Jerzy Przybył – kilka nowych obrazów do Księgi Ruty

Jerzy Przybył – kilka nowych obrazów do Księgi Ruty

Na początek nieco starsza (powstała chyba zeszłej zimy o ile pamiętam), znana wam już Czarna Królowa- Czarodana i Biały Kruk Lasota.

Wszystkim z niecierpliwością czekającym na publikację drukiem Księgi Ruty chcę powiedzieć, że pojawiło się światełko w tunelu i rośnie nadzieja na pierwsze wydanie tej księgi. Jerzy nadesłał ze Szwecji, fotografie cyfrowe swoich nowych obrazów. W drugim tomie Wielkiego Tajemnika Słowiańskiego znajdą się brakujące do tej pory wizerunki bogów według jego koncepcji. 

Przedstawiamy tutaj kilka obrazów w niskiej rozdzielczości. Są naprawdę wspaniałe, imponujące, pełne wielowarstwowej symboliki. To przedsmak tego co nas czeka w Księdze Ruty. Oto one:

© copyright by Jerzy Przybył

Boda – Wielka Pasterka, Pani Komór i Spichrzów

Lel- Lelij, Pan Pośmiertnych Żalów

Inna niż znana nam do tej pory Gogołada Jerzego Przybyła – Gogołada-Hihołda (znana z zapisów jako Holda), Pani Głagołu czyli Mowy Uroczystej i Zapisu – czyli run słowiańskich, z których jakąś tam wersją późno powstałą jest głagolica.

Mor – Moroz

Bogowie i ludzie: Siarczyście mroźna zima

Spor, Pan Powodzenia, Przysparzający Pożytków, Pan Dostatku i Bogactwa

Niech nam wszystkim ten Spor przysporzy na tyle pożytków i bogactw byśmy mogli w końcu wydać Księgę Ruty, a wam wszystkim niech przysporzy wszystkiego najlepszego. Zwłaszcza tym, co zaczynają nowe zmagania ze szkołami: niższymi, średnimi i wyższymi, niech przyniesie pełne POWODZENIE, czyli sukces.

CB

Podziel się!