumienie światowych przywódców planuje się na godzinę 12 w południe 31 marca 2013

Opublikowano Styczeń 24, 2013 by nnka

Mehran Keshe organizuje światową konferencję pokoju

21 stycznia na forum dyskusyjnym swojej fundacji Keshe Foundation, opublikował list otwarty (link) do członków i zwolenników swojej fundacji, w którym nawołuje do zorganizowania światowej konferencji pokojowej dokładnie 60 dni od daty publikacji listu, tj. na 21 marca. Lokalizacja konferencji jest sprawą drugorzędną – ma odpowiadać wszystkim stronom, może to być równie dobrze Teheran, biura ONZ w Nowym Jorku, Pekinie czy Moskwie czy jakiekolwiek inne miejsce na świecie.

Powodem konieczności zwołania takiej bezprecedensowej w historii ludzkości konferencji ma być nowa technologia jaka została jej udostępniona. Technologia ta pozwoli na wymuszenie pokoju na świecie. ( rys. Przykład nowej technologii – bateria Keshe)

Podpisanie porozumienie światowych przywódców planuje się na godzinę 12 w południe 31 marca 2013, tj. dokładnie na początek wiosny w północnej hemisferze.

Miesiąc później, tj. 21 kwietnia planuje się podobną przysięgę pokoju dla wszystkich mieszkańców Ziemi. Będzie to też rocznica pierwszej konferencji pokojowej Ambasadorów, podczas której ustalono właśnie plan podpisania tego ogólnoświatowego porozumienia pokojowego.

Od momentu podpisania porozumienia i złożenia przysięgi, żaden człowiek nie powinien tworzyć narzędzi do zabijania, czy też planować agresji na jakikolwiek obszar, nie mówiąc już o zabijaniu kogokolwiek. Rasa ludzka w tym momencie ma być dobrowolnie pozbawiona jakichkolwiek narzędzi do uśmiercania, a powinna zacząć się cieszyć całkowitym pokojem.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że niniejsza publikacja przyniesie sporo krytyki i być może kolejnych ataków na mnie i ten blog – spodziewanych w przypadku gdy Mehran Tavakoli Keshe jest autentycznym odkrywcą i wynalazcą, ale także spodziewanych i usprawiedliwionych gdyby tenże był zwykłym hochsztaplerem czy też dezinformatorem.  Dlatego też należy się dokładnie przyjrzeć jego hipotezom i dokumentom patentowych, by stwierdzić czy jego publikacje są warte choć chwili uwagi.

 

19. 02. 2013, g. 10.30

czelabinsk1

 

http://www.youtube.com/watch?v=xChkiQWrT-A

Wiele się ostatnio mówi o użyciu dźwięku i głosu do władania materią. Mamy tutaj pokaz siły dźwięku i głos pędzącego z dużą prędkością kosmicznego pocisku.

http://www.youtube.com/watch?v=XIMNTfdOKuk

Czymkolwiek było to zjawisko, jest to wydarzenie jakiego nie notują żadne kroniki – rannych jest 1000 osób zniszczonych zostało 3000 budynków. To są zniszczenia wyłącznie od uderzeniowej fali dźwiękowej. Nie znamy z żadnych opisów historycznych, z żadnych zapisów kronik podobnego kataklizmu. Podobno meteor upadł na odludziu.  2o .ooo ratowników uruchomionych w trybie katastrofy wojennej – udziela pomocy.  Czelabińsk to okręg najeżony atomowymi urządzeniami , stąd komunikaty że napromieniowanie nie wzrosło i stąd teorie że to był atak amerykański.

Oczywiście nasi telewizyjni mądrale „materialiści” z lekceważeniem relacjonują ten fakt usiłując go przedstawić jako normalny. Nie jest to wydarzenie normalne – jest to zdarzenie bezprecedensowe w dziejach i nie zmienią tego filmy National Geografic o dinozaurach wymierających od uderzenia większej komety. Tamta kometa to lej w ziemi i hipoteza – To zdarzenie dzisiejsze to pierwsze realnie uchwycone uderzenie w gęsto zaludniony teren pełen budowli przemysłu atomowego: być może wytwórni i magazynów bomb atomowych, elektrowni atomowej a także zakładu przetwarzania paliwa jądrowego.

Pytań jest w tej chwili bardzo dużo. Pierwsze – jak to się stało że ten tzw „deszcz” spadł na cztery obwody. Obwód w Rosji to nie w kij dmuchał – coś większego i to dużo niż powiat w Polsce.

CB

Poniżej bardziej twórcze podejście do tematu mocy głosu (błysku, wyładowania), dźwięku (wybuchu), symbolu (sylaba Om), coś jakby proroczego co oglądałem i studiowałem wczoraj wieczorem:

The Atomic Kurukshetra – Azsacra Zarathustra

http://www.youtube.com/watch?v=zJoTeVryCR0

Podziel się!